Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Sztetek ez a kaja milyen? Már...

Sztetek ez a kaja milyen? Már 1hete csinálom de még nem mertem mérlegre állni. Még 1 hétig nem fogok az tuti.

Figyelt kérdés

Egy nap:

Reggel kávé édesítőszerrel kb 1,5dl tejjel, egy pohár lenmagpelyhes kefír.

Napi 2-3 adagra elosztva 3 v 4 szem krumpli (kb250-300g)egy hagyma (mert szeretem) de a hagymát van hogy kihagyom, 2répa --> ezek mind együtt sima vízben megfőzve + 2db kemény tojás.

Délután valamikor még egy kávé ugyanúgy mint reggel.

6körül még egy pohár lenmagpelyhes kefír.


Éhes nem vagyok, csak néha rossz a közérzetem viszont utálom a kefirt és a tojást, így volt hogy kihagytam az egyiket. :-S És csak egyet ettem. Ja meg a sárgáját mindig kidobom, mert az valami borzasztó. :-S

Minden másnap kb. 2 órát mozgok.


2011. jún. 21. 10:48
1 2
 1/16 bix ***** válasza:

aha. tök jó. nem értem miért nem állsz mérlegre.


egyébként a 2 órás mozgást kifejthetted volna hogy mi és milyen intenzitású, a kajád meg alapjaiban sz@r. bocsi ha vulgáris vagyok, de 1500x le lett itt is írva, van egy csomó oldal ami ezzel foglalkozik, és mégis ennyit sikerült összehozni.


napi 5 étkezés minimum, reggeli az egészen értelmes lenne ha tudnánk hogy mennyi abban a kefírben a lenmag, persze jobb lenne mondjuk a zab, de részletkérdés. a napod többi része meg eleve meg lett lőve a krumplival, ami ugyanúgy szemét sz@r szénhidrát mint a fehérlisztes cuccok, 6 után meg a szénhidrát megint.


semmi fehérje, kevés vitamin, szemét szénhidrátok...

és még mielőtt leírod hogy mégis akkor mit...


zöldségek! hüvelyesek, natúr zsírszegény húsok (csirke pulyka mell, esetenként ha szereted comb bőr nélkül bár az annyira nem jó, de beleférhet, hal), gyümölcs kivéve este, 6 után is kell táplálék hacsak nem 8 kor fekszel aludni. a szervezeted éjszaka koplal, ami lassítja az anyagcserét, ami nem feltétlenül jó.


pattanj fel a mérlegre. lehet hogy ezzel is fogytál, sőt sanszos, de hogy nem lesz egészséges hosszú távon az tuti, a súlytartást meg felejtsd is el.

2011. jún. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

kevés, semmi fehérje, hosszútávon tarthatatlan tehát nem jó.

előttem szóló leírta a lényeget.

2011. jún. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

De direkt az egészséges dolgokra koncentráltam:

Első a kefír:

-jól hat az emésztésre

-gátolja a káros mikroorganizmusok elszaporodását és méreganyag-termelését

- csökkenti a vérnyomást, erősíti az immunrendszert, és gátolja a rákkeltő anyagok képződését

- vér koleszterinszintje is kedvezően alakul, emellett hatásukra csökken a májban a zsírlerakódás, gyorsul a májregeneráció, és javul az összes ásványi elem felszívódása (emellett kevés kcal)

+B12 is van benne (ez rá van írva)


Lenmag: (egy kefirbe egy ek)

-Gazdag A-, B-, C-, D-, és E-vitamintokban, alfa-linolénsavban, béta-karotinban. Kálium, foszfor, magnézium, kalcium, kén, vas, cink, mangán, szilícium, réz, nikkel, kobalt, jód stb. természetes forrása. (omega3)


A krumplit az egyik legjobb lassan felszívódó ch forrásnak mondtátok, sima vízben olaj nélkül nincs plusz kcal!

Tojást pont a fehérje miatt raktam bele! Az italokban is tojásfehérje savó vagy mi a cucc van.

Kávét iszok de tejjel, a tejben is van valami fehérje + minden ásványi anyag+vitamin ami kell.

A többit szeretem. A répában pl A vitamin is van.

Hagymáról:

A gyógyászatban baktérium- és gombaölő hatását ismerik, amit a benne lévő fitoncidoknak köszönhetünk. Fogyasztása fokozza a nyál és a gyomornedvek elválasztását, a bélműködést, megakadályozza a puffadást. A népi gyógyászatban a felső légúti megbetegedések kezelésére használták.


Megtalálható benne a vérlemezkék összetömörülését csökkentő metilallil-triszulfid. Az allil-propil-diszszulfid pedig csökkenti a vércukorszintet. Nagyon jó krómforrás is. A cukorbetegek vizsgálatánál tapasztalták, hogy a króm csökkenti a vér glukóz szintjét, a teljes koleszterin- és trigliceridszintet, közben növeli a jó koleszterinét.

2011. jún. 21. 11:22
 4/16 anonim ***** válasza:

Basszus! Attól, hogy a kefír meg a krumpli önmagában egészséges, az, amit művelsz velük, azt egy agyrém.

