Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék a nyár folyamán...

Szeretnék a nyár folyamán leadni/elkezdeni leadni kb.10-20 kg felesleget, segítenél egy kicsit? 15/L

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok, kb. 150-178 cm között , csontozatra elég erős, édesanyám élsportoló atléta volt fiatal korában, apukám pedig kajakozott és egy ideig testépítő is volt. Ennek ellenére én világéletemben kövér kislány voltam, már több mitn 5 éve, hogy lefogytam. Aztán híztam, fogytam híztam fogytam, sőtz sajnos az anorexia szele is megcsapott(nem vagyok rá büszke) aztán megint híztam. Alapvetően kiborító természetem van, egyszerűen nem bírok kibékülni saját magmmal, legfőképpen a testemmel(úgy látzsik ez örkre bennem marad) Most újfenkölt kb. 80-83 kg vagyok (a 65-ről) és, ha nézem a BMI indexem is elhízást muatat, a nadrágjaim sem jönnek fel rám, de úgy igazán sem a környezetemnek sem nekem nem tünt fel, hoyg ennyit híztam volna. Engem nagyon nagyon zavar. Vlaki ajánlana valami jó módszert,tanácsot, hogy hogyan sikerülheten végre(végleg) leadni a fölösleget és beállni egy 63-65 kg körüli testsúlyra(én úgy tapasztaltam, hogy akkor éreztem magam a legjobban) Na küldjetek konditermbe és ne írjatok kacifántos nevű kajákat sem, mert sajnos erre nincs lehetőségem. Biciklim van, van futópálya is, de nagyjából evvel ki is fújt. Az állóképességem kb nulla. Ráadásul nagyon furcsa testalkat vagyok, a felsőtestem sokkal de sokkal hangsúlyosabb az alsónál. a vállaim nagyon szélesek, a karjaim vatagok (tele van kinyúlt bőrrel, meg pici zsírral és annyira csúnyán néz ki, mintha nagyon brutálisan el lennék hízva) minden máshol viszont lötyögök, sajnos igen narancsbőröm is van. A vádlim viszont(örökletes) akkora, hogy borzalmas, szégyenlem, mert aki elősször meglátja nem azt mondja, hoyg milyen izmos, hanem csak a méretét nézi, úgy pedig kövérnek tűnök inkább. Bocsánat nem szedtem rendesen össze a gondolataimat csaka lényegét, köszönöm , hogy elolvasta valaki, légy szíves adj valami jó tanácsot, nagyon el vagyok keseredve.
2011. jún. 19. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Most akkor hány centi vagy? Nem mindegy, hogy 150 vagy 178
2011. jún. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jajj bocsánat:) 175-178 cm szerettem volna írni:D Elnézést, mega hyelesírási/elgépelési hibákért is csak siettem
2011. jún. 19. 19:48
 3/7 anonim ***** válasza:

Sajnos ez a koplalás eredménye. Annó az a hízás-fogyás nem tett jót sem a szervezetednek, sem a bőrödnek. Ne akarj gyorsan fogyni, szépen lassan alakulj, de akkor egészségesen és végre tartósan. Tudom, nagyon nehéz (én is benne vagyok), mivel az egészséges fogyás lassabb. De hidd el, megéri!

Sport és evésre odafigyelés, sok folyadék, többször inni egy nap.

2011. jún. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépena választ, de ezt így nagyjából én si tudom:) Valaki mondjon már valami KONKRÉT dolgot is, utasítást(pld.. fussál heti 4 szer 2 km-t) avyg valami ilyesmi, mit ne egyek, miből keveset, miből sokat, esetleg vmi extra... kérlek titeket ilyket írjatok, mert annyi"mellébeszélést" olvastam már, de soha sehol semmi konkrét választ nem kaptam.
2011. jún. 19. 19:51
 5/7 anonim ***** válasza:

A második vagyok: kezdetben elég, ha minden nap gyors gyalogolsz, ez is nagyon hatásos! Én napi 1 órát szoktam, de nyugodtan csinálhatsz pihenőnapokat, illetve kezdetben elég 30 perc. Majd futással. pl: 1 perc futás, 2 perc séta/gyors séta (ezt kb. 8x ismételd)

Ha jobban megy ugyanez, csak 2 perc futás 3 perc séta, majd 4x 3 perc futás, 4 perc séta, utána 4x4 perc futás, 3 perc séta.

Persze ezt nem naponta váltani, ha nagyon nulla az állóképességed, akkor elég hetente így növelni + gyors gyaloglás.

Itt a nyár, ússz! Tudom, gátlásaid vannak, én sem mertem fürdőbe menni (még most sem... de keményen kűzdök a sikerért. :)) Esetleg, ha van otthon medencéd, vagy barátnődnél, rokonnál, csobbanj egyet. (az úszás nagyon jó!)

A biciklizés is jó tekerj egyet a faluban/ városban. ( de csakis délután 3 után! Előtte nagyon erős a nap! )

ha van még kérdésed, csak nyugodtan. :)

2011. jún. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kevés kaja sok mozgás a módszer én is ezt csinálom holnaptól csináljuk együtt??
2011. jún. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]

én ezt most a héten kezdtem el. nagy reményeim vannak.

remélem sikerül fogynom és neked is sok sikert kívánok!

2011. jún. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!