Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vélemény a mai étrendemről?...

Vélemény a mai étrendemről? Testzsírszázalék csökkentés a cél.

Figyelt kérdés

Üdv! Sok az ilyen kérdés, olvasgatom őket egy ideje, de gondoltam én is beállnék a sorba, hogy kikérjem az okosabbak véleményét a kajámról, nehogy nagyon elcsesszek valamit. Az elmúlt hónapokban nagyon lefogytam, most vékony vagyok, sajnos az a kissé petyhüdt bőrös csontváz alkat, gondolom a testzsírszázalékomon kellene faragni, bár méretni nem voltam még. Viszont sportolni nem tudok, ilyen lötyögős tornázgatás és kis séta megy csak, de ha minden igaz, a testzsírcsökkentés a táplálkozáson múlik nagyobbrészt, szóval igyekszem fehérjegazdagon, szénhidrátszegényen táplálkozni, ha már a mozgás-rész nagyon nem okés (az most hosszú lenne, hogy mik a bajok).

Egyszerre nem tudok sokat enni, úgyhogy az alap 5-6nál többször eszek egy nap, de nem hiszem, hogy ez nagy gond. Mintának a mai kajám:



1. étkezés: Egy tál zabkása, 2 deci (édesítetlen) szójatejitalból és 25 gramm zabkorpából + 5 gramm mazsola + egy alma (+ stevia és fahéj)


2. étkezés: 150 gramm natúr tofu + 210 gramm konzerv gomba + 265 gramm konzerv bébirépa + 2 ek dijoni mustár (+ fűszerek, és természetesen minden a hozzáadott cukor nélküli verzió)


3. és 4. étkezés: összesen 350 gramm zsírszegény natúr túrókrém + 150 gramm 0,1%-os natúr joghurt + 1 tasak zselatin fix (+ stevia, fahéj és rumaroma)


5. étkezés: 150 gramm (olaj nélkül) sült csirkemell + 225 gramm natúr spenótpüré + 1 szelet mozzarella light (+ fűszerek)


6. étkezés: 200 gramm 0,1%-os natúr joghurt (+ stevia, fahéj és egy tk útifű maghéj por)


Folyadék: kb. 2 és fél liter ásványvíz, 2 bögre zöld tea (ízesítetlenül).



Ha nem számoltam rosszul, ez eddig 1170 kcal, a ch-t, fehérjét és zsírt nem volt türelmem kiszámolgatni. Még ma megeszem a spenótos csirke másik felét (ugyanakkora adag, 250 kalóriás), és később még kellene valami. Az mi legyen és mennyi? Light mozzarella, kaliforniai paprika, csirkemellsonka, joghurt, szójatejital, 0,5%-os tej, konzervekből pedig natúr tonhal, natúr kagyló, gomba és fehér spárga vannak még itthon, szóval ez a választék.



Alig 50 kilós, 168 centis nő vagyok, 1301 az alapanyagcserém és 1561 kcal kell a testsúlyom megőrzéséhez az orvosilexikon.hu kalkuklátora alapján. Mi a vélemény, mit kellene úgy általában átvariálni, hogy hatékony legyen az étrend?


2011. jún. 5. 23:52
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja igen, természetesen van még itthon ch-s cucc is (gyümölcs, zabkorpa, hajdina, köles), de ezeket így éjszakára értelemszerűen kizártam.
2011. jún. 6. 00:04
 2/16 A kérdező kommentje:

Na, közben (nagy nehezen) betoltam a következő adagot, szóval:


7. étkezés: ugyanaz, mint az 5.


Összesen 1420 kcal. Hajnalig vagyok ébren, letuszkoljak majd még valamit a torkomon? (Remélem jár erre valami éjjeli bagoly :D)

2011. jún. 6. 00:32
 3/16 A kérdező kommentje:

Úgy tűnik kevés erre az éjjeli bagoly, na sebaj, utolsó étkezésnek 100 gramm 0,1%-os joghurt és két deci steviás szójatejital lett végül (ezeket kívántam), az összfogyasztás így 1520 kcal.

Várom a véleményeket a mairól, hátha nappal több szerencsém lesz válaszolókkal. :)

2011. jún. 6. 04:39
 4/16 anonim ***** válasza:

Amúgy kcal.hu nagyon jó oldal, egyszerre számol neked ki mindent :)

A többire majd délután írok, bocsi

2011. jún. 6. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Egy megjegyzés: itt nincsenek "nálad okosabbak", max. magukat nagyon okosnak gondolók.


Én semmit nem így csináltam, mint ahogy ide leírják (vacsi csak fehérje, meg tk kenyér, ilyesmi), hanem mindent ettem, csak kevesebbet, több mozgással (napi fél óra koc.) és mégis ledobtam 10 kg-t. Ennyit a többiekről.

