Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek, az anyukám szerint...

Mit tegyek, az anyukám szerint jó vagyok így, de én le akarok fogyni?

Figyelt kérdés
11 éves lány vagyok. Nem tudom mit tehetnékmert az anyukám nem akarja hogy lefogyjak, folyton azt mondogatja hogy nálunk a családban mindenki ilyen alkat, és nem szép a sovány lány, de én kövérnek érzem magam nagyon eldöntöttem hogy lefogyok de anyu mindig ilyen hízós kajákat főz, pörkölt, nokedli, paprikáskrumpli, meg kolbászos lecsó, szerinte ezek a jó kaják, meg ne egyem azt a sok szart. Mikor megtudta hogy fogyózom nagyon dühös lett rám, mert szerintem tökreteszem magam, de szerintem nagyon kövér vagyok és csúfolnak is a suliban. 152 vagyok és hozzá 58. Engem ez nagyon zavar, de nem tudok külön főzni magamra mert anyu főz ő itthon van és ha látja hogy nem eszek akkor gáz van. Mivel győzhetném meg hogy fogyózhassak? Ha nem eszek akkor addig piszkál míg meg nem eszem, mindig annyit szed nekem hogy alig bírom megenni, megvesz minden édességet és megsértődik ha nem eszek belőle. Mert szerinte az osztálytársaim telebeszélték a fejem. Régebben is duci voltam de most már nagyonzavar. :(
2011. szept. 22. 15:56
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
78%

[link]


hát akkor itt szépen ird be az adataidat, és kérd meg anyukádat hogy vessen rá egy pillantást...(túlsúlyos)

igaz csak 11 éves vagy, de rohadt egészségtelen gyerekeknél a túlsúly. erre tényleg oda kell figyelni! mindez a szülő hibája 100% ban... és nagyon nincs jól ez így...

szóval beszélj vele! kezdj el sportolni,vagy mozogni,ez alapvető, és biztos van valami amit szívesen csinálnál...már ez önmagában is segít, ha édesanyád nem ébredne rá arra hogy kvára le kell adnod, mert ez EGÉSZSÉGTELEN! beszélj vele nyíltan erről, mondd meg hogy te mától meg nem eszed a főztjét,amennyiben az 3 kiló libazsírral készült... remélem nem lesz hajthatatlan...észre kéne vennie, hogy hazudik magának is és neked is azzal, hogy így jó vagy, hogy a karcsú lányok nem szépek... csak tudnám mért ezt a megoldást kell választani, ahelyett hogy tenne valamit az ellenn, hogy akislánya ne legyen elhízott,és csúfolódás tárgya. sok szerencsét!

2011. szept. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
58%
11 évesen NE fogyózz,mert tönkreteszed a szervezetedet. Kevesebbet egyél mindenből,akkor nem fogsz hízni. Ne a piszkafa manökenekre akarj hasonlítani. Lehet,hogy 5-6 év múlva meglesezel elégedve az alakoddal. Addig sokat fogsz változni.
2011. szept. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
63%
2. válaszoló:,meg ne haragudj, de ne lökd már itt a szar sötét szövegedet!igenis nincs rendjén az hogy egy gyerek el van hízva!!!! rohadtul nincs... egyre több elhízott srácot látok az utcákon...szaródik el egyre jobban ez a világ, mindenki szarik bele abba hogy hogy néz ki, hogy egészséges e...(gondolom ezek szerint te is mindenféle hazugsággal csapod át magad, nap mint nap a szar manöken dumáddal,holott meg merem kockáztatni hogy 20 kilónyi fölösleged tuti van,különben mit is keresnél itt...)
2011. szept. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
67%

1. válaszoló az az oldal egy baromság...

