Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csináljak hogy újra...

Mit csináljak hogy újra beinduljon a fogyás? Az étrendemen kéne változtatni?

Figyelt kérdés
Már 2-3 hete nem fogytam.Ugyan annyi vagyok,heti 5x járok futni egy órát,és mellette diétázok reggelire megeszem 2 almát,egy tál zabkását(261-8 kcal)meg iszom egy bögre teát édesítővel.Ebédre általában mindig csirkemell vagy hal van valamilyen módon elkészítve.(pl WOK-ban sült csirkemell zöldségekkel,semmi olajat nem használunk.)vagy párolt zöldségek,spenót vagy tökfőzelék habarás nélkül joghurttal...ezt eszem meg egy almát és teát iszom hozzá édesítővel.uzsonnára eszem egy diétás joghurtot,esetleg almát és vacsorázni nem szoktam(5után)hanem iszom egy bögre teát.Már kikészülök komolyan...mit tegyek hogy újra beinduljon?Az étrendemen mit változtassak?Segítség!
2012. márc. 8. 15:26
 1/3 anonim válasza:
100%

Szia!

Az első, és legfontosabb, hogy nyugodj meg! :)


Én sajnos tapasztaltam ezt, amit te leírtál. Hasonlóképpen reagáltam. De én elmentem a dokimhoz és kérdeztem tőle, miért van ez? És mondta, hogy ez egy teljesen normális folyamat. Ilyenkor a szervezeted kicsit pihen, és általában az emberek ilyenkor adják fel, abbahagyják a fogyókúrát és bumm, már vissza is híztunk mindent!


Nem kell más, csak kitartás. Nem állt le a fogyás, folyamatban van most is, de most úgymond pihenő időszaka van a testednek.

Én 1,5 évig fogyóztam, 43 kilótól szabadultam meg. Az első hónapban elég drasztikus 14 kilótól, a második hónap eredménye még tetszett, utána 2 hónapon át bármit csináltam, nem fogytam egy dekát sem, de nem adtam fel, majd újra beindult...

Remélem segítettem valamit!

2012. márc. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
igen nagyon sokat segítettél megnyugodtam:)köszi a válaszod ment a zöld kéz:)
2012. márc. 8. 16:57
 3/3 anonim válasza:

A töltőnap, ismétlem NAP, tehát nem hét, meg napok, hanem töltő NAP itt jön a képbe, ami azt jelenti, hogy ekkor be kell iktatnunk 1-2 olyan étkezést egy napon belül, ami megemelt szénhidráttartalmú, és ami egyébként tiltott lenne a program ideje alatt. Erre a legideálisabb valami tészta féle, krumpli (de nem sült meg krokett), kukorica pehely, vagy akár a gyros pitája, azonban a töltőnapokon is szigorúan tilos a cukor bármilyen formája, tehát nem túrós táska meg lekváros kenyér lesz az ami ebbe a 2 étkezésbe bele fog férni. Ezzel a NAPI 2 étkezéssel átbasszuk a szervezetet, mert ilyenkor azt hiszi újra Disneyland van, vége a száraz évszaknak és az addig visszatartott anyagcsere folyamatokat újra felpörgeti, és begyorsítja a zsírbontó fogyási folyamatokat. Igen ám, de mi csak ugye EGY NAPról beszélünk, de a diétát utána ugyanúgy folytatjuk, azaz kalória mínusz szerint kajálunk. A test bepörgette magát, a fogyás beindul újra mint a szél, ezzel új lendületet adva a további súlyvesztésünknek. Ez lenne tehát a töltőnap, ami az egyik leghasznosabb és leghatásosabb csel amit alkalmazni tudunk a fogyásunk és anyagcserénk bepörgetésére, de mint említettem ez egy nagyon veszélyes tánc, mert magában hordozza a láncreakció veszélyét. Nagyon nehéz ugyanis ezután a nap után visszazökkeni egy szigorúan tartott diétába, és én ahogyan ezt tapasztaltam nem is mindenkinek sikerül, de hát ugye akinek csak annyi kitartása van mint amennyi tehetsége az élethez az nyugodtan pusztuljon meg magát pokrócba tekerve nyáron a strandon, vagy úgy általában ahol szánalmas sorsát eléri a szembesülés időszaka…

Ja igen végül is csak a lényeg maradt le. A töltőnapot 15-20 naponta iktassátok be. Ne korábban, tehát ne hetente, ne 3 naponta, hanem 15-20 naponta…

forrás: [link]

2012. ápr. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

Mit tegyek hogy beinduljon a fogyás?

Már 2-3 hete nem fogytam.Ugyan annyi vagyok,heti 5x járok futni egy órát,és mellette diétázok reggelire megeszem 2 almát,egy tál zabkását(261-8 kcal)meg iszom egy bögre teát édesítővel.Ebédre általában mindig csirkemell vagy hal van valamilyen módon elkészítve.(pl...

165 cm 72kg vagyok 10-15kg le akarok fogyni de hogy kezdjem el?

Akarat erőm van. de nem értem ezt az egész számolós táblázatot sem. 5x vagy 6x egyek egy nap? de mit? mennyit mozogjak? mit lehet mit nem? 4ig vagy 6ig egyek? mindenki mást mond és nem tudom mit csináljak hogy kezdjek bele.:D kéne kis segítség.:)

Utolsó pár kg tól hogyan szabaduljak meg?

Napi 2000 kcal-t eszem és heti 3x kondi,heti 2x futás,heti 1x úszás .. Mar lement 33kg de eddig nem dietaztam + csak kondiztam..Szóval ha elkezdem ezeket csinálni amiket írtam meg az a 5-6 kiló le fog menni rólam? Vagy még többet kellene futni? 19/f. 86kg 194 cm

Lassan közeledik a nyár és nem szeretném rosszul érezni magamat fürdőruhában. Van rajtam egy pár fölösleg kiló. Hagyan tudnák változtatni magamon? (lent)

Renszeressen sportolok(hetente 3 szor) de ez mégis nem elég. Ugy döntöttem hogy komoly edzésbe iletve diétába kezdek... Nem érzem magam kövérnek de zavar hogy van egy pici hájam,nagy fenekem(lapos)meg vanak uszogumiaim ami nem szexi. Milyen gyakorlatokat és diétát tudátok ajánlani?

Hány kilótól szeretnétek megszabadulni 2012 januárjától nyárig? Még min fogtok változtatni?

Tartsuk egymásban a lelket! :) Én 20 éves vagyok és 15 kilót kéne leadnom, de baromi gyenge vagyok, évek óta szerencsétlenkedem.

Ez milyen alkat? Mit kéne változtatni rajta? Fogyás stb. Nemet, kort irjatok kérlek.

Légy szives normálisan válaszoljatok..Tükrös kép tudom nyomi..de ez volt épp.




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!