Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha megkenem sajtkrémmel az...

Ha megkenem sajtkrémmel az abonettet, hogy számoljam ki annak a kalóriáját? Vagy ne ilyen formában egyek sajtot?

Figyelt kérdés

Kukoricás abonettet eszem kenyér helyett, darabja 17 kcal, rá sajtkrém vékonyan, igyekszem philadelphia light-ot venni vagy más light-ot. Rá pici és vékony felvágott, hozzá paprika, paradicsom.


Gondolom ebben az egészben a sajt a kritikus dolog, de hogy nézzem meg, mennyit kenek rá? Vagy felejtsem el a sajtot? 100g philadelphia light 165 kcal, ha jól számoltam.


2011. okt. 22. 16:25
 1/5 anonim ***** válasza:
én nem ennék ilyen sajtot, de egyszer-kétszer belefér. Mérés: mérd le az abonett tömegét konyhai mérlegen, kend meg sajttal és mérd le újra. a kettő különbsége megadja a sajt tömegét :)
2011. okt. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt nézd, hogy mennyi zsír van a sajtban... Még a leg lightosabb sajtban is min 20% zsírtartalom van a szárazanyagban. Azért az nem túl barát.
2011. okt. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Oh, köszönöm, ez rettenetesen logikus mérési módszer, de eszembe nem jutott volna :))


Viszont akkor milyen sajtot egyek? Itt olvastam, hogy szükséges és hetek óta ezt eszem, de már több dobozzal is elfogyott és arra gondoltam, hogy nem lesz ez így jó, hiába light.

2011. okt. 22. 16:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet hogy a sajt 100grammja elég kalóriadús a zsíros trappista kb 340kcal.De könyörgöm...egy kenyérre vagy abonettre kb 10 max 15g bőven elég! Amit a kérdező írt az meg 165kcal,ami kimondottan kevés.

Szóval nyugodtan lehet sajtot is enni!

2011. okt. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én light mozzarellát szoktam :) de azt úgy, hogy 50g-ot ráolvasztok a csirkemellemre bazsalikommal meg oregánóval és salátával eszem vacsira :)
2011. okt. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!