Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tanácsok fogyáshoz?

Tanácsok fogyáshoz?

Figyelt kérdés
15 vagyok, kb.165 cm magas, és 64 kg. Nem tartom magam túlságosan elhízottnak, és ilyen korban nem is egészséges fogyózni, de én mégis szeretnék egy kicsit:D A csípőmön van a kelleténél egy kicsit nagyobb uszógumi, ill. a combjaim és a popóm, amit elég husisnak tartok. Ti mit ajánlotok? Mondjuk egy "szakértő" esetleg ha írna nekem valami nekem való étrendet, mit egyek és mennyit, vagy valami edzéstervet, mit kéne mozognom?
2012. márc. 3. 07:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez sokkal egyszerűbb, mint ahogy sokan gondolnák. A mozgást sem kell agyonspilázni és az evést sem. Arra gondolj, hogy az őseink, amikor a természetben éltek, nem voltak túlsúlyosak és civilizációs betegségeik sem voltak. A kulcsszó (googlézd ki) "paleolit" étrend, illetve mozgásnak a sok, könnyed kocogás vagy gyaloglás, esetleg bringázás ajánlható. Én úgy fogytam anno, hogy hetente háromszor mentem futni, (először 5perc futás, 5 perc séta, ez így 3-szor, aztán lekgözelebb már 10f-10s-10f, majd 15f-5s-10f majd a félóra is megvan hamar, hogy le tudd futni. Ha az megy, akkor emelheted alkalmanként 5-5 percekkel a futás idejét egészen egy óráig. De ha csak heti 3x fél órát futsz az teljesen jó.) Enni meg: kerüld a cukrot és a szénhidrátot. (nézd meg a paleót, hidd el jó)
2012. márc. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2012. márc. 3. 15:01
 3/4 anonim válasza:
nekem bevállt az hogy naponta zöld teával kezdtem a reggeleimet,3x ettem de keveset,és étkezés elött legurítottam mindig egy jó nagy pohár vizet.próbáld ki :)
2012. márc. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első, én már sokat hallottam a paleoitról, ismerősöm így él. A szénhidrát kerülése ok, csak az a baj, hogy a szervezetnek minden tápanyagra szüksége van. Másrészt 15 évesen nem biztos, hogy ezt tartani tudja a fogyás érdekében, főleg, hogy a szülei tartják el stb.


Én egy kis étrendváltoztatást, átcsoportosítást tudok ajánlani.

Reggeli: reggelire érdemes szénhidrátot fogyasztani, pl. zabpehely zsírszegény tejjel, gyümölccsel, tk. kenyérből szendvics sonkával zöldségekkel.

Tízórai: elég csak könnyed kaja pl. puffasztott rizs, búza, gyümölcs, zöldség, 1-2 maroknyi diákcsemge stb.

Ebéd:mindig főtt ételt egyél, levest ehetsz nyugodtan. Másodiknál a legjobb, ha a köret rizs, zöldköret, saláta vagy főzelék. A tésztát és a krumplit érdemes kerülni, bár utóbbit még mértékkel lehet fogyasztani. Emellet ugye fontos a fehérje, a hús.

Uzsonna: szintén elég valami könnyű kaja pl. natúr joghurt vagy kefir, zöldség, gyümölcs stb.

Vacsora: ilyenkor érdemes kerülni a szénhidrátot, a legjobb vacsorára fehérjét enni zöldségekkel pl. tojás, túró, hús, sonka.


Emellett én is minden reggel egy bögre zöldteát iszom. Ez sokkal jobb, mint a kávé, fokozatosan ébren tart, és az anyagcsere működésére is pozitívan hat. + Napi 2-2,5l vizet iszok.

Az én adataim is hasonlóak, 160/60. Hétfőn kezdtem eszerint étkezni és már most érzem, hogy sokkal jobb. Nincsenek falási rohamok, pedig korábban voltak, frissebb, fitteb, kiegyensúlyozottabb vagyok.


Mozgásként mindenképpen heti 4-5x mozgást ajánlok, pl. kocogás/futás, biciklizés, úszás stb. Az egyik legjobb mozgásforma fogyás céljából a futás. Ráadásul olcsó sport, elég egy jó minőségű edzőcipő és lehet is indulni. Lehetőleg ne betonon fuss, mert tönkreteszi az ízületeket.

A cél az, hogy az edzés időtartama 40-50 perc legyen. És igen, ezt már az első alkalommal lehet teljesíteni. Én hétfőn kezdtem futni, s ismerve magam úgy voltam vele, hogyha tudok 1,5 km-t futni, akkor már jó vagyok. Nost, a 1,5 km-ből 3 lett, persze közbe sétáltam is kb. 1,5 km-t. Mindezt 50 perc alatt teljesítettem.

Tehát nyugodtan sétálj futás közbe, az is mozgás, és kezdő futóként kell a pihenés. Én a héten úgy futottam, hogy 3 kör futás, 1 kör séta, 3 kör futás, 2 kör séta, 3 kör futás, 1 kör séta, 3 kör futás, 2 kör séta. Ez összessen 3 km futás, 1,5 km séta.

Aztán ha belejössz és egyre jobban bírod lehet növelni a lefutott távot, esetleg a séta rovására is, de úgy is jó, ha marad a séta mennyiség csak plussz többet futsz.

A lényeg, hogy legyen 40-50 perces aktív mozgással eltöltött idő.

A bemelegítésről és nyújtásról sohase feledkezz meg!

16/L

2012. márc. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!