Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek, elvileg fogyok,...

Mit tegyek, elvileg fogyok, de a mérleg nem azt mutatja?

Figyelt kérdés
Már lassan 15 napja, hogy belekezdtem egy 1500 kcal-os étrendbe (69 kg vagyok, csávó, 176 cm) és le akarok fogyni. Mellette sportolok, átlagosan minden nap olyan 600-700 kcalt mozgok le. Ha többet mozgok ugye többet is eszem. Eleinte a mérleg szerint már tök sokat fogytam, de most kb annyit mutat, mint az első napon. DE ha a TÜKÖRBE nézek, akkor már látok változást, meg a nadrágjaim is könnyebben rámjönnek. Hogy tudnám megállni, hogy állandóan a mérleget bámuljam vagy a tükröt? :D Nem tudok türelmesen kivárni 1 hónapot, azonnal kell a szálkás test :/
2012. jan. 12. 02:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Várj türelmesen és ne mérd magad, tedd meg, amit megakarsz tenni, lásd a célt a lelki szemeid előtt, de nem mérd magad. Ez olyan, mintha a sebész, óránként felnyitná a sebet, hogy gyógyul-e. Szerintem nagyon jó úton haladsz. Ja és a azonos térfogatú izom többet nyom, mint ugyan annyi zsír, ezért mutathat többet a mérleg. Hogy hogyan tudd megállni, hogy ne nézd a mérleget, úgy, hogy élvezd a mozgást. Találj meg olyan mozgás formát, ami a legtöbb élvezetet okozza, bármit. Ha megunnád, válts. Ha az egyik nap futottál, utána menj el úszni, vagy egy quass terembe, vagy csak ugrókötelezz. Tedd változatossá. Egy idő után, úgy fognak leolvadni a kilók, hogy öröm lesz nézni :)Hoppá most nézem csak, hogy69 kg vagy, így nem tudom, hová akarsz fogyni, szerintem fogyókúráznod egyáltalán nem kellene, csak mozogni kell és ez mellett figyelj arra, azért hogy mit eszel. Elegendő fehérje bevitel kell, egyél sok halat, csirkét, nem kell szerintem semmitől megfosztanod magad, a szervezeted úgyis diktálni fogja, hogy mit egyél!
2012. jan. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

férfinek kevés az 1500kcal.

csak hetente használunk mérleget.

2012. jan. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Igazából olyan elhatározás miatt kezdtem bele ebbe, hogy látszódjon a hasizmom. Értelem szerűen gyúrok hasra is,de az nem fog addig látszani, ameddig egy deka háj is van rajta, ezért akarnál eltűntetni azt a keveset.
2012. jan. 12. 11:33
 4/20 anonim ***** válasza:

de a mérleg akkor sem fogja kiemelni a hasizmodat ha belepusztulsz, a testzsírod pedig nagyon kis összefüggésben van a testtömegeddel, lehet csak pár kilót adnál le és komoly szálkás lennék, de lehet ennyit sem adnál le mert dolgoztatod az izmaid, és nagyobb glikogén raktáraid lesznek, több kötött víz stb.

1500 kcal meg bármilyen "csávó" vagy, edzés mellett kur.vakevés. én a csajoknak mondom hogy 1000-1200kcal helyett egyenek minimum 1500kca-t. nem azért, mert ez személyre szabott érték, hanem mert kiba.szott kevés ételről beszélünk. ezzel csak lelassítod az anyagcseréd.. 1500-600kcal = 900kcal marad az életbenmaradásodra? hát a szívdobogásod többet igényelne! hát persze hogy lassul a fogyás is, tönkre teheted így a tested. én fogyáskor sem ettem kevesebbet 2000kcal-nál, edzettem is tény, de nem is kellett aggódnom hogy kevés tápanyagot viszek be, lassul az anyagcserém stb.

2012. jan. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nemtudom, orvoslexikonon olvastam, hogy a testem edzés mellett 2200 kcal körül igényelne, és a fogyáshoz olyan 1700-1800-at egyek meg naponta. Végülis annyit megkajolhatok, de így sem érzem magam éhesnek: főleg az édességek hiányoznak amúgy meg a popcorn :)
2012. jan. 12. 12:15
 6/20 anonim ***** válasza:

oké, látszik hogy ésszel csinálod.

az orvoslexikon csak közelítő értéket tud adni, a pontos értéket mindenképpen ki kell tapasztalnod. én azt mondom próbálj emelni még az 1500kcal-on, aztán ha ez így nem jó, akkor visszacsökkented arra amit te gondolsz. tapasztalaton múlik, és egyedül te tapasztalod hogy-s mint megy. most elvileg megállt ezért írtam hogy változtass. próbáld meg, aztán legfeljebb 1-2 hét múlva visszatérsz az eredetihez.

kaját napi 5-6 étkezésben edd reggeltől estig, és igyál sokat (eleget)!

2012. jan. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
tegnap nem mozogtam semmit, csak egy órát sétáltam meg 2 órán át főztem a konyhában a kajáimat. és így ettem meg 1380 kcalt és nem nem voltam éhes utána, bár egy tábla csoki még lement volna, de ugye azt most hanyagoljuk :)) szal végülis tudnék én többet enni, az a + 1-200 kcal nem sok kaja, kipróbálom, hogy úgy hogy megy. ma úgyis egy nagyobb edzést terveztem, olyankor 2200 körül eszek meg, majd ezt is emelem akkor még. csinálom mindezt úgy, hogy minden nap legalább 35% fehérjét eszek, bár néha a CH felszalad 55 fölé, de az is átlag 45-50% körül van. Főleg a reggeli szeleg 50g teljes kiőrlésű kenyér miatt, meg a napi kb 10g méz miatt, amit a teához vagy a kávéhoz teszek. lehet a mézet kéne hanyagolni, bár nem hiszem, hogy a 10g miatt nem menne. vagy de?
2012. jan. 12. 12:55
 8/20 A kérdező kommentje:
meg nemtudom, én mindig eszek, napi szerintem 6-7x is, ha a tej is annak számít...
2012. jan. 12. 13:01
 9/20 anonim ***** válasza:

a tej is számít. megjegyzem a tej sok esetben lassítja a fogyást, hivatalosan nem tudom miért, mert annak is van x kalóriája és kész. de megpróbálhatod elhagyni.

édesség éhségről meg kérdeztél, de elfelejtettem írni VITAMINT vigyél be rendesen. 1-2g c-vitamin + lehetőleg multivitamin készítmény is legyen, bár az édességre elég a C.

2012. jan. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Szerintem dobd ki a mérleget! :) Kérj meg valakit, hogy fényképezzen le félmeztelen hetente, és a 4. fotó után hasonlítsd össze a képeket. Nem fog egyik napról a másikra menni, ha azonnal mindenki csinos lehetne, akkor bomba nőkkel és izmos férfiakkal lenne tele a világ. :)
2012. jan. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!