Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek, az anyukám szerint...

Mit tegyek, az anyukám szerint jó vagyok így, de én le akarok fogyni?

Figyelt kérdés
11 éves lány vagyok. Nem tudom mit tehetnékmert az anyukám nem akarja hogy lefogyjak, folyton azt mondogatja hogy nálunk a családban mindenki ilyen alkat, és nem szép a sovány lány, de én kövérnek érzem magam nagyon eldöntöttem hogy lefogyok de anyu mindig ilyen hízós kajákat főz, pörkölt, nokedli, paprikáskrumpli, meg kolbászos lecsó, szerinte ezek a jó kaják, meg ne egyem azt a sok szart. Mikor megtudta hogy fogyózom nagyon dühös lett rám, mert szerintem tökreteszem magam, de szerintem nagyon kövér vagyok és csúfolnak is a suliban. 152 vagyok és hozzá 58. Engem ez nagyon zavar, de nem tudok külön főzni magamra mert anyu főz ő itthon van és ha látja hogy nem eszek akkor gáz van. Mivel győzhetném meg hogy fogyózhassak? Ha nem eszek akkor addig piszkál míg meg nem eszem, mindig annyit szed nekem hogy alig bírom megenni, megvesz minden édességet és megsértődik ha nem eszek belőle. Mert szerinte az osztálytársaim telebeszélték a fejem. Régebben is duci voltam de most már nagyonzavar. :(
2011. szept. 22. 15:56
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
Szerintem jó ötlet megkérni a védőnőt. Vagy nem tudsz csak simán dacolni, és egészségesebben enni? Nem nyomhatja le a torkodon a főztjét! Mozogj sokat, szokj rá most, és sunnyogd el a zsíros kajákat. Attól, hogy a családod kövér, neked nem kell annak lenned, ráadásul azért egy nőnek több célja is lehet egy életben, minthogy feleségül vegyék.
2011. okt. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
Olvastasd el vele ezt a cikket: [link]
2011. okt. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

Sajnos dacolni csak úgy tudnék ha semmit sem ennék. Anyukám szerint ezek a normális magyar kaják: pörkölt tésztával, kirántott hús, fasírt, sok-sok zsíros husi, paprikáskrumpli, krumplistészta, ilyenek. Nem vagyunk gazdagok, de azért telne másra is, csak ő ilyeneket főz.


Mindig anyu szed nekünk, és addig nem kelhetek fel az asztaltól míg meg nem eszem amit ő gondolt. Suliban menza van, azzal nincs baj, bár néha ott is ilyen zsíros kaják vannak. :(


Most kezdtem a röpit, meg a futást, de nagyon gyorsan elfáradok, biztos azért, mert dagi vagyok. :( De nem adom fel.


Fogok beszélni a védőnővel, hátha ő tud segíteni, elmondani anyunak hogy ez így nem jó, mert én már hiába mondok neki bármit is. Azt mondja hogy nálunk ez alkati adottság, mert az ő anyukája, meg annak az anyukája is duci volt, de szerintem meg a kajáktól van.


Nekem nincs saját pénzem csak egy kevés zsebpénz, ezekből próbálok gyümit venni meg ilyenek, de ez szerintem nagyon kevés. :(


Igazából anyu gondolkodását kéne megváltoztatni, mert én csak 11 éves vagyok, még 7 évet muszály vagyok vele élni, azt tenni amit ő mond, és azt enni amit ő főz. Tudjátok: .. amíg az én kenyeremet eszed.. - addig azt eszed amit főzök és nem váltogatsz. - mindig ezt mondja.


Azért köszönöm a bíztatást mindenkinek.


Örülnék anak is ha olyanok is írnának akik ilyen idősen ducik voltak.


Köszönöm nektek.

2011. okt. 10. 13:17
 14/32 anonim ***** válasza:

Ó, jaj!

Ismerem az ilyen anyukákat!

Az enyém is ilyen volt, most is ilyen, csak most már felnőtt vagyok.

