Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Napi 2-3 főtt tojás sok?

Napi 2-3 főtt tojás sok?

Figyelt kérdés
nem pont ide való ez a kérdés, tudom, de itt hamarabb válaszolnak:) ne értsétek nem csak ezt eszem, csak hallottam hogy érelmeszesedést okozhat a koleszterin miatt, vagy valami ilyesmit.. sok a 2-3 db? :) L/17
2011. júl. 1. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Állítólag a sárgájába egy darabba van meg az elegendő koleszterined egy napra de szerintem mehet kettő is egy nap,szerintem nem minden nap eszel meg két tojást:O:D:D
2011. júl. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Néhányan a fogyis rovatban inkább kidobják a kukába a sárgáját, mert olvasgattak ezt-azt a neten, amiből azt a tanúságot vonták le, hogy ki kell dobni, mert baj lesz.


De nem lesz semmi baj attól, hogy megeszi valaki a tojás sárgáját. Sőt, az a legfinomabb része is a tojásnak, szóval még egy indok, hogy az ember megegye. Egyébként sem hiszem, hogy minden nap lenne étvágyad rá, változatosan is kell étkezni, ezért nem is minden nap kell, hogy bevigyél belőle.

2011. júl. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
de, tényleg, az utóbbi hónapban 1-2 nap kivételével ettem tojást, minimum volt kettő, de volt 3-4 is.. mert jól laktat, edzőtábor alatt reggelihez kíváló mert nem puffaszt és csak 70kcal.. és nagyon jól esik, de megpróbálok visszaállni hogy 2naponta egyet egyek. köszönöm a válaszokat!:)
2011. júl. 2. 06:13
 4/4 anonim ***** válasza:
Koleszterin és koleszterin között is van különbség (HDL-LDL). A HDL az ún "jó" koleszterin, szerencsére a tojás nagyrészt ilyet tartalmaz. Egyed nyugodtan semmi bajod nem lesz tőle, még 10 tojás felett sem. A sárgája pedig jó zsírforrás, ami alapvető szükséglet a hormonháztartás kiegyensúlyozott működéséhez. Ezenfelül könnyen felszívódó fehérjében gazdag. Viszont ne vacsorára edd mert megülheti a gyomrod (a sárgája miatt), inkább napközben tízórainak, vagy uzsonnának. Ami lényeg még, hogy soha ne nyersen edd, és nem csak a szalmonella miatt. Van a tojásban egy anyag (avidin) ami meggátolja a fehérjék felszívódását a szervezetben, ami megint nem célszerű. Legjobb a főtt tojás, mert ahhoz nem kell plusz olajat felhasználni, finom, egyetlen hátránya, hogy fingat ami kis zárt helyen elég kellemetlen.
2011. júl. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!