Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha valaki fogyózik, nehezebben...

Ha valaki fogyózik, nehezebben megy neki a tanulás?

Figyelt kérdés

Vagy nincs összefüggés?


Lehet, hogy hülyeséget kérdeztem, csak arra gondoltam, hogy - bármilyen fogyókúráról legyen is szó - az ember kevesebb kalóriát visz be, mint amennyi kell neki. Így is lehet pl. tanulni, nem romlik a teljesítőképesség?


2011. máj. 25. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:
amíg nem szokod meg lehet,hogy nem tudsz majd úgy koncentrálni.Meg ugye nem annyit és azt eszel amit szíved szerint megennél.De szerintem hozzá lehet szokni.
2011. máj. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem kérdeztél hülyeséget. A tanuláshoz szénhidrát kell, a fogyókúrához meg a szénhidrátbevitelt kell csökkenteni.

Ha valaki ésszel fogyózik, nem vonja meg drasztikusan a szénhidrátot (meg persze a fehérjét sem!), akkor tud tanulni. Ha valaki koplal, akkor nem.

2011. máj. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 zulu02 válasza:
Az én esetemre ez teljesen igaz. Amikor tanulnom kell( főleg ha sokat), rengeteget eszem.Persze volt olyan is, hogy tanultam, és fogyóztam is közben, és nehéz volt megállni, hogy ne egyek annyit. De szerintem ez a dolog egyénfüggő.
2011. máj. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen.

Én emiatt most fel is függesztettem a fogyókúrát, fogyni ugyanis nyáron is tudok, de a vizsgáim nem tudom később letenni.

2011. máj. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

*De szerintem ez a dolog egyénfüggő.


Az a része igen, hogy van, aki folyton eszik, hogy addig se kelljen tanulnia (pótcselekvés), és van, akit annyira leköt a tanulás, hogy nincs ideje enni, nem veszi észre, hogy éhes, meg annyira stresszel egy vizsga miatt, hogy nincs étvágya.


Az, hogy az agyunk szénhidráttal működik, az nem egyénfüggő.

2011. máj. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2011. máj. 25. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!