2011. jún. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Szerintem a testzsírszázalék csökkentés nem múlhat csak az étkezésen, sőt, én ezt még elképzelni sem tudom. Azért nem, mert a testzsírszázalék csökkentése tulajdonképpen a zsír arányának csökkentését jelenti az izom arányával szemben, és izmot fejleszteni csak mozgással lehet, evéssel nem.

Viszont nem vagyok tájékozott e téren, úgyhogy én is kíváncsi vagyok a válaszokra.

2011. jún. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

*Alig 50 kilós, 168 centis nő vagyok,


Fordulj orvoshoz, mert anorexiád van.

2011. jún. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszi a kommenteket, remélem jön még az étrendről vélemény.


07:22es - Gondolom nem vagyunk egyformák, nem mindenkinek ugyanaz válik be, a hat után nem evős mítosz is van, akinél beválik, én meg lefekvés előtt is mindig ettem egy keveset, és simán mentek a kilók. Én is több, mint tíz kilót fogytam (circa fél év alatt), ilyesmi étrenddel, mint amit itt leírtam, csak eddig kevesebb vesegyilkos (fehérje) és több gyümölcs volt benne, sokszor bizony este is gyümiturmixok. A feszesedéshez próbálom ezt a szénhidrátcsökkentést a fehérje javára. Gondolom a testépítők pl. jóval tájékozottabbak nálam diétaügyben, nekik tényleg működik a testzsír%csökkentés.


07:37nek - ha jól tudom, lehet a testizmot építeni és lehet a testzsírt csökkenteni, de egyszerre nem megy a kettő, az ember vagy növeli a kalóriabevitelt és keményen sportol, akkor nő az izomtömeg, vagy takarékon tartja/csökkenti a kalóriákat és akkor csökken a zsír (gáz étrendnél az izom). Legalábbis ezt olvastam, és logikusan hangzik. Ha valaha rendbejönnék annyira, hogy kondiba mászkálhassak és "gyúrjak", az izomépítés frankó lenne, de ami jelenleg is megvalósítható talán, az a lötyi bő alól a maradék zsírt lefaragása... ebben tuti van nagy szerepe az étrendnek is, ezért kérdezem, így jól csinálom-e.


09:01 - Nem hinném, hogy anorexiás vagyok, hiszen ügyelek a megfelelő kalóriabevitelre (soha nem eszem az alapanyagcserém alatt, akkor se, ha rosszul vagyok a kajától) és a bazisok fehérjére, sose koplalok, sose éhezek, nem hánytatom és nem hashajtom magam, és nem tartom magam kövérnek, a laborleleteim tökéletesek lettek a diétám hatására, és legfőképp: TUDOM, hogy girhes vagyok, írtam is. A girhes rész nem zavar annyira, de nem vagyok feszes. NEM akarok pálcikaember lenni, csak a bőr alatti zsíromból faragnék.

A baj, hogy a rendszeres sport (nagyrészt egészségügyi okokból) nem jöhet szóba, de a lehetőségeimhez mérten szeretnék feszesebb lenni, hogy a kevéske izmaimon feszüljön az a bőr, és eszerint étkezni.

2011. jún. 6. 10:52
 9/16 A kérdező kommentje:
Elsőnek: Tény, jó kis oldal, de az általam fogyasztott termékek legalább fele nem szerepel rajta, szóval kénytelen vagyok a cimkéket nézni és magam számolgatni (nem nagy gond, már megszoktam, a napi rutin része).
2011. jún. 6. 11:41
 10/16 °:Amigo:° ***** válasza:

Jobban néznél ki, ha izomtömeget növelnél előbb és utána pucolnád le a maradék zsírt.

Ez így könnyebb is, mert az izomtömeg az alap anyagcsere szükségletet is emeli.

A kalóriaszükségletet pedig nem tudod meghatározni, csak az aktivitási szinted figyelembevételével.


Kevés szénhidrátot eszel!

Már majdnem azt hittem Paleolit táplálkozáson vagy, de abba meg a szója, zab nem illik bele.

Én a nem fermentált szójatermékeket nem tartom jó ötletnek, nem írtad, milyen egészségügyi problémád van, de hogy a szója rendszeres fogyasztása nem egészséges, az tuti. (autoimmun betegségek miatt)

A gyümölcsöket se vidd túlzásba, a fruktóztartalom miatt. Inkább csak reggel fogyassz gyümölcsöt, amikor még a máj glikogénraktárai üresek. (fruktóz csak itt tárolodik sajnos)


Én edző vagyok, számomra edzés nélkül minden diéta értelmezhetetlen.

2011. jún. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!