Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Én egy 14 éves 157 cm és 65...

Én egy 14 éves 157 cm és 65 kg-os lány vok. Hogyan tudnék lefogyni? Nem igazán vagyok valami sportos alkat. De sétálni képes vagyok 9 órát is megállás nélkül. De arra meg kinek van ideje a tanulás mellett? Biciklim sincs!?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 6. 18:46
 1/6 anonim válasza:
76%
Tapasztalatból írok:ha éhes vagy ne egyél igyál VIZET ezt egy párszor játszd el majd össze szűkűl kisé a gyomrod és egyél nagyon sok zöldséget!a gyümölcs is hízlal ezt jó ha tudod... nem kell megvonod magadtól semmit és sokszor egyél naponta kicsit!pusz:)
2009. ápr. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
76%
Már pedig mozgás nélkül nem fog lemászni a zsír. Felejtsd el az esti "nasikat" és a "szemét kajákat". Napi 1 óra intenzív aerob edzés és egy kis formázó tornázás. És idővel meglátod hogy le lehet fogyni.
2009. ápr. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
76%

Szia !

Ne légy elkeseredve!

Hasonlóak a paramétereink ,és én is sokáig küzdöttem.

Most lement 2 kiló,szerintem úgy,hogy több gyümölcsöt eszek,és több vizet iszok.

A mozgás nem minden esetben válik be,de ha szereznél bicajt,azzal járhatnál suliba.

Szerintem tuti sikered lenne!!!

2009. ápr. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A mozgás minden esetben jó, üzenem a legutóbbi írónak.. Ugyanis erősíti az izomzatot, égeted a zsírt, a szívizom, és az erek izomfala is erősödik, stb. Illetve a zsír helyett izom képződik, ami ugye nehezebb mint a zsír..


Nem ajánlom, hogy csak zöldségeken, és gyümölcsön, illetve vízen élj.. Nem egészséges, és hiába szűkül össze a gyomrod, egy életre megbánod, hogy nem ettél rendesen.

Kisebb adagokat egyél, de úgy, hogy pont jó legyen.. Amikor már nem érzed hogy éhes vagy.. Naponta 5x -i étkezés ajánlott, sok zöldség-gyümölcs mellett egyél, sok halat, és szárnyas húsokat, mivel szinte semmi zsírtartalma nincs, és jóhatással vannak a koleszterinedre is, illetve aki aktívan sportol, annak muszáj a szervezetébe bevinni fehérjét, mivel az adja az izomzat alapját.

Sok almát, és ananászt egyél, mivel nagyon jó zsírégető gyümölcsök, és mínuszkalóriásak.


stb.stb.

2009. ápr. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A mozgás fontos és kell is, de nem igaz, hogy anélkül nem lehet fogyni. Én 10 kg-ot adtam le mozgás nélkül. Tényleg nem mozogtam, szóval semmi sport, nem is nagyon jártam el sehova. Különösebben intenzívebb séták se voltak. Ebből a 10-ből biztosan nem minden zsír, de látszik is, orvos sem mondott mást, ez fogyás mozgás nélkül. Tehát lehetséges.


Félreértés ne essék, heti 2x járok konditerembe, futok, és folyamatosan alakítom/bővítem a sporttevékenységeimet, de anno amikor lefogytam, nem mozogtam. Azóta egyébként nem híztam vissza. (Még fogyni, izmosodni, nőni szeretnék...)


Életmódváltás. Az étkezés a legfontosabb. Sokan túlbonyolítják a dolgot, pedig nem nehéz. Kevesebbet, mint eddig, nassolások ne legyenek, szerintem te is tudod mi hízlal és mi egészséges.


A kérdésed a sportra irányul. Nos, a séta nagyon jó dolog, mint aerob mozgás, a zsírégetés kitűnő módja. A lényeg itt is a rendszerességen van, és az étrenden. Én éhgyomorra futok, bár lehet, hogy előtte fehérjét ajánlatos lenne bevinni, de szénhidrátot már nem annyira.


Azt tudnám neked javasolni, hogy amire biztosan van időd tanulás mellett, az az, hogy kevesebbet egyél, és egészségesebben étkezz, mint eddig. Én sem voltam sportos alkat, de már alakulok. Amúgy fiú vagyok, 17.


Én még úgy fogytam 10kg-ot, hogy minden nap megettem egy kakaós csigát vagy egy túrós táskát. (Reggeli) Röhej, nem? :D Viszont ebédhez már kenyeret sem. Az is számít, hogy mikor eszed, amit eszel, és szerintem kezdetnek az eddigi étkezésedhez képest viszonyítva kell új szokásokat felvenned.


Szerintem, ha nehéz megszoknod, hogy kevesebbet eszel, ne kezdj el rögtön sportolni, mert akkor még többet akarsz majd enni. Fokozatosság!!!


És ne kövesd az én példámat, mert biztos tele van meggondolatlansággal, de mintha működne (na persze most már egyáltalán nem eszem édességet, se cukrozott cuccokat.)


Sok sikert!

2009. ápr. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!!!! Tényleg!!! Az igazság az, hogy nem vagyok nagy evő, sőt kenyeret abszolút nem eszem, és a húsból is csak a csirke mellet. Amitől az anyám már a haját tépi:p válogatós vagyok!!:p Amiből nem ismerek mértéket az a tál gyümölcs na abba tényleg nem tom a mértéket:P:P Még egyszer nagyon Köcceee a tanácsokat Pux:DDDDDDDd
2009. ápr. 7. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!