Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Testzsír mérleg?

Kn1954 kérdése:

Testzsír mérleg?

Figyelt kérdés
Megmértem magam ruhátlanul, majd ruhában. A ruhában mért testzsírom (százalék) növekedett, közben kisebbnek kéne lenni a százaléknak. Azonos testsúlynál a százalékok változatlanok függetlenül attól, hogy milyen arányban viszek be folyadékot. Ha mérés után megiszok egy liter vizet nem a testvíz százalék növekedik, hanem a testzsír százalék. Ezek hogy lehetnek? Aki tudja, annak szívesen várom a válaszát.
2012. febr. 20. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs testzsír mérleg, a BMI alapján számol valamit.
2012. febr. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
itt te megadtál magasságot a méréshez? mert ha nem, és csak elektromos impedanciát használ, akkor a másik kérdésnél kifejtett válaszom áll.
2012. febr. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Megadtam a magasság, nem, életkor adatokat. Ha folyamatosan mérem magam, akkor pl. egy hónap múlva ugyanolyan súlynál más százalékos adatoknak kéne lenni. Tized százalékra azonos adatok hogyan jöhetnek ki?
2012. febr. 20. 21:43
 4/6 anonim ***** válasza:
akkor ez lófity. mint 1. válaszoló írta, simán besorol egy BMI táblázatba egyszerű egy egyenlettel, így jön ki tizedes pontosság. ettől még az egésznek semmi értelme.
2012. febr. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
74%

Mi is kipróbáltunk egy testzsírt is mérő (Tesco márkajelzésű mérleg) készüléket, de ha megiszik valaki egy liter vizet, akkor nálunk sem a test víztartalma nőtt meg a következő mérésnél, hanem a testzsír. Lehet, hogy a víztartalmat rosszul értelmezzük?


A testsúlyt szépen méri, a mérések között csak 1-2 tized kg. eltérés van. A testzsír mérés pontosságát nehéz megítélni, nincs tapasztalatunk. Pl. egy 180 cm magas, izmos de láthatóan fedett izomzatú, zsíros hasú és derekú férfinél 22% körüli testzsírt ír ki. Egy 40 körüli 165 cm magas nőnél, aki 62 kg, van rajta zsír de sportol 27%-ot.

2013. júl. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

97 kiló vagyok és 2 éve edzem. 2 éve 96 kiló voltam és lemértem magam egy ilyen csoda mérleggel (60.000ft)

Akkor 27% volt elvileg a testzsír-om. Pár napja kiprobáltam mennyit változtam és elvileg 30%-ra emelkedett a testzsìrom. Azért tartom teljes baromságnak, mert az elmúlt 2 év alatt legalább 15 kiló izmot szedtem fel és 14 kiló zsírt leadtam. Teljesen másképp nézek ki, méghozzá pozitív irányba, de ez a drága csoda szerint zsírban híztam. Undorító milyen szinten képesek átverni embereket.

2020. dec. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!