Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy csökkentsem az étvágyamat?

Hogy csökkentsem az étvágyamat?

Figyelt kérdés

mivel ahhoz túl türelmetlen vagyok,hogy kibírjak minimum 1 hetet tornával,úgy akarok lefogyni,hogy csak a nagyon szükséges kajákat eszem meg


szóval csak hús,gyümölcs(gyümölcsből banánt is,mert szénhidrátra is szükségünk van)


és akkor nem eszek édességeket,meg zsíros kajákat


viszont akármit csinálok,joghurtot eszek,szőlőcukrot,ha meglátom a csokit,nem bírom ki,szinte csak úgy magától odamegyek és először egy kis kockát eszek,mert az ugye senkinek sem árt meg....de pár perc múlva rájövök,hogy a kockából még két kocka lett,aztán még egy sor,utána a fél tábla,és végül az egészet megettem :(


és próbálok ellene tenni,de már szószerint csokicenterikus lettem


ráadásul kezdem elhinni,hogy "megvagyok átkozva"...


mert mindig PONTOSAN akkor vesznek anyámék is egy rakás csokit,meg mindenféle croassant,meg édességeket,amikor elhatározom,hogy nem eszek ilyeneket


persze amikor épp nem ez jár a fejemben,hogy lefogyjak,akkor nincs itthon egy darab édesség sem,mindig pontosan akkor hoznak ilyeneket,amikor le akarok róluk szokni...


azt meg csak nem mondhatom nekik,hogy dugják el,mert édességmegtalálásban profi vagyok...szóval jobb ha megmondom,inkább csak ne is mondják,amikor vesznek valamit,hogy van,hanem dugják el inkább a szomszéd városban valahol..akkor talán nem találom meg


mivel csökkentsem az étvágyamat?

az akaraterőm ehhez túl kevés....


valami ötlet?


2011. nov. 25. 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:
egyél sok húst, olajos magvakból is, írtad a banánt szénhidrátnak, meg zöldségeket. minőségi kajáktól jól laksz, meg törekedj is a kisebb mennyiségekre (a sok húst arányaiban értettem, nem úgy hogy helyből 5 kilót).
2011. nov. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A csoki függőséget okozhat, de gondolom erre te is rájöttél.

Egy címet adok: Cukor blues. Ezen a linken megnézheted, elolvashatod. Ha ettől nem megy el a kedves az édességtől...akkor majd a betegséged fog megállj parancsolni. De odáig talán nem kellene eljutnod.:)


[link]

2011. nov. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
kedved:) bocsi:)
2011. nov. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyél normálisan. Akkor nem leszel éhes, és nem eszel csokit, csak tényleg egy kockát. Amíg koplalsz, nem fogsz tudni ellenállni.
2011. nov. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)


próbálok normálisan enni,de a suliba nem kajolok,és reggel örülök,hogy van időm rendesen elkészülni,de valami szenyát csinálni már nincs időm,ezért kb egész nap semmit nem eszek,csak amikor hazajövök (ami 2-3 felé van) és itthon megint csak olyan kaják vannak legtöbbször,amiket nem szeretek,ezért élek édességeken :/


de ezen próbálok változtatni,pl csinálhatok magamnak valami zacskós levest vagy ilyen gyümölcsös-zöldséges kajákat :))

2011. nov. 26. 09:18
 6/9 anonim ***** válasza:

zacskós levest akár helyből el is felejtheted.


ha azt mondod, nem tudsz reggel 2 egykezes fekvőtámaszt nyomni, elhiszem, megértem stb. kur.vára nem ez hiányzik reggel. de hogy ne tudj bedobni egy dobozba 200g zabpelyhet, elcsomagolni néhány szelet tk kenyeret, rozs kenyeret, húst és zöldet, ezt nem hiszem el, mert 5 perc. ennyivel kéne korábban kelned, és ezt megcsinálnod, aztán nap közben is enned.

2011. nov. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Ugyanígy voltam én is h nem bírtam leállni az evéssel,mert egyszerűen imádtam enni:D főleg édességeket, és sokszor elhatároztam h jó abbahagyom, mert le akarok fogyni meg stb. Ilyenkor képeket nézegetem..és elterveztem, hogy én is így fogok kinézni, de aztán ettem és mindig halasztgattam. Majd rávettem magam, hogy 6óra után nem eszek, és pár héttel később pedig arra h délután csak suli után és 4-5 fele egyek, mostanra viszont valahogyan kicsit összébb szűkült a gyomrom és megpróbálok keveset enni, pedig nagyon szerettem enni. Most is szeretek, de a mértéket azt betartom. Javaslom, hogy fokozatosan próbálj leszokni az evésről,mármint a mennyiségről :) DE ez csak akarás kérdése, mert anélkül nem megy!!
2011. nov. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszi :)


arról hogy 6 után nem szabad enni,már én is hallottam,de egyszer valaki feltett egy kérdést,és én is megjegyeztem,hogy 6 után nem kellene össze vissza enni,mert attól is hízik erre le lettem pontozva és a többi válaszoló lehurrogott,hogy én honnan szedem ezeket,meg hogy fingom nincs az egészről,szóval ezután azt hittem,tényleg hülyeség...bár így utólag már rájöttem,hogy csak a válaszolók voltak raterdáltak,mert 6 után megesznek vagy 2 tányér makarónit pl,akkor azt hová mozognák le?

2011. nov. 26. 18:21
 9/9 anonim ***** válasza:

NEM KELL LEMOZOGNI A KAJÁT! ennyire egyszerű. a testednek van egy energiaszükséglete, ezt egyenletesen, kb. napi 6 étkezéssel célszerű kielégíteni.

és ha tetszik, ma beszéltem egy dietetikussal. puszi.

2011. nov. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!