Nem hinném, hogy kórosan sovány lennék :D

2011. szept. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
csak az ilyen bmi-s hülyeségekkel ne foglalkozz kérlek. egyik haverom atléta és túlsúlyost ír az ő adataival. mondanom sem kell, hogy kb 1 deka zsír sincs rajta.
2011. szept. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Nincs igaza anyukádnak. Minél idősebb leszel, annál nehezebb lesz leadni. Én is duci kislány voltam, de nálunk én csak magamat hibáztathatom. Anyukám akkoriban fanatikus aerobik mániás wellness nőci volt, aki szétidegelt a candidával, meg a lugosítással, meg az ilyen olyan amolyan diétáival, és csakazértse, direkt nem hallgattam rá (tinikor már csak ilyen). Most meg verem a fejem a falba, felnőttként már sokkal nehezebb nem csak lefogyni, hanem a megszokásokat megváltoztatni. Hogy a boltban ne a péksütik felé indulja, hogy vacsora után ne a kenyeres fiókban nézzek, stb.


Most változtass, amíg még fiatal vagy! Kezdj el valamit sportolni, akkor már arra hibatkozva talán tudsz kicsit "szálkásítani". Anyud előtt ki ne mondd, hogy fogyókúra! Mond azt, hogy kicsit fittebbnek kell lenned, hogy jobban teljesíts a sportban. Végső esetben akár a suliorvossal is beszélj, kérd meg, hogy beszéljen anyuddal.


Sokkal okosabb vagy, mint anyukád, ne hagyd annyiban ezt a kérdést, mert 100 kilósan az első gyereked után már nagyon fogod bánni.

2011. szept. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Én is ennyi idősen híztam el. Kb. Voltam 140vmennyi cm és 45 kg.. aztán most 156cm/62kg ( majd szombaton mérem újból) sokat cikiztek,hogy kövér vagyok ott tartk,hogy undorodnak tőlem az osztálytársaim..de nagyon durván most fogyózok( a kövérség elvette az életkevem nem foglalkoztam magammal külsőleg most se nagyon de azért már inkább)
2011. szept. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

1.: anyud aggódik - túlzottan. épphogy nem kéne édességet vennie ennyit. magyarázd el neki (mutass könyveket, weboldalakat) mennyire egészségtelen a sok édesség. kérd meg, hogy neked ne vegyen édességet.

2. anyud aggódása felesleges: nem koplalni kell - kérd meg hogy vegyen mostantól sok gyümit, zöldséget, barnakenyeret/magos zsömlét, sovány felvágottat!

3.: milyen sok szar? a gyümölcsök nem "szarok". olvasson utána anyud mennyi vitamin van bennük... a zöldségekben is.

4.: bár 11 vagy, de egyszerű kajákat te is tudsz magadnak készíteni, nem? pl. tojást főzni, ilyesmi. vagy salit csinálni, azt főzni se kell:)

2011. szept. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
68%

én leszek a legrövidebb.

ne zabáljál be. esetleg küzdősportolj, kis tájbox mellett magasabb energiamennyiséget használsz el.

2011. szept. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek.


Próbáltam beszélni anyuval de sajnos hajthatatlan. Úgy látszik én már ilyen kövér maradok. :((((


Beiratkoztam röplabdára a suliban, és hetente kétszer megyek futni. De azt olvastam hogy ez semmit sem ér ha ugyan azokat a zsíros kajákat eszem amit anyu főz.


Anyu megsértődött rám, mert szerinte akkor én azt gondolom hogy ők is a családom is disznók, mert magamra ezt mondtam hogy le akarok fogyni mert disznó vagyok. És hogy őt is elvették feleségül így, engem is el fognak.


A sok szarra az ilyen fogyókúrás kajákat érti.


Gyümölcs, meg zöldsi van otthon és eszek is, de anyu szerint ezek nem kaják, úgyh utána mindig ennem kell "valami táplálót" is. :(


Szerintetek ha a suliban elmondanám a védőnőnek ő tudna beszélni anyával? Mert rám nem hallgat. Mit kellene még mondanom neki hogy elhiggye nekem ez így nem jó?


Kalkulátort is mutattam neki amit írtál első, szerinte az nem igaz.

2011. okt. 4. 13:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!