Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a cukros...

Miért van az, hogy a cukros ételektől elkezdek szédülni?

Figyelt kérdés
Általában reggel történik, hogyha nem én csinálom a kávémat és túl sok cukor kerül bele, elkezdek émelyegni, szédülni.
2012. febr. 2. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakértő de szerintem nagyon megemelkedik a vércukorszinted és nem megfelelő az inzulin termelésed aminek ezt ellensúlyoznia kéne. Ez alapján közel vagy a cukorbetegséghez, az is lehet hogy elkezdett kialakulni meg az is hogy csak alapból "érzéketlen" egy kicsit a szervezeted a cukorra. De a nagyon sok cukortól bárki el kezd émelyegni és az ilyen helyzeteket a biztonság kedvéért nem árt kerülni.
2012. febr. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

a cukorbetegség (szerzett) 2 fázisa.

1. túl sok inzulin, mert mint 1. írta, a sok sza.rra megemelkedik az inzulin szinted, leviszi 0-ra a vércukrodat, úgy meg sz.ar élni. utána

2. magas vércukor. a test hozzászokik a sok inzulinhoz, rezisztencia lép fel, és nem tudja már levinni a cukor szintet.

ezek kis lépések a halálhoz.

2012. febr. 3. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
azért ne ijesztgessetek!
2012. febr. 3. 15:27
 4/6 anonim ***** válasza:

ne haragudj. én már nem állok a félelemmel és az ijedtséggel ilyen közeli kapcsolatban.

de nem tudom hogy egy népbetegségben mi az ijesztő.. normálisan kéne enni, és akkor el lehetne kerülni, mint ahogy 100 000 éveken át sikeresen elkerülték az ilyen problémákat. és ma sem tartom ijesztőnek, én is csak simán a betegség elkerülése mellett döntöttem.

2012. febr. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igazából normálisan eszem. Ezért csodálkozom, hogy ez előfordul velem.

Vegetárinus vagyok, szóval emiatt azért fokozottan figyelek arra, hogy mit eszem meg, hogy miben mennyi vitamin meg tápanyag van. Gyümölcsleveket is magam készítek mert nekem a Sió üdítő túl édes.

Létezik az, hogy esetleg megszoktam a kevés cukorbevitelt és azért reagál így a szervezetem? Kicsit durva kombó lenne a vegetáriánus cukorbeteg!

2012. febr. 4. 01:07
 6/6 anonim ***** válasza:

nem durvább kombó.

mennyire vagy vegetárius? csak mert a tejtermékek is nagyszerű inzulinszint emelő képességgel bírnak (az még nem igazán tisztázott hogy miért), így nagyszerűen előkészítik a későbbi 'egészséget'.


egyébként az esetedben még semmi durva vagy beteges nincs! hát akkor is szédülsz ha állon ütnek (na ebben biztos vagyok, tapasztalat) :)

ha a vércukrod nagy glikémiás értékű ételektől (pl. hozzáadott cukor miatt) felszökik, utána nem biztos hogy a normál értékre tér vissza, hanem az extrém magasból erősen alacsonyra. és ez a szédülés, esetleg rosszullét erre az állapotra jellemző. nyilván sok másra is, de te kérdeztél rá a szédülés és a cukor fogyasztás kapcsolatára.


egyébként haverom mondta mostanában, hogy ő egy darabig edzés előtt evett cukrot. én anno mondtam neki, hogy ne tegye, ugye hasonló okok miatt mint amiről most szó van. aztán elhagyta a cukrozást, és jól is lett, bírta is az edzést. tehát ilyen rosszullét létezik, és nem csak nálad.

2012. febr. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!