Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen volt ez mára?

Milyen volt ez mára?

Figyelt kérdés

Kezdő fogyózó vagyok, próbálok elfogadható étrendet összeállítani. Hozzáértők, segítsetek. Milyen volt ez az étrend mára?

Reggeli:

Tojásrántotta olaj nélkül, 1 egész tojásból és 3 db fehérjéből.+ 1 szelet tk toastkenyér 1 szelet sovány sajttal és 1-2 jégsaláta levéllel.


Tízórai: egy közepes alma


Ebéd: 11 dkg párolt csirkemell, 15 dkg párolt zöldségkeverék(gomba,répa,borsó,kukorica), 10dkg sovány cottage cheese

+ 1 kicsi alma, 1 narancs


Vacsi: 56g natúr tonhalkonzerv


Ha van rajta még mit javítani, akkor segítenétek? Nagyon köszönöm :)


17L


2012. febr. 1. 21:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Közepes. Az összetétele egész jó, de áruld már el, miért dobtál ki 3 tojássárgát?

Vacsira meg elég borzasztó lehetett a hal magában, legalább salátát ehettél volna hozzá. A friss zöldség úgyis nagyon kevés volt, reggelire is mehetett volna még uborka, több saláta, paradicsom, paprika. És vacsorára ugyanezekből egy jó nagy adag. A déli sajtot sem értem, máskor egyél annyi csirkét meg zöldséget, hogy jóllakj. (Ebédre mehet egy kis adag rizs is még pluszba, főleg 17 évesen.)


Fontos lenne, milyen magas és hány kg vagy.

2012. febr. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
176 cm és 69 kg
2012. febr. 1. 21:55
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen jó volt, 3 sárgáját a zsírtartalom miatt dobta ki, és az esti tonhalban se látok kivetni valót. A mennyiségek kicsit kevesek, pl. 2x is lehetett volna "ebédelni", vacsorára meg nyugodtan becsúszhat 125g tonhal is.

Annyi még esetleg, hogy borsó-kukorica helyett kelbimó-karfiol-brokkoli-zöldbab mixet javasolnék, de néha az előző is beférhet.

2012. febr. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Zsírtartalom? Jesszus! Pár kalóriáról beszélünk, zsír meg kell! (Főleg ebben az időben, télen, de egyébként is.) Nem azt mondom, hogy igyon meg egy deci olajat, de ha nem tett olajat a rántottába, semmi baja nem lett volna a sárgájától. Mondjuk evett volna 2 egész tojást...

Megjegyzem, a sárgájában arányaiban NAGYOBB a fehérjetartalom, mint a fehérjében.

2012. febr. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Melleseleg nem kell fogynod, kérdező. Ez ilyen diétával csak azt fogod elérni, hogy ha megint normálisan eszel, visszahízol többet, mint leadtál. Nem diétáznod kell, hanem úgy táplálkozni, ne legyél több kiló, és többet mozogni, mint eddig.


A halban pedig nem "kivetnivalót" találtam, csak megjegyeztem, hogy borzalmas lehetett magában. De ízlések és pofonok.

2012. febr. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
de így jobban jól laktam :)
2012. febr. 1. 22:10
 7/11 A kérdező kommentje:
mmint h fehérjét ettem. így térfogatra több volt :) Egyébként kell fogynom, 5-6 kg-t. Akkor elégedett lennék a testemmel:)
2012. febr. 1. 22:11
 8/11 anonim ***** válasza:

jó ez.

az összes tojás fehérje vagy egész, hal magában stb.. mind csak részlet kérdés. jó ez és kész.

mindenen lehetne alakítani, valaki ezt változtatna, valaki azt..

én azt mondanám, hogy dióval vigyél be esszenciális zsírsavakat. meg azt is mondom, hogy a tojásban lévő zsír abszolút nem kerülendő, csak hát az energia tartalom..


végül pedig: elég mennyiség ez? azért fogyásnál is be kell vinni egy 1500kcal KÖRÜL.

2012. febr. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A dióban lévő energiatartalom mennyivel jobb, mint a tojásé?

100 g dió = 654 kcal

100 g tojás = 175 kcal (mivel 40 g-ban van kb. 70)

100 g tojássárgája (tisztán, fehérje nélkül) = 362 kcal


Egy marék dió kb. 5 deka, tehát nagyjából 100 g tojássárgának felel meg. A tojásban is vannak zsírsavak, és ráadásul megfelelőek is. Csak a tojással jól lehet lakni, egy marék dióval meg nem. Azt nem vitatom természetesen, hogy egészséges.


Ha a kérdező megevett volna 4 EGÉSZ tojást, még mindig csak 280 kalóriánál tartana, amiben szintén kevesebb kalória van, mint egy marék dióban.


Úgyhogy én továbbra sem értem, de ti tudjátok...

2012. febr. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
olajos magvak az étrend alapvető elemei. pont. :)
2012. febr. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!