Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek, az anyukám szerint...

Mit tegyek, az anyukám szerint jó vagyok így, de én le akarok fogyni?

Figyelt kérdés
11 éves lány vagyok. Nem tudom mit tehetnékmert az anyukám nem akarja hogy lefogyjak, folyton azt mondogatja hogy nálunk a családban mindenki ilyen alkat, és nem szép a sovány lány, de én kövérnek érzem magam nagyon eldöntöttem hogy lefogyok de anyu mindig ilyen hízós kajákat főz, pörkölt, nokedli, paprikáskrumpli, meg kolbászos lecsó, szerinte ezek a jó kaják, meg ne egyem azt a sok szart. Mikor megtudta hogy fogyózom nagyon dühös lett rám, mert szerintem tökreteszem magam, de szerintem nagyon kövér vagyok és csúfolnak is a suliban. 152 vagyok és hozzá 58. Engem ez nagyon zavar, de nem tudok külön főzni magamra mert anyu főz ő itthon van és ha látja hogy nem eszek akkor gáz van. Mivel győzhetném meg hogy fogyózhassak? Ha nem eszek akkor addig piszkál míg meg nem eszem, mindig annyit szed nekem hogy alig bírom megenni, megvesz minden édességet és megsértődik ha nem eszek belőle. Mert szerinte az osztálytársaim telebeszélték a fejem. Régebben is duci voltam de most már nagyonzavar. :(
2011. szept. 22. 15:56
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

megőrülök ettől a szövegétől édesanyádnak..:D

őt is elvették feleségül, úgy ahogy van, téged is elfognak..

na ne már!

álljunk meg egy pillanatra.

mindenki úgy cseszi el az életét ahogy akarja. mindeki hazudhat magának karcsúságot, hiába van rajta 25 kiló felesleg. de ettől még a kilók ott vannak, (és szűkül a kör, amelyben a potenciális férjjelöltek vannak) mert igenis számít, hogy az ember kívül se legyen egy dundi malacka,akárki akármit mond. nem arról beszélek hogy 40 kilóval kell ájuldozni az iskolába menet, de alapvetően fontos az egészséges kinézet. ép testben ép lélek stb stb. nem győzök már mivel érvelni...

a lényeg hogy sajnállak,mert 11 évesen kb annyi beleszólásod van az otthoni kajálásokba, mint nekem az államügyekbe. szomorú hogy édesanyád ennyire hajthatatlan, pedig a válaszaidból itélve a lehető legrosszabbul áll ehhez az egészhez,és nagyon rosszul látja a dolgokat, vagy csak szimplán hazudik magának/neked.csak aztán arra nem gondol hogy szív és érrendszeri megbetegedéseid is lehetnek majd a jövőben. nem most, talán nem is 5 év múlva, de 10 év elegendő ahhoz,hogy a szervezet megelégeljen egy s mást. nem is értem az ilyen szülőket basszus...:@ A SAJÁT KISLÁNYÁVAL SZÚR KI.

marad a sport tehát, amit így 11 évesen tudsz tenni,de az mehet orrba szájba, amikor csak teheted, tehát amikor épp nem tanulsz,nem vagy iskolában,vagy barátnőkkel, vagy nem alszol, akkor mozogj.

gyerekeknek amugy is nagyon ajánlatos a sok mozgás,ezzel azért tudod majd kompenzálni az a mérhetetlenül sok zsíros kaját,amit otthon beléd tömnek.

magamból kiindulva azzal tudlak bíztatni, hogy én anno alapvetően soványabb típusú lány voltam, ilyen 11 akárhányvesen, sportoltam 18 éves koromig, otthon meg rengeteget ettem, tényleg sokat! de sosem jött föl felesleg! a másik tippem pedig az hogyha édesanyád ennyire nem látja be a hibáit, legalább próbálj te úgy ügyeskedni,hogy lehetőleg ne egy tonna kerüljön a gyomrodba a krumplis tésztából, meg a pörköltből.igyekezz,amennyire csak tudsz , kis adagokat enni.

és sok sikert a továbbiakban!

2011. okt. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak akik eddig írtak.


Azért írtam ki ezt a kérdést, mert olvasok itt ezen az oldalon, és éreztem hogy én ehhez kevés vagyok, hogy megváltoztassam anya gondolkodását. :(


Olvasom a fogyi témát is, nem akarok drasztikusan fogyókúrázni, mert nagyon sokn írják hogy azt ennyi idősen nem jó, de valamit csinálni akarok mert ez így nem jó. Malacoznak meg röfögnek rám a suliban néha, sokat sírok miatta. Mindig elgondolkozom anyu elfelejtette ezt? Vagy őt nem csúfolták?


Beszélni fogok a védőnővel mert én is úgy gondoltam hogy hátha rá hallgat anyu, és nem fogja azt gondolni ha ő mondja neki hogya barátaim beszélték belém ezt a fogyis dolgot. Ha ő nem hat rá akkor talán az orvos. Vagy valaki. Nem tudom. A suliban a tesitanár is mondta hogy fogynom kéne, de ő anya szerint bunkó, úgyhogy rá biztos nem hallgatna. Meg fiatal is.


