Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen módszer lenne jó a...

Milyen módszer lenne jó a fogyásomhoz?

Figyelt kérdés

1. 90 napos diéta jó, csináltam, de nyaralás miatt abbamaradt, s az nem tetszik benne, hogy nincs reggeli, csak gyümi...nekem meg kell reggelire a szendvicsem.

2. Kalória számolásnál már ugyan van reggelim, 2 szelet tk. toast kenyeret ettem felvágottal, de úgy elszaladt velem a nap, hogy estére egyáltalán nem lettem kalóriadeficitben..nem tudtam megsaccolni mi mennyi, munkahelyen mérni nem tudtam, agybaj és idegbaj nekem (kérek mindenkit itt ne kötekedjen, nem ment és kész, nem akarom ragozni..köszi).

3. Konditerembe nem akarok járni, otthon csinálok dvd-re különböző mozgásformákat, csak az étkezést nem tudom mellé kitalálni..

Ez a reggelire zabpehely, és minden nap ebédre meg vacsire húszabálás (vagy hal, gomba, szóval fehérje) nekem nem megy, nem vagyok húsos, halas sem, gombát egyáltalán nem szeretem. Tehát megeszem a csirkemellet, de heti 1x, nem napi 2szer.


Igazából olyan diéta kéne, mint a 90 napos, csak reggelivel:S Amiben lehet enni normális kaját, pl. töltött káposztát (családra főzök).


Ha valakinek van ötlete, szívesen veszem, s mivel sztem normális hangnemben írtam, elvárom visszafelé is ezt a normális hangnemet. Köszönöm!


2011. okt. 19. 09:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Én a kalóriadeficites módszerre szavazok, még akkor is, ha neked nem jött be. Ott rontottad el, hogy pont az a lénye, hogy nem szaladhat el veled a ló. Nem kell grammra mérni mindent, csak nagyjából tudni, hogy miben mennyi kalória van, és elhagyni minden felesleges dolgot.

Pl.

Reggeli: egy normál szendvics, pl. egy zsemléből (vagy annak megfelelő tk. kenyéről), paprika, paradicsom - ez kb. 500 kalória.

Ebéd: én rendelem az ebédet, és 500 kalória körül választok, a diétás sorban minden ételnek fel van tüntetve a kalóriatartalma. (Sajnos a "normális" kaja egy időre felejtős, mert abból is ehetnél 500 kalóriányit, de az annyira kevés lenne, hogy éhen halnál, muszáj alacsony kalóriatartalmúból enni nagyobb mennyiséget.)

Vacsora: tojás, virsli, saláták, párolt zöldség, esetleg hús, sütőtök - valamelyik a sok közül, nem mind egybe.

Napközben pedig csak gyümölcs.

Nem lehet "bekapni" valamit, sütike, üdítő stb.


Ha neked 1500-1700 kalóriánál kevesebb kell a heti fél kg fogyáshoz, akkor a reggeliből és a vacsorából lehet lecsípni pl. 100-100 kalóriát, vagy kevesebb gyümölcsöt enni.

2011. okt. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi az érteles, színvonalas választ! :)


(remélem a többi hozzászóló sem fog vadállat paraszt módjára kötekedni)

2011. okt. 19. 09:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha "normális" ételekre van szükséged, mégpedig a nap minden szakában, akkor talán edd azt, mint eddig, csak kisebb adagokat. Vagy kipróbálhatod a 90 napost olyan változatban, hogy egész nap eheted az aznapi tápanyagot. Hátha úgy is működik. Bár nem tudom, mit csinálsz majd a gyümölcsnapon.
2011. okt. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nekem sem jön be ez a grammra pontosan lemérek mindent, vagy követem a kalóriákat, mert elég nehéz pontosnak lenni. Nekem az a módszerem hogy édességet ritkán eszek, akkoris mondjuk 2 kocka csoki, reggel mondjuk egy zsömle valami sonka vagy bármilyen felvágottal meg valami zöldséggel. a kávémról nem mondok le, (napi egy) ebédre bármi jöhet persze azért figyelek arra hogy ne pont sültkrumpli rántott cuccal legyen. De ez változó. mielőtt jóllakottságot érzek abbahagyom az evést. délután pl joghurt, este pedig nem eszek túl sokat mer nem vagyok annyira éhes közbe sok teát is iszom. szerintem tapasztald ki mennyit kell enned és naggyából mindennap ezt kövesd. Sok sikert!
2011. okt. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

