Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a jobb, ha a zsírégető...

Mi a jobb, ha a zsírégető tartományban edzek, de nem égetek el olyan sok kcl-t, vagy sok kcl-t elégetek de a pulzusom magas? Fogyni szeretnék

Figyelt kérdés
2011. szept. 7. 09:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
body.builder.hu
2011. szept. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 bix ***** válasza:
100%

olyan hogy zsírégető tartomány nincs.


a kardió mozgások jellemzően intenzív, magas pulzusszámon végzett gyakorlatok. a baj velük hogy nagyon hamar kimerülsz, mert gyorsabban égeti az izom a glükózt mint ahogy más, kevésbé terhelt izmok raktáraiból után tudna tölteni. eredmény: intenzív kalóriaégetés egy viszonylag rövid ideig...


aerob mozgás meg alacsonyabb intenzitású, viszonylag követni tudja a szervezet a terhelést, viszont az izmok összehúzódása jelentösen kisebb intenzitású, kevesebb az elégetett kalória ugyanannyi idő alatt mint kardiónál, viszont ezt tudod hosszabban tartani... értsd egy órát lazán le lehet futni akár megállás nélkül is ha belejön az ember, de egy óra kőkemény sprintre a versenyzők se nagyon képesek...


én itt is az arany középutat javasolnám. aerob-kardió azaz intervallumos edzés. ebben pl futás esetében laza futás és sprintek váltogatják egymást, így hosszan is tartható, akár egy órát is futhatsz, mellette pedig maximalizálható az elégetett kalóriák száma.


zsírt meg sajnos terhelés alatt nem igazán bontunk, egyébként is lassú folyamat. valamennyit persze fog a szervezet, de ez elhanyagolható, ha nem így lenne akkor gyak el lehetne futni kínáig meg vissza, de sajnos nem így van.


sok sikert

2011. szept. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem futás alatt elég magas a pulzusom. Egy órás megállás nélküli futásnál 150-és a vége felé(gyorsítok) már 184 is. Ez nem rossz így??
2011. szept. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Legjobb a nagyintenzitású intervallum edzés (angol rövidítése HIIT). Ha így edzel, folytatódik a zsírégetés az edzés után is, akár 24-36 órán át. Ennek egyik megvalósítása, hogy 30 másodpercet futsz/biciklizel/úszol teljes erőből, majd 90 másodpercen át "alapjáraton" mész (egészen könnyű kocogás/tekerés/úszás). Ebből a párból kell megcsinálni 6-ot, 8-at. Ezt a fajta edzést csak azoknak ajánlom, akik valamennyire edzésben vannak, mert a rövid edzésidő ellenére megterheli a szervezetet.
2011. szept. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
ennyi. és én már ~fél éve is azt mondtam/írtam hogy nincs ilyen tartomány stb. pedig akkoriban még nem írták(tuk) ennyire jól le. :)
2011. szept. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 bix ***** válasza:
100%
kolompár: minden edzés zsírt éget utána is. az edzéssel kiüríted a gliko raktárakat, amiket később a szervezet feltölt zsírból jobb esetben. edzés alatt nincs jelentős zsírégetés, de minél jobban kipakolod a depót, annál több zsírt kell bontani...
2011. szept. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!