Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi lenne az ideális...

Mennyi lenne az ideális súlyom? Elmondanátok a véleményeteket?

Figyelt kérdés

Először is szeretném tisztázni, hogy nem azért írok ide, hogy sajnáltassam magam és mert azt akarom hallani, hogy nem is vagyok túl kövér.


Szóval a "gondom": Mostanában híztam egy kicsit, leginkább hasra, combra és fenékre. Végül is még mindig arányosnak mondható, de azért engem zavar, és látszik, hogy van rajtam felesleg attól, hogy nincs 8 hurka a hasamon. Így vagyok most 166 cm és 66 kg. Ebből szeretnék fogyni. A kérdésem pedig az lenne, hogy ezek tudatában szerintetek nekem mennyi lenne az ideális súlyom? Tudom, hogy látatlanban nehéz megmondani, de tipp?


2009. ápr. 20. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
szia:D figyelj, úgy lehet kiszámolni a súlyod,hogy a amennyi centiméter vagy,abból levonsz 100at. Azután az eredmény 10százalékát még levonod! Tehát, 166-100=66. Ebből levonunk majdnem 7kilót. Tehát olyan 59-60 Kgnak kelenne lenned:) Ezt pedig sok mozgással elisérheted akár 2-3 hónapon belül.
2009. ápr. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Felesleges beskatulyáznod magad hogy most akkor mennyi is az ideális súlyod. Ez egy átlagolt, széles körben elterjesztett baromság, ami nem veszi figyelembe se az életkort, se az edzettségi szintet, se a genetikai testfelépítést, ezért felesleges és KÁROS meghatározni, hogy neked akkor most mi is az ideális! Gondolkozz inkább centiméterekben, és testarányokban! A tükör a barátod! Az alapján meg csak el tudod dönteni, hogy kell-e fogynod, vagy sem! A minap láttam pl. egy nőt, aki úgy formára nem volt rossz, de a lábán nem volt semmi izom, bőrfeszességnek nyoma sem volt, ellenben kellemes túrós narancsbőrös volt a lába! Most akkor el lehet dönteni hogy kinek mi számít: kiló, forma, bőr textúra vagy alak...
2009. ápr. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tényleg nincs értelme számolgatni, nem vagyunk egyformák (csontozat és társai)

Ha mégis véleményt kellene alkotni, akkor azok alapján amiket magadról írtál innen a nagy távolból úgy láccik, hogy nagyon kevés fölösleged lehet. Ez persze jó hír, de ugyanakkor az a rossz oldala, hogy ezt nehezebb leadni.


Mesélj róla mit és mennyit szoktaál mozogni, mit szoktál enni, hányszor, milyen napszakokban!

2009. ápr. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha már feltetted a kérdést, akkor biztos nem vagy elégedett az alakoddal, függetlenül attól, hogy ez még beleesik a normális tartományba.

Ideális súlyod széles tartományban mozog, szerintem 166 cm-hez 55-től 65 kilóig bármi elfogadható. Ha sokat sportolsz, és ez a súlyod izomból áll, akkor lehetsz szép arányos is, de ha inkább zsír van rajtad, akkor az nem annyira esztétikus.

Ha inkább az utóbbi igaz, akkor sosem késő elkezdeni tenni ellene, főleg, hogy itt a meleg idő. Esténként menjél futni, fél óra kocogás már sokat tehet, felpörgeti egy kicsit az anyagcserédet. Az úszás is nagyon jó, vagy esetleg egyszer ez, egyszer az. Egyél tápláló és egészséges ételeket, pl. barna kenyeret, tojást, sovány húst, zabpelyhet, zöldséget, gyümölcsöt, babot, főzelékeket, stb. Egyél naponta ötször, de legalább négyszer. Akár egy alma is evésnek számít. Így nem leszel farkaséhes, és ha meg is kívánsz valami kevésbé egészségeset, nem fogsz tudni annyit enni, hogy ártson. Este 6 után próbálj meg nem enni. Édességet mindig csak étkezés után egyél, ne foszd meg magad a tápláló ételektől. És igyál naponta kb 2 liter vizet, teát, vagy akármit, ami nem ízesített.

Ha ezeket nagyjából betartod, akkor 1-2 hónap alatt sokat fogsz izmosodni, és a zsírból is szépen lemegy. Néha még bűnözni is lehet egy picit. Sokat segít a motivációban, ha nem a mérleget nézegeted, hanem egy centimétert fogsz, és hetente egyszer reggel megméred a derekad (ahol a legkeskenyebb), és a csípőd (ahol a legszélesebb). Ezeket az értékeket mindig írd fel magadnak egy táblázatba. Ebből látni fogod, hogy javult-e a helyzet. A tükörbe nézve is egyre szebbnek fogod látni magad, és akkor centiméter és mérleg nélkül is tudni fogod, hogy így már jobban tetszel magadnak.

Most kezdd el, mert később nehezebb lesz leadni, ha esetleg feljön még egy pár kiló.

2009. ápr. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szerintem 60kg-al jóleszel Ha fogyni szeretnél
2009. ápr. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Huhh, látom, megkaptad a sok okos tanácsot :)


Elmondom, velem mi a helyzet, ebből érted, mit akarok mondani.

185 centi vagyok, 83 kiló...jeee, pontosan ideális súlyban vagyok? Van egy haverom, aki kondizik, kockahas, nagy bicepsz, stb., a férfiszemek is megakadnak rajta :), nemhogy a női tekintetek. Ő 1 centivel alacsonyabb és majdnem 10 kilóval nehezebb. A kövér disznó, nem?

Félmeztelenül sokkal dagadtabbnak nézek ki, mint ő a sudár termetével.

2009. ápr. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
hát igen:) ennyit jelent a torna..viszont kilóban tényleg többleszel tőle mivel az izom nehezebb a zsírnál.
2009. ápr. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!