teljesen megértelek, én se eszek mindennap húst(mondjuk én anyagi okok miatt de az mind1)

ami nekem bejött a reggeli szendvics főtt tojással, zöldségekkel, sovány sajtokkal, csirke, pulykasonka, zöldségkrémek, körözött, sovány fűszerkrémek, sajtkrémek vagy zöldséges rántotta vagy zabpehely joghurt+gyümi, vagy zabpehelyből sütött valami kis keksz-ez nagyon finom+hozzá egy joghurt és diétás dzsem vagy egy kis méz, korpovit keksz gyümivel, melegszendvics gombával, brokkolival, sováyn sajttal-ezt tudod variálni és nem fogsz ráunni

uzsi, tízórai cukormentes müzli, joghurt, gyümi,

ebéd: normális adag(ez lehet levesek-tojás, zöldség, gyümölcs, husos-csak az elkészítésnél kell figyelni) mindent lehet enni ha pár mindent helyettesítesz és élvezhető nagyon változatos ételek leszek

másodiknak főzelék, rizs, krumpli, hús, hal, tojás, zöldséges ételek de van húsmentes is pl

lecsó tojásosan-jó sok zöldség, kevés olajon

rakott zöldségek-sovány husiból, halból, tojásból is tudod készíteni pl nekem az egyik kedvencem a rakott krumpli de nem a szokványos módon hanem: krumpli+hagyma+tojás(van darált pulykahusi)+joghurt+krumpli+spenót+tojás+paradicsomkarika+reszel sováyn sajt-ezt az egész család megeszi még a férjem is imádja aki nagy husos:)

töltött káposzta husos szalonnával, ne a zsírját tedd bele hanem tényleg a húst róla, sok káposzata, kevesebb rizs, kevéske olaj, tejföl 12% vagy joghurt (rizs lehet narna) a szalonnát ha nem szeretd ne edd meg de virslit is lehet bele kockázni

főzelékeket tudod habarni joghruttal feltétnek mehet hozzá sütőben sütött tojásos-bundáskenyér(az mondnjuk jó ha tk lisztból készült) főtt tojás, túrófánk(ez sósan elkészítve a spenóthoz nagyon finom)-husok, halak, zöldségfasírtok(cékla, káposzta, rizs, répa, tojás- a zöldségek reszelve) persze ezek mind sütőben sütve alufóliába/sütőzacskóva vagy párolba

pörköltnek csinálhatsz magadnak gombából, borsóból is ha nem kívánod a husit

rizs zöldségekkel, tojással, kis husival, tojás, hüvellyessel stb többieknek csinálhatsz hozzá rántott csirkét is:)

zabpehelyből nasinak tudsz csinálni fincsi sütiket, túrógombócot, palacsintát

tejberizst, rizskoch is mehet nyugodtan sováyn zab vagy sima tej, édesítő, barnarizs de fehér is mehet

sütőben sütött héjas/vagy felkarikázott krumpli joghurtos-ecetes-hagymás öntettel nagyin finom, ha valami sósra vágysz

hidd el mindent ehetsz mértékkel csak az elkészítésnél kell figyelni ennyi a lényege

lesz aki lepontozz biztosan de én így csinálom műküdik, és nagyon élvezem:):)

vacsorára tényleg könnyebett egyél, pl egy szelet piritós túróval nagyon finom, vagy valami saláta tojás/hús/hal, gyümölcsök, zöldségek, joghurt kis zabpehellyel, most van sütőtötkszezon meg cékla, ezek nagyon finamok

nyers reszelt cékla+srépa+egy alma kis mézzel joghurttal isteni finom:)

bocs ha hosszúra sikeredett

sok sikert drukkolok hogy találd meg a lehető legjobb módszert és élvezd:)

2011. okt. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!