Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen ez az/ehez hasonló...

Milyen ez az/ehez hasonló étrend súlytartáshoz?

Figyelt kérdés

Reggeli: 1zsemle,egyik fele "sósan": egy tojásfehérje tükörtojásnak+sonka+retek+hagyma vagy valamilyen párizsi,májkrém,bacon,szalámi stb stb. A zsemle másik fele édesen: vajas mézes,vajas lekváros,nutellás vagy egy rudit beleolvasztva. Ez így kb 270-350kcal attól függően hogy miből mennyit teszek bele és mennyi a zsemle súlya.


Ebéd: Spagetti 50g tésztával, vagy 100g csirke+édes savanyú szósz+ 40-50g rizs/zöldséges rizs vagy 100g csirke+gomba+knorr gombás mártás+ 50g rizs. Vagy ezekhez hasonló. Ez kb 300-500kcal körül van.

Az uzsonna és a vacsi az az mint a reggeli,zsemle csak más feltéttel. (2x 270-350kcal). Nap közbe ha a kevsebb kalóriás megoldásokat választottam akkor eszek egy kb 150kcalos nasit(csoki,rudi,puszedli stb). Este még szoktam 40-50g fahéjas almát enni.

Van mikor kakaóscsigát,csokis kalácsot reggelizek,ilyenkor ebédre csak zöldségköretet eszek.

170cm/55-56kg vagyok.

Ettől nem fogok visszahízni?


2011. nov. 2. 10:29
 1/9 anonim ***** válasza:
kicsit sok lesz a zsömle szerintem... gyümölcs miért nincs az étrenben? egyébként meg 1-2 napra elmegy, de az nem életmódváltás, hogy minden áldott nap zsömlét vacsorázok.
2011. nov. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nemrég fejeztem be a kemény,szigorú diétát és herótom lett a tömény zöldség,gyümölcs,csirke,túró zab kombinációkból egy jó időre.

Mondjuk néha az egyik zsemlés étkezést leváltom egy aszalt gyümis banános zabkására,mert azt még szeretem:)

2011. nov. 2. 10:54
 3/9 anonim ***** válasza:
értem én, csak azt nem, hogy ha már mindenképp ennyi ch-t akarsz bevinni, akkor miért mindig zsemle? 1 zsemlét simán kiválthat 1 pizzaszelet, 1 gyros tortillában (abban még fehérje is van), 1 sajtos kifli, akár egy kis szelet süti is. de te tudod :)
2011. nov. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ezt lehet a legjobban kombinálni és laktató. :)

Egy pizzaszelet után meg kívánnék valami édeset.

Meg olyan furcsa lenne még megenni egy szelet pizzát,az olyan "bűnözésnek" tűnik,pedig kcalban tényleg ugyanott vagyok.

Persze heti 1x van sütizés vagy gyrosozás.

2011. nov. 2. 11:55
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia


ez csak az én véleményem:

reggeli: szerintem felesleges felezned, egyik nap egyél zsemlét(lehetőleg teljes kiőrlésűt, magvasat, barnát stb a rostok miatt mert ez fontos tápanyag sonkával, tojással, sováyn sajtokkal és zöldségekkel, de csinálhatsz valamilyen krémet is(padlizsán/tojás/körözött stb)

másik nap piritós lekvárral/mézzel és tejjel (itt is jobb lenne a teljes kiőrlésű változat, vagy ha veszel ilyen formakenyeret kb 150-160ft és 250-350 azt hiszem ceres a neve ze megéri és mindennap kitudsz belőleni hozni valamit mert 12-14szeletes)

de pl piritóst tudsz úgy csinálni is hogy a kenyeret megkened még melegen kis mézzel rá teszel túrót és vágsz rá almakarikákaat és megszórod fahéjjal, kielégíti az édesség iránti vágyadat és vittél be jó minőségű szénhidrátot (méz, tk kenyér, gyümölcs) és fehérjét is(túró)

harmadik nap csinálsz melegszendvicset (tk kenyér, sonka, sováyn sajt, gomba, paradicsom, hagyma, brokkoli, tojás rá (attól függ mit szeretsz) hozzá ketchup, ezt otthon te is eltudod készíteni fűszerekkel és paradicsomból vagy bolti ketchup

negyedik nap csinálsz rántotátt sok zöldséggel 1 szelet tk kenyér

ötödik nap zabpehely/kása tejtermékkel/gyümölccsel így nem lesz uncsi-csak tanácsnak


ebéd:szerintem jó, bár nyugodtan ehetsz leveseket, főzelékeket, krumplit, halat, húst, tojsát, rizst, egytálételeket zöldségeket, stb


uzsira ehetzs joghurtot, gyümölcsöt, csinálhatsz tejberizst, zabkekszeket ha édesség után sóvárognál vagy egy pohár kakaó stb vagy 1 szelet kenyér valamivel


vacsi is jó de itt nyugpdtan ehetsz főtt ételt is

ez csak az én véleméynem mások hátha jobbat írnak, én most így csinálom

persze néha néha belefér meg igazából ha napi kcal beviteleden belül mardasz ehetsz akrámit akár 1 tábla csoki is ha mást nem eszel csak az nem egészséges

2011. nov. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Uhhh...az a mézes-túrós piritós veszett jól hangzik :)

Köszi!

2011. nov. 2. 17:06
 7/9 anonim ***** válasza:

Dehogy hízol már tőle vissza :)

annyit módosítanék, hogy

Reggelinél szerintem se felezgesd a zsömlét, ugyanazzal edd meg az egészet. Például májkrémmel, következő nap meg mézzel.

Ha reggel csokis kalácsból eszel egy szeletet, ehetsz ebédet nyugodtan, csak mértékkel.

Nem kell uzsonnára, meg vacsorára is zsömle. Vacsorára bőven elég egy. Uzsonnára max egy almát egyél.

Valamint én ebéd után ennék gyümölcsöt.

Estére ne fehéjas almát egyél, simán csak egy almát :)

2011. nov. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%

Vicces.

Mennyivel rosszabb a tojás sárgája, mint a lekvár meg a nutella? Ez az év vicce.

Amúgy se értem ezt a szórjuk ki a fél tojást dolgot. Ennyire jól megy nektek? (Vagy rosszul tudom, hogy válság van és mindenki sír?)

Ja, és azt tudtad, hogy a tojás sárgájában arányosan több fehérje van, mint a fehérjében?

Na így dobáld ki.

2011. nov. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"Vicces.

Mennyivel rosszabb a tojás sárgája, mint a lekvár meg a nutella? Ez az év vicce.

Amúgy se értem ezt a szórjuk ki a fél tojást dolgot. Ennyire jól megy nektek? (Vagy rosszul tudom, hogy válság van és mindenki sír?)

Ja, és azt tudtad, hogy a tojás sárgájában arányosan több fehérje van, mint a fehérjében?

Na így dobáld ki.

"


Inkább maradtál volna csendben... -.-



1. nem annyira szeretem a sárjáját.

2. igen sok kcal van benne,annyiból inkább már megeszek egy teáskanál nutellát vagy kb 50g diétás lekvárt,amit jobban szeretek

3.És igen,jól megy,de meg is dolgozunk érte! A sárjáját pedig nem dobom ki hanem hozzákeverem a kutya kajájához vagy ha sok összegyült és még nem romlott meg akkor anyám csinál belőle valami sütit.


4. Igen tudtam hogy több benne a fehérje,de pont nemérdekel,mert nem vagyok nagy fehérjemániás és fehérjét meg amúgyis bőven beviszek a csirkemellel,túróval.

2011. nov. 10. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!