Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Őrült, drasztikus diéta/fogyok...

Őrült, drasztikus diéta/fogyokúra sikeres tartós eredmény?

Figyelt kérdés

Barátommal megegyeztünk 36kg-ot lefogyok (6hónap alatt, holnaptól kezdem)én 157cm , 86kg vagyok. Reggel 2 óra kocogás/futás + (napi 3x kutya séta össz 3óra).Minennap innivalóként ananász+citrom+grépfút kicsavart leve + néha sovány tej,napi kajám:1paradicsom,1alma,és egy kis fejes saláta!Ez egy nagyon komoly elhatározás,és amit elhatározok azt véghez is viszem,bármi történjen, ,még sosem fogyokúráztam,csak mivel ennyire elhíztam kb 2év alatt ,kicsit besokaltam,régen egészségesen táplálkoztam csak rászoktam az édességekre , chipsekre..

Véleményeket kérek a kicsit drasztikus diétámhoz!előre is köszi mindenkinek!


2011. aug. 20. 20:56
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
90%

Először is: A barátod elmehet a p*csába ha komolyan ilyen diétát akar ráderőltetni!


Heti 1 kiló fogyás az egészséges, ha ennél többet fogysz úgy sem tudod megtartani utána a súlyt. És ha egy nap tényleg ennyit eszel majd azon kívül, hogy diéta után visszahízod az egészet és a fogaidat is rendesen kicsinálod majd, hogy állandóan ilyen savas üdítőket iszol az egészséged is veszélyezteted!


Persze fogyózz, egyél egészségesen, és sportol sokat, de az épelme határain belül. És ha tényleg midnent 2 év alatt sikerült magadra szedni, inkább azt kéne megtudni, hogy mi is az oka? Lelki vagy testi, és azt a problémát kezeltetni a fogyókúra mellett.

2011. aug. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
79%
persze az elején meg van a nagy lendület meg minden...csak végig kitartson. Mellesleg sportoltál előtte? Mert ha nem, ilyen hirtelen nem fogsz te 2 órát lekocogni az fix.
2011. aug. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 Darcy01 ***** válasza:
84%

Ilyen túlsúllyal biztosan nem bírsz 2 órát futni egy huzamban. Ennek semmi értelme.

Fokozatosan terheld a szervezeted a mozgással és táplálkozz egészségesen.

2011. aug. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
84%

2 óra kocogás? A második percnél kidőltök mindketten, ha ennyi túlsúllyal álltok neki a semmiről!

Ennyi kaja? Amint eléritek az eredményt, egy hónapon belül visszaszeditek, amit leadtatok - feltéve, ha addig nem kerültök mindketten kórházba súlyos tápanyaghiány miatt. Gratulálok, sok sikert!

2011. aug. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
79%
Ha-ha kíváncsi vagyok 24 óra múlva is ilyen biztos leszel-e a dolgodban!
2011. aug. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
84%

:D:D:DDDDD

Gratulálok,csodás ötlet. Gondolom ismered a mondást,aki hülye..

2011. aug. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
86%

Ha már ennyire elhatározod magad, mi a francért nem reális célokat tűzöl ki?

Egyrészt hol a türelem? Ennyi idő alatt fogyni 36kg-t nem egészséges. Ha 2 év alatt híztál meg, akkor talán ahhoz is lehetne türelmed, hogy ne pikk-pakk akarj lefogyni. Arról nem is beszélve, hogy nem a hülye haverokkal kell erre fogadást meg egyebeket kötni, ez nem játék. 20kg túlsúly felett ráadásul nagyon ajánlott konzultálni a háziorvossal, mielőtt belekezdesz a fogyókúrába. A bőröd sem fog lógni a térdeden, ha nem hirtelen fogysz.


Másrészt: mi ez az étrend? Könyörgöm, 2 éves gyerek is többet eszik ennél. Ha nem az a célod, hogy kórházba juttasd vagy kinyírd magad, akkor gyorsan felejtsd el ezt a marhaságot. Enni KELL, akkor is, ha az ember fogyni akar. Ha keveset eszel, egyrészt belassul az anyagcsere, a koplalástól a szervezet megijed. Elsőként - ha nincs más energiaforrás, mert nem eszel -, akkor nem a zsírraktárakhoz nyúl, hanem az izmokat kezdni el leépíteni. Gondolom nem célod hogy satnya erőlten valaki legyél. Aztán ha kicsit is többet eszel, a szervezet rögtön elraktározza, ebből lesz a jojó-effektus. Visszaszedsz mindent (persze hamarabb landolsz kórházban ilyen étrenddel). Normális mennyiségű és minőségű kaját kell bevinni. Dietetikust is felkereshetnél, vagy talán háziorvos is tud ebben segíteni. De alapvető, hogy életmódot kell váltani, és olyan étrendet összerakni, amit később is életmódszerűen követni tudsz. Ha a fogyás után ismét elkezded magad tömni csipsszel meg tortákkal, úgyis vissza fogsz hízni ismét, felesleges volt minden.


