Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Életmódváltáshoz normális leírás?

Életmódváltáshoz normális leírás?

Figyelt kérdés

olyan könyvet keresek, ami nagyjából olyan mint a Lifetilt Blog, csak könyvben, és normális, emberi hangnemben.

A Lifetilt-et nem olvastam csak 3 percig, de sokan dícsérik, elhiszem, hogy jó, nem is a tartalmát vitatom,hanem a stílusát. Sajnálom, én érzékeny vagyok, velem ilyen hangnemben ne "beszéljen" senki, otthon sem ezt szoktam meg.


Lényeg: könyvet keresek, amiben le van írva a normális étkezés, a miértek hogyanja, stb.


Amúgysem szeretek neten olvasni, az nekem nem hiteles forrás, meg a szemem is bántja..


Kérek mindenkit ne bántson meg, elég bántást kapok ezen az oldalon, akármit kérdezek.

ROSSZINDULATÚAK BÍRJÁK KI, HOGY IDE MOST NEM ÍRNAK SEMMIT!


2011. okt. 27. 11:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Pedig neten több információt találni, mint könyvben, és fizetni sem kell érte. Ha mindenképpen papírról szeretnéd beszerezni az életmódváltáshoz szükséges tudást, keresd fel a nagyobb könyvesboltokat, és keresgélj a megfelelő témakörökben (diéta, fitnesz, stb.). Konkrét könyvet, ami mind az étkezés, mind a mozgás témakörét jól összefoglalná, nem tudok mondani. Valószínűleg több könyvre lesz szükséged. Esetleg próbálkozhatsz könyvtárban is.
2011. okt. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy könyvekben is vannak nagy buktatók. Mindig van divatdiéta, és rögtön kiadnak a témában egy halom könyvet, csili-vili, minden, és azt hiszed, hiteles. Nagyon nehéz eldönteni, melyik könyv jó és hogy amit itt ajánlanak, azok közül mi jó.

Én azt javaslom, hogy első körben gondold át, hogy milyen céljaid vannak, mit szeretnél elérni, miért akarsz életmódot váltani (pl. úgy érzed, egészségtelenül táplálkozol vagy fogynod kellene stb.).

Utána keress fel egy dietetikust, legalább néhány alkalommal (1-2 is elég, ha jó szakember), aki nagyvonalakban elmondja az orvosi álláspontot. Mert én azért inkább ennek hiszek, mint a "legújabb tudományos kutatásokra épülő" módszernek, amivel még a megváltást is elnyered egyből, csak éppen utólag kiderül, hogy átverés volt az egész.

Utána kezdj el könyvet keresni, mert akkor már el fogod tudni dönteni, hogy melyik hiteles számodra, melyik nem.


Én lelkes híve vagyok annak, hogy szinte mindennek van egészségesebb változata, tehát semmiről nem kell lemondani, csak megtalálni, mi jobb nála. Abszolút egészségesen nem tudsz élni, de sokat számít már az is, hogy egészségesebben próbálsz. Életmódot váltani akkor érdemes, ha egy rosszabbról váltasz egy jobbra.

Viszont tudni kell, hogy az egészséges ételek is hízlalnak, ha többet eszel belőlük, mint amennyire szüksége van a szervezetednek.

És hát ami nagy hátrány: az egészségesebb megfelelők szinte mindig többe kerülnek, mint a hagyományosak, akár a kenyeret, lisztet nézem, akár a rizst, akár a narancslét stb. Talán a csirke az egyetlen, ami nem kerül többe, mint a sertés, bár itt is számít, hogy mennyire volt jó vagy rossz minőségű a sertés.

2011. okt. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Béres Alexanra könyve elég jó a témáról szerintem, neki is vannak kódjai csak azt asszem súlykontroll indexnek hívják. De nincsenek benne hülyeségek meg update sütemények, meg ilyesmik, alapjaiban a táplálkozás és az edzés témát szedi össze és rengeteg praktikus megfontolandó tanács van benne. Kicsit meg van bonyolítva azokkal a kódokkal, de részletesen végig megy minden táplálék típuson, és azok fő funkcióin, egészségre gyakorolt hatásain.
2011. okt. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ha a táplálék piramisra rákeresel a google-ba, akkor ott olvasgathatsz ebben a témában.
2011. okt. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem Béres A. abban a pillanatban vált hiteltelenné, mikor kiállt Norbi ellen a Nagy fogyás c. műsorban, és részt vett abban, hogy bazi kövér embereket fogyasszon le pár hónap alatt, nem érdekes, hogy lóg a bőrük és tönkremegy a veséjük, csak fogyjanak. Alexandra (módszere) megnyerte a versenyt, a versenyzők viszont az egészségtelenségi versenyben nyertek, mert pár hét alatt fogyni 20-50 kilót pont annyira életveszélyes, mint 200 kilósnak lenni.
2011. okt. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó, tudod, a médiát hol érdekli ez? :/
2011. okt. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!