Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Én vasárnap óta diétázom....

Én vasárnap óta diétázom. Reggel:1 gyümölcsöt, délután ugyanazt eszem amit a családom csak kisebb mennyiségben és 5felé egy gyümit eszek. Édességet és pékárút egyáltalán nem eszem. Mikor fog elindulni a fogyásom?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 23. 15:13
 1/4 anonim ***** válasza:
ez attol is fugg,hogy mennyit mozogsz mind-e mellett,onmagaban a dieta nem annyira hasznos,csak maximum hatenyleg nagyon nagy a sulyfelesleg.egyebkent,ha igy folytatod, 1-2honapon belul akar 5-6 kg is lemehet:] deahogy elobb mondtam,ez a suly feleslegedtol is fugg. esetleg leirnad h mit szoktatok ebedelni,ugy altalanossagban?mer mondjuk ha sok csirkehus,zoldseg akkor az nagyon jo:)de ha mondjuk teszta,porkolt,zsirosabb husok,akkor az nemigazan fogyokuras etel,hiaba is csokkented az adagot!! eza gyumolcs mi szokott lenni?banant nenagyon egyel:D:)es inkabb probalj,kettot harmat megenni,mer teljesen kiurul a szervezeted,esazt amit a tovabiakban eszel raktarozni kezdi.tehat ha delben eszel eloszor,abbol sokkal tobbet fog elraktarozni a szervezeted!nemtudom hany kilo vagy,de ha 6-8 kg sulyfelesleged van,inkabb csak mozogj sokat,es egyel sok feherjet:)sok sikert
2009. ápr. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Túl kevésnek tűnik amit eszel, bár nem írtad, hány kiló vagy. Ha egy hét alatt nem megy le egy deka sem akkor rossz úton jársz. Ha 0,5-1 kg között ment le akkor minden ok.
2009. ápr. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Étkezz naponta ötször! Biztosan hallottad már ezt a jótanácsot.


Egyrészt, ha nem telik el hosszabb idő két étkezés között, nem leszel farkaséhes, így elkerülheted, hogy felfald a hűtőt. Ha mondjuk ebéd és vacsora között beiktatsz egy könnyű, alacsony kalóriatartalmú, fehérjedús uzsonnát, akkor kisebb az esélye, hogy jól bevacsorázol.


A többször keveset elv alapján tehát az éhségedet fékezheted meg, és tarthatod kordában.


Aki naponta ötször étkezik, és nem kétszer vagy háromszor, annak az anyagcseréje nem lassul le annyira. Az anyagcsere lelassulása pedig nagyon sok fogyókúrának a hátráltatója. Ilyenkor az ember, hiába eszik keveset, nem képes lefogyni. Pedig azt gondolnád, hogy ha többször ennél, akkor még jobban híznál. Pedig ennek az ellenkezője igaz. (Kivéve, ha mind az ötször zsíros, magas kalóriatartalmú táplálkot vennél magadhoz - nyilván!)


Ma olvastam az interneten egy mondatot, ami engem is kicsit ledöbbentett, ami a számadatokat illeti:


Napi háromnál kevesebb étkezés mellett az anyagcserénk - függetlenül a bevitt kalória mennyiségétől - képes a bevitt táplálék 60-70 %-át elraktározni, míg annál, aki naponta ötször eszik, a raktározás átlagos mértéke csak 5-10 %!!!


Érdemes tehát odafigyelned, hogy hányszor eszel egy nap, még akkor is, ha napirended nem úgy alakul, vagy munkahelyi körülményeid ezt nem nagyon engedik meg.


Ám ilyenkor egy gyümölcs, müzliszelet, gyümölcslé, kefír, natúr joghurt vagy pár falat akkor is belefér!!!

2009. ápr. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség! nekem azt mondták it legalább 5x kell étkezni meg sokat tornázni! Ha éhezteted magadat akkor csak vizet vesztel meg kiürül a szervezeted de látszólag semmi se fog látszani ez az igazsság.
2009. júl. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!