Sport: 36kg túlsúllyal futni? Napi 3 órát? Egyrészt tuti nem fogod bírni, ezt fokozatosan kell. Másrészt tönkre fognak menni a térdízületeid. Aztán majd leshetsz, ha alig tudsz járni. Inkább úszni vagy biciklizni kellene először, futást esetleg később fokozatosan elkezdeni futni.


Szóval ha csinálod, és tényleg akarod, akkor már csináld normálisan, hatékonyan és úgy, hogy közben nem teszed tropára magad.

2011. aug. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Na én ezt végig csináltam.Elmondom mi történt.A nagy elhatározás nálam is megvolt,hiszen én is olyan vagyok,hogy amit a fejembe veszek meg is csinálom.

160cm /92 kilóval kezdtem.

Az innivalók szinte ugyanazok voltak amit leírtál.Én is jóformán csak paradicsomot,salátát ettem.Én éves bérletet váltottam egy kondi terembe.Első napon 2 órát futottam az futópadon.Jobban mondva 20percet kocogtam majd nem akartam kidőlni így 10 percet nagyokat lépkedtem.Majd átmentem a biciklire,és ott tekertem egy kicsit.A végén alig vártam hogy ússzak egy kicsit,hogy a vízben ellazuljak.Másnap a 2 órás edzésből 20 perc lett mert alig bírtam a kondi teremig elmenni az izomlázam miatt.

Arról nem is beszélve,hogy bár sosem voltam nagyétkű ember(csak helytelenül táplálkoztam) de másnapra olyan éhes voltam,hogy estére a paradicsom,uborka kajálás mellett szinte szédültem.A harmadik nap már görcsölt a hasam,és még pocsékabbul éreztem magam,főleg azért mert 3 nap alatt 1 kiló sem ment le.

Végül úgy döntöttem,hogy ez így nem mehet mert ha végre elérném az ideális súlyt amit le akarok adni,addigra éhen halok..

Így elkezdtem más módszert.

Minden reggel úszok 20 percet,és edzek 20 percet.Majd este is visszamegyek és edzek újra 30 percet.Egyik nap kardió edzést csinálok,a másik nap súlyzós edzéseket.

Az étkezés:

Naponta ötször étkezem.

Reggelre zabpelyhet.Néha a változatosság kedvéért ízesítem gyümölccsel.

10 óraira paradicsom-uborka salátát eszem vagy egy gyümölcsöt.

ebédre azt eszem amit a családnak főzök.Az bármi lehet de én csakis KIS ADAGOT eszem.Én egy bögrét használok mércének.

uzsonnára szintén saláta

vacsorára azt amit ebédre..

Nem nassolok..Voltaképpen nem mondok le semmi finomságról csak jóval kevesebbet eszem,és igyekszem mindig ugyanabban az időpontban enni.

Lassan 1 éve csinálom.Tegnap mértem a súlyomat.Most 160cm és 72 kiló vagyok..

39/N

2011. aug. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
70%

1 orvosi felügyelet/orvosi kivizsgálás

2 ekkora túlsúllyal futás, pláne kocogás tilos kinyírja a térdízületeidet ugyanis

3 ilyen koplalás mellett nem fogsz te 3 órát kutyázni és 2 órát futni naponta, mert 2 nap után elájulsz

4 simán meglehet a 20+ kg fél év alatt egészségesen, ha elkezdesz heti 3szor 1,5 órát úszni és heti 3-4 alkalommal bringázni (1 hónap alatt a napi 5 km-ről a napi min 30 km-re fel kell tornázni magad és nem csigatempóban)

5 157 cm-hez masszív sport mellett min 55 kg-nak kéne lenned

6 kcal.hu, [link] , [link]

2011. aug. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
70%
Hát szép az elhatározás, de a többiek feleslegesen koptatják a szájukat. Nem fogod kibírni. Az a 3 dolog amit eszel egy nap oké, lehet 1-2 napig kibírod. De utána tuti nem, annyira megutálod. Ha drasztikusan akarsz fogyni akkor mindennap mást egyél, de csak napi 1x vagy esetleg 2x. Így viszont 100 hogy feladod.
2011. aug. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!