Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért stagnálok? Két éve...

Miért stagnálok? Két éve szültem, már 3 hónapja nem szoptatok. Így elkezdtem edzeni (ált. Naponta 30 percet elliptikus tréneren) és kevesebbet enni. Nem koplalok, de úgy gondolom a 106 kg nagyon nagy súly és ebből már kellene így valamennyit fogynom.

Figyelt kérdés
2011. máj. 24. 10:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Sokan nem tudnak lefogyni szülés után,hiába koplalnak,edzenek.Ez azért van,mert felborul a hormonháztartás.Hormonális okokból nem lehet lefogyni,vagyis lehet valamennyit,de az kikészíti a szervezetet,és a lelket is,és mivel főleg izomból megy,a test is megnyengűl,a bőr meg nagyon megcsúnyul mindenhol,főleg arcon,sok lesz a vízveszteség,amit pótolni nagyon nehéz utána,ha megereszkedett.Azon kívűl hullik a haj,és sprőd lesz.
2011. máj. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Húúú, ez elég elkeserítően hangzik!:-(Én már 2 éve, hogy szültem. Ekkora súlyból azért muszáj lenne fogyni...szerintem...
2011. máj. 24. 11:02
 3/8 anonim ***** válasza:

21 hónapig szoptattál? Gratula. Kérdésedre válaszolva, a 106 kg nagyon sok és egészségtelen súly. Már nem szoptatsz, tehát az étrendedet végképp változtathatod. Nem csökkenteni kell az étkezések számát, hanem helyesen összeállítani. Ja, és nem megenni a gyerek "maradékait":)

A mozgást pedig fokozatosan növeld.

2011. máj. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A szomszédom terhessége alatt eléggé meghízott,pedig nem volt kívános,úgy étkezett mint előtte.Szülés után sportolt,és diétázott,fogyókúrás teákat ivott,és 4 óra után szigorúan nem evett semmit.Szörnyen néz ki,nyúzott,fáradt,és idegbeteg.
2011. máj. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves 11:08!

Köszönöm, bizony jó volt 21 hónapig szoptatni! Szépen türelmesen kivártam amíg leválasztja magát. Tudtam, hogy közben nem szabad fogyózni, mert a méreganyagok bejutnak az anyatejbe. Most 2-3 hónap után viszont kevesebbet eszem(nem hagyok ki étkezést!), kardiózok, méregtelenítő és egyéb gyógyteákat iszom. Azért valami súlycsökkenés elvárható lenne.

2011. máj. 24. 11:46
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves 11:12!

Köszönöm Neked is a hozzászólást. El tudom képzelni a szomszédodat! Nem csodálom, hogy idegbeteg!:-) Én nem koplalok és este is eszek azért, de nem annyit, mint az elmúlt két évben. Ugyanennyivel szültem és nem lett a két év alatt se több, se kevesebb. Ja,és nem a terhesség alatt gyült össze ennyi!"Csak" 8 kg a pussz. Előtte is túlsúlyos voltam, bár tudom, hogy ez már tényleg sok, de nem az a tipikus köér nő vagyok. Megmaradt az arányos formám, nem vagyok puha, bőven maradt- a régi sok-sok sport eredményeképpen -az izom is. De mostmár szeretnék normálisan kinézni, mert nagyon zavar a feleslegem és tutira rosszul csinálok valamit, hogy nem mennek le a kilók ilyen túlsúlynál:-(

2011. máj. 24. 11:56
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha nem áll fent hormonális probléma,akkor a stagnálás oka csak az lehet,hogy nincs meg a kalóriadeficit.

Tehát pont annyi kalóriát viszel be,amennyivel fent tudod tartani ezt a súlyt.

Ki kellene számolnod mennyi kalóriát viszel be egy nap és 2 hetente csökkenteni rajta,az étkezések 3 óránként legyenek és mindben legyen fehérje.

Csak a szénhidrátot kell fokozatosan csökkenteni a fehérje mehet nyugodtan.

2011. máj. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igazad lehet! Köszönöm szépen.:-)
2011. máj. 24. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!