Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valamit rosszul csinálok?

Valamit rosszul csinálok?

Figyelt kérdés

El vagyok keseredve :S

November óta próbálok lefogyni, eddig minden rendben is volt, 6 kilót már lefogytam, még 4-5-öt szeretnék tehát nincs nagy súlyfeleslegem, kalóriát számolok és rendszeresen mozgok a hét 6 napján (egy órát).

De már egy hónapja nem mozdul a mérleg :(

62 kiló és ennyi! Néha lemegy 61,6-ra a mérleg, de ennyi. ettől kevesebbet már egy hónapja nem mutat! És nem tudom mit csinálok rosszul! nagyon rossz érzés, félek, hogy ha igy folytatódik betelik a pohár és feladom! :(

Itt vannak az adataim:

[link]

Ez alapján 1400 kalóriát kell ennem a testsúlyom csökkentéséhez, ettől többet nem is eszem, néha inkább kevesebbet!

A napi evésem ebből áll:

Reggeli: egy szelet kenyérből szendvics (kb 200 kcal)

kávé

Ebédre mindig azt eszem ami van itthon főzve, de odafigyelek, hogy zsirosat, túl sok szénhidrátot ne nagyon egyek, levest is tészta nélkül eszem, a húshoz káposztát, savanyú uborkát eszem, ez mindig belefér kb 500 kcal-ba

Uzsira megeszek egy almát, vagy kefirt (néha mindkettőt)

Vacsora: 3 főtt tojás, 1 pohár kefir, vagy sovány túró körözöttnek elkészitve, ilyesmi.

rengeteg vizet iszom, zöld teát.

A boltban is mindig az alacsonyabb kalóriatartalmú ételeket veszem, 10%-os tejföl, 0%-os túró, 0,6%-os tej, stb... Legtöbbször csirkehúst eszem ebédre is!


Ez igy miért nem jó? hol a hiba? miért nem fogyok tovább???


2012. febr. 5. 10:34
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
:S bocsi, a link nem jó, nem tudom miért nem azt mutatja amit beállítottam. Szóval 168 cm, 62 kg, 23 éves nő vagyok!
2012. febr. 5. 10:35
 2/11 anonim ***** válasza:

Hibák.


- Kenyér

- Azt eszem amit főznek -> ez nem túl optimális, sovány hús + rizs vagy párolt zöldség kellene, metabolizmusodtól függően.

- Estére nem kéne 3 főtt tojás, mivel elég kalóriadús. Max reggelre.

- Edzés, mozgás...?

2012. febr. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

a főtt tojás miért kalóriadús? 1db 66 kalória és úgy tudom fehérjét kell enni vacsira.

1 szelet (50g)kenyeret egy nap azért már nehogy ne ehessek meg...REGGELIRE

ebédre a hús mellé szoktam enni krumplit (nem sültet)

néha rizst is. mondom, odafigyelek az ilyesmire!


Edzés: fent már leírtam (az edzésem 100% rendben van, ezzel kapcsolatban már tettem fel kérdést és tanácsokat kaptam amit betartok)

2012. febr. 5. 10:42
 4/11 anonim ***** válasza:

Főtt tojást írtál, nem azt, hogy tojásfehérje.


Kenyér az szar, ha fél szelet, az is szar.

Krumplit sem ennék, de mindegy.

Hányszor eszel egy nap?


Azért kérdezem az edzést, mert én napi 16 órát mozgok, de csak egy órát "edzek" ténylegesen, megterhelően.

2012. febr. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
4szer eszem egy nap, a tízórai marad ki, mivel 9kor kelek és így akkor szoktam reggelizni. az ebéd délben van, az uzsi 3 körül, a vacsora meg 7 körül.
2012. febr. 5. 10:56
 6/11 A kérdező kommentje:

ja és igen, nem csak a fehérjét eszem a tojásnak hanem 3 egész főtt tojást. De ha ezt nem, akkor mit szabad vacsorára ennem? ezzel is alig lakok jól :S

túrót magában nem birom megenni, max kenyérre kenve, az meg megint csak akkor nem jó ,mert kenyér... (de az is barna, meg magos). nem tudom akkor. Semmit nem lehet már enni...

2012. febr. 5. 10:58
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem is kell. Kb. 200g túró + egy natúr joghurt + bele nagyjából bármilyen gyümölcs. Cseresznye, kiwi, narancs, körte, ananász, amit akarsz, variálhatod.


Legalább 5x kéne enni, keveset.

2012. febr. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
ja és az "azt eszem amit főznek"- nem azt jelenti, hogy ha szalonna van meg sült kolbász sült krumplival meg csokitortával, akkor azt is megeszem, (mert látom igy értetted). Ebédre mindig konzultálunk anyummal, hogy hogy lenne a legjobb mindenkinek. A hús az alap, ha főtt krumpli vagy rizs van mellé abból eszek nagyon keveset, vagy rántás nélküli főzeléket, ha tészta van akkor nem eszek (tésztát már 3 hónapja nem is ettem). szóval ha az ebéd olyan ami nekem nem felel meg akkor mást eszem, készitek magamnak...
2012. febr. 5. 11:09
 9/11 *gin* ***** válasza:

tarts egy töltőnapot. jelölj ki egy napot, amin megeszed az aznapra szánt diétás menüdet és MELLÉ olyanokat, amiket már régóta nem engedtél meg magadnak.

pl. kenyeret (többet is), tésztát, esetleg péksütit is. Ez be fogja indítani az anyagcserédet, és mikor visszaállsz a diétás menüre, a szervezeted tovább fogja égetni a zsírt.


DE!

Nagyon fontos, hogy csak 1 nap ehetsz így, mert ha utána nem bírsz visszaállni a diétás étkezésre, akkor elbuktál!

Ez csak akkor működik, ha tényleg hónapok óta így eszel, mert ha csak azért nem fogysz, mert minden nap van egy ezmégbefér falat (pár kocka csoki, vagy ilyesmi - nem mondom, hogy nálad ez a helyzet, de sokan vannak így), akkor csak ártasz vele.

2012. febr. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

nincs nálam ilyen, hogy "ezmégbelefér" ezért is nem értem.

Ez jól hangzik, amit leirtál, csak félek, hogy többet árt mint használ. de lehet hogy igazad van. úgy ennék már csokit is, meg sokmindent! :)

és biztosan vissza tudnék állni a diétás menümre is, ezzel nem lenne gond!

hát nem tudom... Várok még válaszokat!

2012. febr. 5. 12:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!