Azzal is érveltem hogy nem kell miattam külön kaját főzni, vagy mást vásárolni, csak hagy egyek úgy ahogy én szeretnék, de anya mindig mondja hogy fejlődésben vagyok és hogy többet kell ennem.


Édességet nem ettem egy hete, azért is durcás mert megvette és nem eszem. Nincsen tesóm, egyedüli gyerek vagyok. Lehet hogy ezzel akarja kimutatni hogy szeret? De én szeretem sok zsíros kaja nélkül is.

2011. okt. 12. 13:28
 23/32 A kérdező kommentje:

Utolsó nekem külön köszönöm. Igyekszem mozogni sokat. Suliban heti 3 tesióra, röpi edzés mostantól, meg futás és tornázok is, a gép előtt ilyen videókra.


De nagyon könnyen elfáradok, és anya szerint azért van mert nem eszek eleget. :S

2011. okt. 12. 13:30
 24/32 anonim ***** válasza:

De durva az ilyen anyuka. O_O Azért mert ő kövér volt világéletében nembiztos hogy a gyerekének is annak kell lennie. x_x

Bizonyos tekintetben a hízékonyság örökölhető, de lehet ellene tenni. Én is azt tudom mondani neked hogy beszélj a védőnővel, dokival, hátha az tud hatni anyudra. Addig meg sok mozgás, és kitartás hogy elviseld amikor nyaggat az evés miatt.

2011. okt. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

utolsó,ezzel vitatkoznék.

nem örökölhető az elhízottság...

1000 kövér emberből 1nek vannak genetikailag ilyen gondjai,nekem ne dumáljon senki se, hogy így genetika,úgy rossz gének...

loszart! rossz duma!

2011. okt. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Olvasd már el még1x, amit írt!

A HÍZÉKONYSÁG örökölhető, nem pedig az elhízottság.

És a kettő között alapvető különbség van, kicsit gondolkozz el, és te is rájössz...

2011. okt. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
53%

hagyjuk már. aki nem zabálja minden nap tele magát, az nem hízik el. hízékony... érdekes, a 60as 70es években még nem volt ennyi "hízásra hajlamos" ember...éééérdekes nem?

te meg ezen gondolkodj, b@szod...

2011. okt. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Nyugi, ne idegeskedj:-D

Ez pedig tényleg genetika. Mármint a hízékonyság.

Ez nem azt jelenti, hogy törvényszerű az embernek elhízni, attól még lehet vigyázni, tenni ellene, de attól, hogy te nem hiszed el, attól még van.

(Nem 1 olyan ember van, aki nem sportol semmit, egész nap zabál, mint a hülye, és egy erősebb szél elfújja. Míg más fele ennyi kajától 100 kilósra hízik. Pont, mert nem egyformák, valaki hajlamosabb, valaki nem. Oda kell figyelni, és akkor nincs gond, de NEM egyenlőek az esélyek. És régen is voltak hízékony emberek, csak nem volt ennyi gyorsétterem. Járnak oda soványak is, csak azok nem feltétlen híznak el, mert nem olyanok a GÉNJEIK.)

2011. okt. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

gének.. valóban van több féle testalkat, és más anyagcserék.


szerintem leginkább nem öröklődő, hanem tanulható a hízás. pl. szegény Kérdező, de még inkább a hozzá hasonlók, akik így élnek de nem is akarnak tenni ellene. Kérdezőnek persze sok sikert, egyébként ahogy idősödik egyre több esélye lesz a maga útját járnia, bevallom én is azt szoktam írni, hogy egy 11 éves gyermeknek semmi szava nincs egy felnőttéhez képest. ezért is okos megoldás, ha külső segítséget (a védőnőtől) kér.

egyébként Amcsiban már 14-15 éves egyéb oknál fogva elhunyt gyerekek (jól írom?) kardiovaszkuláris rendszerében (tehát a szív érhálózatában) már komoly ér meszesedést találtak, zsír lerakódást én erre - MI?

elég gáz.. ez annyira csak a társadalom, szülők hibája.. :(

2011. okt. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg anyudnak, hogy ha szeret téged és jót akar, akkor hagyjon téged pl annyit enni az ebédből, amennyi neked jól esik, és ha szeret akkor segítsen neked abban, hogy jobban érezd magad mondjuk a suliban, néhány év múlva(gimiben) pedig ne fojtatódjon a jelenlegi sulis rémálmod.

Mozogni nem azért nem tudsz, mert keveset eszel-anyud szerint, hanem mert van rajtad felesleg.


Egyébként nagyon tetszik a bátorságod és a talpraesettséged hogy írtál, kérdeztél, válaszoltál, megmagyaráztad hogy nálatok sajnos hogy mennek a dolgok!


A hízásra való hajlamot pedig ki lehet küszöbölni, ahogy már írták is: van aki bármit megehet és vékony marad, van akinek oda kell figyelnie az étkezésére, és van akinek hatalmas akadályokkal kell megküzdenie ugyanazért az eredményért. (vagyis hogy csinos legyen, súlyproblémák nélkül.)


Sok Siker Kicsi Lány!!:) Nagyon szurkolok Neked!!

2011. okt. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!