Szó szerint tömte belénk az ételt, azt mondta, "Megsértődök, ha nem eszel még ebből, abból, amabból."

Állandóan behozta a ropit, chipset, csokit, és etetett-etetett.

Dundi is voltam.

Nem lehetett meggyőzni arról, hogy fogynom kell, mert akkora hisztit csapott, hogy csak, na!

Ja, és engem is csúfoltak.

Nagy küzdelem árán fogytam le középiskolában.

Azóta kimondottan csinosnak mondják az alakomat, de én még mindig egy kövér kis malacnak látom magam.

Meg is szoktam lepődni, ha látok magamról egy képet, és látom, hogy milyen vékony vagyok.

Az ilyen anyukák fel sem fogják, hogy milyen kárt okoznak.

Azt hiszem, soha nem fogom elhinni magamról, hogy egy csinos lány vagyok.

Megmaradt a "dundi kislány" képe a fejemben.

2011. okt. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim válasza:
a testömeg indexesnek igaza van!és az előttem válaszoloknak!
2011. okt. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

Sajnos hasonló tapasztalataim vannak, mint a ma 14:32-nek.

Soha(!!!) nem voltam vékony...

Most is van rajtam még, de most 23 évesen sikerült elérnem a magasság-100= kg-ot(tudom, ez másnak rohadt túlsúly, de nekem ez is nagy szó ahhoz képest...)

Én nem vagyok soványság-párti, meg semmi, de 50-52 kg-ra jó lenne lemenned, az már korrekt, csak elég szomorú, mikor a szülő gátolja mindezt...

Későbbiekben nehezebb dolgod lesz, ezzel anyukád is tisztában lehetne.

2011. okt. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
78%
Sajnos úgy tűnik nincs mese és meg kell kerülnöd anyukádat. Amúgy ne aggódj, ha sportolsz keményen akkor nyugodtan eheted a pörit nokedlival. És le fogsz fogyni, de ehhez tényleg az kell, hogy elszánt legyél. A futás a legjobb kardió edzés, és a leglátványosabb eredményt érheted el vele. Ha van olyan időpont mikor egyedül vagy otthon (esetleg Te már haza érsz a suliból, de a szüleid még nem, bármilyen 20 perces egyedüllét is elég) és tudnál tornázni, akkor írj privit és küldök neked jó kis videót ami segít.
2011. okt. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
Minden szülőnek a saját gyereke a legszebb szal ő akkor is azt mondja, ha duci vagy, ha nem. Döntsd el magad! ;)
2011. okt. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
Állj ki magadért, a te testedről van szó nem az anyukádéról! Én mindig ezzel érvelek itthon :D Régen én is duci voltam és ugyanez a téma ment nálunk is, de mióta a sarkamra álltam azóta le is fogytam. Igaz előfordul még mostanában is, h vitázunk emiatt de én nagy ívben lesz*rom. Hadd én döntsem már el, h h érzem jól magam a bőrömben. Én ezt tanácsolom neked is! :)
2011. okt. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim válasza:

Az előttem említettekhez hozzátenném: segíthet az is, ha ezt a problémát elmodod a háziorvosodnak, vagy a suli védőnőjének; a szülők hajlamosak jobban hallgatni egy másik felnőttre, hát még, ha az az egészségügyben dolgozik. Ráadásul egy orvos/dietetikus/védőnő sok-sok hasznos tanáccsal láthatja el anyukádat főzés, életmód, stb. terén. :)

Helyes, hogy változtatni szeretnél, de a te korodban tényleg nagyon oda kell figyelni, nehogy átess a ló másik oldalára (azaz össze-vissza fogyózni kezdj). Sok mozgás, sok folyadék, egészséges ételek fogyasztása, azaz pl minél kevesebb tészta, zsír, cukor. Ha ezeket alapvetően betartod, látványos lesz a változás. Ne akarj drasztikusan lefogyni! :)

2011. okt. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!