Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nulla kalóriás olaj sütéshez,...

Nulla kalóriás olaj sütéshez, főzéshez? Ez komoly? :O

Figyelt kérdés

[link]


Ezzel lehet pl rántotthúst sütni vagy éppen a muffinba tenni,tehát bele a tésztájába?


2011. szept. 26. 14:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
71%
És szerinted hány fújásból sül meg egy szelet rántott hús? Ezért van ennyi beteg ember, mert ilyen dolgokat használtok. Edd meg azt a szelet rántott húst rendes olajjal. Nekem ne mondja senki, hogyha alapvetően az alapanyag tartalmazza a kalóriát, akkor az húúú de egészséges lesz ha eltüntetik mesterségesen bellőle.
2011. szept. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
63%
Csatlakoznék az első kommentelőhöz! Ebédre egy szelet normálolajos rántotthús nem gáz, nem attól fogsz elhízni. Szóval szerintem ez az olaj nem egészséges. Lehet, hogy null kalóriás, de ki tudja mi sz@r van benne.
2011. szept. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Nem csak a rántotthúsról van szó. Hanem pl a mindennapos csirkemell sütögetéshez,vagy fehérjepalacsintához,rántottához. Utóbbiakat pl csak azért nem eszem mert totál odaragadnak a sütőhöz.
2011. szept. 26. 14:53
 4/23 anonim ***** válasza:

Lehet muffinba tenni, de ha beleöntesz fél decit, abban pontosan annyi kalória lesz, mint fél dl olajban (+ liszt + cukor = nagyon nem diétás muffin, mert diétás muffin nincs, még édesítővel se). Ez attól nullkalóriás, hogy 2 deci olajjal elvagy fél évig.

Én Tescóban 700 Ft-ért vettem egy 2 dl-es olajspray-t, és még azt is sokalltam érte, mikor másfél liter olaj 500 Ft. De legalább utántölthető, és én speciel olivaolajat öntök bele.


Ha diétás rántott húst meg esetleg sült krumplit akarsz, akkor a Tefal Actifry olajsütőt nézd meg. De attól még, hogy abba elég pár fújás olaj, a panír rajta lesz a húson, és a krumpliba is benne marad a kalória. Csak nem szívja be az olajat, és emiatt alacsonyabb marad a kalóriatartalma.

A muffint meg felejtsd el.

2011. szept. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Hmmm. Nekem van egy teflon serpenyőm, abba nem ragad le a minimális olajos rántotta.

NEm tudom, mi az a fehérjepalacsinta, de nem hangzik jól.

2011. szept. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Hát igen. Sem a muffinban, sem a rántotthúsban nem az olaj az alapvető hízlaló komponens.
2011. szept. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%
És szerinted az a két kiskanál olaj aztán olyan sokat jelent? Ne akarj már a ló túloldalára átesni. A lehető legpiacibb serpenyőm van (tehát semmi csoda) az olajos flakonba belenyomom az ecsetet. Lecsöpög még le is húzgálom a flakon száján, majd ezzel megkenem a serpenyőt. Ennyi olajon sütöm a húst. De valamikor egy deci vizet teszek alá. És ennyi.
2011. szept. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
baromság. 1 gramm zsír ~9kcal energiát tartalmaz (38,94 kJ) ennyi.
2011. szept. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Én tepsibe rakok csirkemellet, fűszert, meg zöldséget, lefóliázon, és megsütöm. Nó zsiradék, és nem ragad le. A serpenyőbe egy evőkanál étolaj a csirkemell alá szintén nem számottevő egy normálisan felépített diétában. 90kcal összesen. Szóval emiatt kát ilyesmiket vásároni, mint kalóriamentes olaj.
2011. szept. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Azért rántott húst ne próbáljon meg senki vízben "sütni"...
2011. szept. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!