Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ezt nem értem kcal szegény...

Ezt nem értem kcal szegény vagy ch szegény étrend? Melyik hatásosabb?

Figyelt kérdés

melyik ér többet, ha számolom a kalóriákat, eszem mindent és kb 1400 kcalt eszem

vagy nem számolok semmit, de nem eszem kenyeret rízst krumplit cukrot, keményítőt, de zsíros disznó husokat igen, mert ugye abba nincs ch:D


segítsetek, nem értem...:/


2011. aug. 30. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:
a zsíros disznó húsban van CH, amúgy meg egyszerű, nézd mindkettőt ;) az a legeredményesebb
2011. aug. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
van benne, de kb 0,5...de még mindig nem értem,hogy mi a különbség:/
2011. aug. 30. 16:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Tök egyszerű ha megvan a napi CH szükségleted, azt át lehet váltani kalória szükségletre, tehát ugyanaz kb. Annyi hogy pl. a húsokban általában nincs CH, de kalória van.
2011. aug. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
jah...és mennyi a váltószám...hány kalória egy ch?:)
2011. aug. 30. 16:29
 5/7 anonim ***** válasza:

1g ch 4 kcal, 1g zsír 9 kcal


Akkor elmondom, mikor mi történik:


- kevesebb kalóriát eszel, több fehérjével, kevesebb ch-val: arányos, egyenletes fogyás, a végén formás test

- kevesebb kalóriát eszel, nagyrészt ch-val: a mérlegen úgy látod, hogy fogysz, valójában a szervezeted izmot bont, mert nem elég a fehérjeutánpótlás. Ehhez képest annyi ch van, hogy vagy épp el tudja használni a szervezeted (azaz nem nyúl a zsírhoz), vagy esetleg túl sok is, így megy a zsírraktárba a felesleg.

- ugyanannyi kcal, kevesebb ch: nem sok minden történik.

- ugyanannyi kcal, többségben ch: elzsírosodás

2011. aug. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
aztika:o:D...köszönöm szépen:D...végre értem ezt az egész rendszert:D
2011. aug. 30. 22:12
 7/7 anonim ***** válasza:

hát nem tudom..én egy orvosi oldalon olvastam, hogy van fehérje és szénhidrátos diéta, de nem mindenkinél válik be ugyanúgy a kettő és pl. a fehérje diéta sem jó mindenkinek.


Akkor az előzőek, hogy lehetnek igazak?


Úgy tudom, hogy izmot építeni és zsírt égetni egyszerre nem lehet. Tehát ha sok fehérjét viszek be és sokat tornázom, akkor maximum szép izmaim lesznek a zsír alatt.


És hogy lehet a kalória egy és ugyanaz..vannak nagyon alacsony kalóriatartalmú ételek nagyon magas ch tartalommal (pl a kukorica)..szerintem ez az átváltás nem állja meg a helyét.

2011. aug. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!