Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Így jó ahogy csinálom (életmód...

Így jó ahogy csinálom (életmódváltás) vagy változtassak valamin?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, 165cm és sajnos 100kg. Sosem voltam sovány, már az egészen kisgyerekkori képeimen is duci voltam. Ez persze annak köszönhető hogy sok egészségtelen kaját ettem meg többet is mint kellett volna, ráadásul mozogni se mozogtam.

Már egy ideje elhatároztam hogy életmódot váltok, de csak most jutottam el odáig hogy csináljam is. Most tartok majdnem egy hétnél, az elmúlt pár nap így telt:

kajákat felosztottam napi többszöri kisebb étkezésekre, kerülöm az édességet, számolom a kalóriát és a szénhidrátot, tésztát és kenyeret (meg hasonlókat) csak reggel meg max délig eszem. Próbálom azt is nézni hogy amit eszek az ne csak fogyókúrás hanem egészséges is legyen. Így most kevesebbet eszek mint előtte viszont azt vettem észre hogy hamarabb lakom jól kajákkal és nem is kívánok többet.

Elkezdtem sportolni is. Találtam a neten egy olyan honlapot ahol különböző testrészformáló gyakorlatok vannak és azokból állítok össze magamnak 40percet. Ez jól leizzaszt, utána 60 percig szobabiciklizek. Ma akartam volna pihenőnapot tartani de annyi energiám volt hogy inkább tornáztam.

Szóval próbálok figyelni a napi többszöri kisebb étkezésre, hogy ne egyek se túl sokat, se túl keveset, hogy sportoljak is mellette, hogy ne izomból menjen le.

Az a kérdésem hogy ez így jó ha tovább is így állok a dolgokhoz? Már majdnem egy hete élek így és idáig lement egy kg+ karból meg derékból 0,5-1cm. Ez jó vagy kevésnek számít?


2011. nov. 9. 01:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem tök jó, mert nem koplalás, nem vonod meg teljesen a jót, de mégis van egy határ és így sokkal tarthatóbb is hosszútávon. Melyik honlapon találtad egyébként?
2011. nov. 9. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 komasa ***** válasza:
51%
Nagyon ügyes vagy!!!! A szénhidrátot talán még délelőtt sem kéne, de egyébként nagyon jól csinálod! Kitartást kívánok neked, mert ez egy hosszú folyamat. Kitartás!
2011. nov. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"A szénhidrátot talán még délelőtt sem kéne" -.-"


Szénhidrátra szüksége van a szervezetnek. Enélkül az agyad sem működne,ami már nyomokban felfedezhető :)


Kérdező: A ch-t semmiképpen ne hagyd el,mert nem lesz erőd semmihez.

2011. nov. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sok kitartást kívánok neked. Jó úton haladsz. Csak így tovább!
2011. nov. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Most megnyugtattatok, attól féltem hogy valamit esetleg rosszul csinálok vagy rosszul kezdek hozzá.
2011. nov. 9. 23:05
 6/6 anonim válasza:
Nagyon jól csinálod, de sajnos mivel eddig nem foglalkoztál magaddal 4-5 évig, ezért ennek több év lesz az ideje, mire normális súlyod lesz.
2011. nov. 10. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!