2 dologra jó:

- rossz közérzetet csinál

- amint megéhezel és eszel, azonnal több kiló leszel, mint amikor elkezdted ezt a baromságot

2011. jún. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
azt gondoltam hogyha sok egészséges dolgot összeteszek akkor az egy naaaaagy egészséges dolog lesz, egyébkéntis ez legalább 1200-1300kalória, ennyit mondanak, nem?...
2011. jún. 21. 11:38
 6/16 anonim ***** válasza:
Hiába mondd neked bárki bármit, nem hallgatsz a másikra..leírták h rossz, akkor miért nem fogadod el?Úgysem ezt az étrendet fogod csinálni életed végéig, majd szépen visszahízod, amit leadtál(nem zsírból fogsz egyébként így fogyni).. a másik h az sem jó ha egyoldalúan eszel..és hol van a hús?Szóval, válts!Ha tényleg fogyni szeretnél tartósan és egészségesen!sok szerencsét.
2011. jún. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szerintem semmilyen olyan étrend nem jó, ami nem visz az életmódváltás irányába.


Gondolom - remélem - nem úgy tervezted, hogy a hátralévő életedben főttkrumplin, tojásfehérjén és lenmagon élsz.


Még ha meg is nézted a lexikonban, hogy ezek miért egészségesek (bár a diétás és az egészséges ételek nem feltétlenül alkotnak egyazon csoportot, a krumpli pl nem diétás étel semmilyen módon sem elkészítve)


Ez így mesterséges, nem lehet megszokni, tápanyag szempontból nagyon egyoldalú. Lehet hogy fogysz tőle, végigcsinálsz egy x napos/hetes/hónapos diétát, de a végén semmivel sem leszel okosabb, és több mint valószínű, hogy visszahízod amit leadtál, amikor visszatérsz a szokott módihoz.

2011. jún. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 bix ***** válasza:

hogy a krumplira ki mondta hogy jó azt nem tudom, de szeneslapáttal barátilag hátbaveregetném. a fehérkenyér is lassú felszívódású ch forrás, mégis az elsődleges oka az elhízásnak...


a tojásfehérje jó. de könyörgöm. mennyiségileg mennyi fehérje van benne, és mennyire lenne szükséged hogy az izom ne kezdjen el rohamosan leépülni tápanyag hiányában és az edzéseid ne essenek vissza?


hidd el ez amit leírtál alapvetően egy zsákutca. leírtam mit kéne enni. napi 5-6 kis étkezésben told, és nem lesz baj. a kefír és a lenmag maradhat, de a maradék jórészt szemét sajnos.

2011. jún. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

hát ezeket az idézeteket most googleből szedtem, de amikor elterveztem utánaolvastam, annak nem hogy xy vegyület mire jó (ha nincs utána odairva) de a vitaminok meg a rendes megfogalmazású dolgok jók. legalább két hónapig akarom csinálni. mérlegre azért nem állok mert nem akarom látni az eredményt. ránézésre viszonylag sok (tükörből, meg mondták mások) de ha látom hogy mondjuk 4kg akkor megijedek és nem csinálom tovább.

az meg nem igaz hogy ne hallgatnék senkire, de magyarázat nélkül nem fogok főleg úgy hogy azt mondtátok nincs benne elég vitamin meg ásványi anyag stb, ja nincs, éppcsak 300fajta

2011. jún. 21. 12:24
 10/16 A kérdező kommentje:

hát tömegnöveléshez írta mondjuk, a testmester.net de o.O :

A testépítők kedvenc szénhidrátforrása a rizs, ami nem csoda, hiszen a legmagasabb szénhidráttartalommal rendelkezik és megfőzve, szinte hihetetlen mennyiségeket lehet belőle betermelni. Hasonlóan jó szénhidrátforrás a krumpli is. Előnye, hogy finomabban, ízletesebben el lehet készíteni, hátránya, hogy jóval nagyobb mennyiségeket kell megenni ahhoz, hogy a kívánt szénhidrátmennyiséget elérjük. Ehetünk még tésztát, barna kenyeret, zabpelyhet, aminek különösen magas a rost és a proteintartalma.


tesztoszteron.hu

2. Válaszd a megfelelő szénhidrát forrásokat!

A megfelelő szénhidrátok a szálkásító diéta során a lassú égésű (lassan felszívódó) szénhidrátok. Ezek segítenek a hirtelen és nagy inzulin termelődés elkerülésében. Az inzulinszint drámai szintű megnövelése helyett - ami zsírlerakódáshoz vezethet - a lassú égésű szénhidrátok lassan emésztődnek meg és szívódnak fel. Ez segít az izmok felépítésében és fenntartásában anélkül, hogy serkentené a szervezet zsírraktározását. A zabpehely, zabkorpa, vörös bab, hajdina, lencse és a vörös burgonya a legjobb lassú égésű szénhidrátok közül valók.


stb

2011. jún. 21. 12:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!