Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Orvosilexikon.hu/wrap. Php?...

Orvosilexikon.hu/wrap. Php? File=dcc. Html Mennyire megbízható?

Figyelt kérdés
Azt mondja nekem, hogy heti 1 kiló fogyáshoz 680 kalóriát kell egyek. Nem túl kevés az? Nem halok éhen mellette?
2011. júl. 29. 07:31
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Nem vagyok tolókocsis, csak lusta, bevallom:) Egész életemben fel voltam mentve tesiből, mert baj van a hátgerincemmel, de őszintén szólva tudnék még ettől mozogni, gondolom. De sose csináltam. Néha próbálkoztam a futással, de nagyon nem bírtam, 5 perc után fájt mindenem, nem kaptam levegőt. Egyedül az úszás tetszene, de az egyetlen uszodába jár az exem, akivel nem akarok találkozni semmilyen körülmények közt, főleg így, elhízva nem( 48 kiló voltam, mikor utoljára látott)

A másik az, hogy baromi kevés időm van, dolgozok, 6-fél 7 körül érek majd haza. Olyankor még bevásárlás, házimunka, főzés, aztán viszem a kutyát sétálni( az mozgásnak szamít? Mert akkor mozgok naponta 1-másfél órát, de az csak séta...) Mire hazaérek este 10-11. Na mikor is álljak neki tornázgatni?

Arról nem is beszélve, hogy oké, most vakáció van, de amúgy mesterire is járok délután, heti 4szer este 10 körül érek haza. Heti 3 nap a teendőim elvgzése, takarítás, szabadidő a párommal és kutyázás. Nem fér bele. Amilyen kevés szabadidőm van, azt olyasmivel szeretném tölteni, amit szeretek, nem olyasmivel, amit nagyon utálok.

2011. júl. 29. 14:46
 12/13 anonim ***** válasza:

Arra van időd amire akarod... de mondtam nekem nem kell bizonygatni semmit, attól én nem leszek több vagy kevesebb, hogy tudom lusta vagy.

Elmondtuk mit kéne csinálnod innentől rajtad múlik.

2011. júl. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ezek mind kifogások. Nemcsak neked van párod/kutyád, nemcsak te tanulsz munka mellett, bármennyire is sajnálod magad.

Meg a fejedben is rendet kéne tenni, ha van párod, mégis az exeddel foglalkozol. Enélkül a testeden sem tudsz változtatni.

Viszont: ha a lustaságod és az igénytelenséged (egészségesen, lustaság miatt elhízni igénytelenség) a párod elhagy, rengeteg időd lesz...

Lehet a pároddal EGYÜTT sportolni.

Lehet a kutyával futni, csak nem ész nélkül, edzetlenül nekiállni, mert úgy még az 5 perc is baromi jó teljesítmény...

[link]

Mellesleg mozogni nemcsak a fogyás miatt kell, hanem az egészséged miatt is.

Vagy keress magadnak valami tornaórát, aerobic, zumba, pilates... stb. Amíg ott vagy, a párod leviszi a kutyát és elmosogat.


Minél előbb belátod, hogy ez a megoldás, annál előbb lefogysz.

680 kalórián élni tartósan nem lehet, az anyagcserédet viszont tönkrevágod, ergo ha utána kicsit többet eszel (mondjuk 1000-ret, ami még mindig koplalás), bazi gyorsan visszahízol többet, mint amit lefogytál. Ezt tartsd szem előtt. De... a te tested, a te életed, azt csinálsz vele, amit akarsz.

2011. aug. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!