Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A cukormentes kakaópor hízlal?...

A cukormentes kakaópor hízlal? Szeretem nagyon a kakaót, édesítővel és ilyen kakaóporral (holland v cicakakaó) szoktam inni. Elveszi az édesség utáni vágyam. Sok CH van benne? (mármint a kakaóporban)

Figyelt kérdés
2009. máj. 25. 15:58
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Nem, nem hízlal! Tényleg nagyon jól elveszi az édesség utáni vágyat, ezt én is tapasztalatam, amikor fogyóztam. (És nincs is más íze, mint a cukrosnak!)
2009. máj. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Sőt, szerintem csokisabb, és finomabb is:)Azt hittem, mert finom, ezért hizlal, de akkor végre vmi jó hír:):)

Köszi a válaszod!!

2009. máj. 25. 16:10
 3/9 anonim ***** válasza:
18%

Igen, hízlal, 190 kcal-t tartalmaz 100 g, önmagában ettől nem fogsz fogyni.


A hízás nem a cukortartalomtól, hanem a termék kcal tartalmától függ (a www.kcal.hu/kcal.php szerint egy diabetikus étcsoki 584 kcal, a cukros megfelelője 562 kcal).


Természetesen, ha inkább 2 dl tejet iszol kakaóval az max. 160 kcal lehet, és ha így nem eszel össze mindenfélét, akkor jobban jársz :)

2009. máj. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
100g kakaópor 190 kcal. Egy bögre kakaóba mennyi kell? Egy teáskanál kb. A 100g-os kakópor az ugye egy doboz. Egy doboz kakaóporból hány bögre kakaót lehet csinálni? A kalóriatartalma egy bögre kakaóra vetítve elenyésző. Sokan elfelejtik a fogyókúra emberi oldalát, vagyis, hogy igenis szükség van a finom és édes ízekre is, azért, hogy az ember ne vesse három nap után rá magát egy dobostortára. Persze, lehet azt mondani, hogy igyál inkább egy pohár vizet, abban nincs kalória, de a diétázó ember nem fakír. Nem azon az 5 kalórián fog múlni a diéta sikeressége, viszont nagyban hozzájárul ahhoz, hogy kitarts, ne csábulj el valóban hízlaló dolgok felé.
2009. máj. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Nem a kakaótól akarok fogyni, ilyet nem írtam!De jobb egy pohárral, mint egy fél tábla csoki!Arra voltam kíváncsi, hogy a szénhidráttartalma magas-e, hisz ez a mérvadó, nem a kcaltartalom. Ha valóban 100grammjában 190kcal van, akkor nagyon is jó fogyókúrázóknak. (egy bögre tejbe 1mokkáskanálnyit teszek, nem tudom hágy g, de max 10g lehet->19kcal, kevesebb, mint egy fél kocka csoki..)
2009. máj. 25. 16:31
 6/9 A kérdező kommentje:
Természetesen a 2. hozzászólónak irtam az előzőt! És az utolsóval 100%-ig egyetértek... Ha így vesszük, akkor a saláta is hízlal... ha megeszünk egy kamionnyit.. Egy kicsit az arányokkal bajban van a 2.:D
2009. máj. 25. 16:34
 7/9 anonim ***** válasza:
Persze, az utolsó bekezdésben írtam, hogy fogyhatsz tőle, ha helyettesíted az édességeket ezzel ;)
2009. máj. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
54%

Szia!


Szerintem ha nem viszed túlzásba, nem fogsz elhízni tõle, de azért azt is jó tudni, hogy 100 g kakaóban 21 g zsír van. Tehát csak mértékkel :)

2009. jún. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Bio zsírszegény (10%)-os kakaópor: 100g/ 258 kcal.

Két kávéskanálnyi 2x3g= max 16 kcal

Forró vízzel is jó, esetleg 0% zsírtartalmú tejjel ami 32 kcal/ dl(Parmalat pucér nős) vagy light szójatejjel (29 kcal/ dl).

Nekem kielégítő, kár hogy nincs zsírmentes kakaó, mert most gyors gyümölcs-zöldség kúrán vagyok, remélem nem lassítja a procedúrát.

2010. jan. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!