Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy mérleg hogy tudja megmérni...

Egy mérleg hogy tudja megmérni a testzsírszázalékodat?

Figyelt kérdés
Egy otthonra vásárolt,egyszerű mérlegre gondolok. Nem értem,hogy abból,hogy ráállsz hogyan következteti ki.Ez megbízható?
2012. febr. 18. 19:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Sehogy, amit mér, annak semmi értelme.

A mérés azon az elven alapul(na), hogy az izmszüvet meg a zsirszövet más mértékben vezeti az elektromos áramot. Amikor beindul a mérés, akkor igen kicsi elekrtomos áramot bocsájt a testbe, és a közben mért ellenállásból számok ki egy értéket. De egyrészt ez eleve pontatlan, dolog, másrészt mivel csak kis árammal dolgozik, ezért maximum a lábszárra érvényes a mért érték, annyira, amennyire.

Tehát a mért eredmény még tájékoztatásnak sem jó, semmi köze a valós értékhez.

2012. febr. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

Hát, nekem sima mérlegem van, ilyeneket nem tud, de arra jöttem rá, hogy szerintem még a kg sem megbízható, amit mutat...

Két mérleg van itthon, és köszönőviszonyban sincsenek egymással, de még a kettő közötti különbség is változik. :D


Nem hiszem, hogy bármilyen mérleg testzsírszázalékot tudna mérni, bár nem értek ezekhez a dolgokhoz.


Szerintetek az ember hol tudja megbízhatóan megmérni magát? Tehát olyan helyen, ahol tuti jót mutat a mérleg?

2012. febr. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Utolsó: menj el piacra, ott megmérnek egy nagy mérőn, amin a krumpliszsákokat szokták, azt mondják az pontos
2012. febr. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyszer poénból a reptéren ráálltunk arra a mérlegre, amin a poggyászokat kell megmérni.

Igaz, hogy be voltunk öltözve, de minimum 5 kilóval többet mutatott mindenkinek, mint amire számított.

Na, hát ezért olyan drága a bőrönd feladás. :P

2012. febr. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Krisz85 ***** válasza:
Egyáltalán nem, mérj bőrredőt, de azt is szakemerrel, az a megbízható ami még olcsó.
2012. febr. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

igen, elektromos impedancián alapul.

csak sajnos túl sok tényező van, ami ebbe bezavar. gabonaszemek nedvességtartalmát is hasonló elv alapján mérhetik (mert gyors és kényelmes), viszont itt is nagyon sok a zavaró tényező, és kb. 2 évente hitelesíteni kell a műszereket, mert idővel változnak a dolgok (talaj minőség stb. és ezek ennyit számítanak!)

2012. febr. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 kn1954 válasza:
Megmértem magam ruhátlanul, majd ruhában. A ruhában mért testzsírom (százalék) növekedett, közben kisebbnek kéne lenni a százaléknak. Azonos testsúlynál a százalékok változatlanok függetlenül attól, hogy milyen arányban viszek be folyadékot. Ha mérés után megiszok egy liter vizet nem a testvíz százalék növekedik, hanem a testzsír százalék. Ezek hogy lehetnek? Aki tudja, annak szívesen várom a válaszát.
2012. febr. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

sz.ar az egész mérés.

1. eleve két egymást követő mérésnek sem lesz ugyan az az eredménye.

2. víz ivással persze hogy változik, a tested elektromos ellenállása nagyban függ a víz fogyasztásodtól.

2012. febr. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!