Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha "nem sportolok" akkor úgy...

Ha "nem sportolok" akkor úgy is le tudok fogyni jó diétával? (okot lent olvashatod. )

Figyelt kérdés

Az van, hogy naponta 1 órát szoktam futni a kondiban és ez mellett még súlyzózom is, mikor mihez van kedvem.


Most viszont megjött a menzeszem és emiatt 2 napot ki fogok szerintem hagyni, na meg jön egy kemény vizsgám is, amire eléggé ott kell lennem agyilag és sokszor vagyok úgy, ha csinálok egy kemény 2 órás edzést, akkor utána már agyhalott vagyok, nem tudok odaülni a hangszerhez. (S ez nekem eléggé nagy érvágás).



Szóval most eldöntöttem hogy 10 kg-ot fogok fogyni nyárig. (szerintetek lehetséges???? 170/66 vagyok most)



A programom az ez lenne:


napi 1200-1300 kcal, néha 1400 (de az nagyon max!!)


ezekből tevődne össze:


csirkemell, gomba, zöldsaláta, paradicsom, paradicsompüré, retek, uborka, hagyma, olívaolaj, pangasius, lenmag, dió, 100% whey protein proffesional.


Most ahogy látjátok, ez eléggé szénhidrátszegény kaja.

Hasonló diétát szeretnék csinálni, mint a ketogén, azaz nagyon minimalizálni akarok a szénhidrátbevitelt, hogy jól tudjak fogyni.


Szerintetek ez jó ötlet??


Ja igen és sajnos az edzések kicsit vissza lennének véve, mivel az alacsony szénhidráttól alapban is csökken majd a teljesítményem sajnos, na meg több energiát (már ami marad még) a tanulásra akarom fordítani.



2012. ápr. 19. 10:34
 1/4 Smartguy86 ***** válasza:

Nem, nem hiszem, hogy ez így menni fog. A szénhidrát bevitel az anyagcsere sebességének fenntartása miatt is nagyon fontos, szóval ilyen drasztikus megvonással csak azt éred el, hogy lelassul az anyagcseréd a takarékos szintre, amit a sport hiánya csak súlyosbítani fog. Mivel te 170 cm vagy és 66 kiló, teljesen irreális és felesleges is azt kitűzni célül, hogy leadj 10 kilót.


Semmi értelme! Ez a testtömeg nem rossz a magasságodhoz képest (nem vészes). A fogyást sose úgy nézd, hogy mennyit mutat a mérleg, hanem úgy, hogy hogy nézel ki a tükörben!!! Az izom nehezebb, mint a zsír, tehát lehet olyan, hogy maradsz 60 kiló, de sokkal formásabb és karcsúbb leszel mégis.


Röviden: nem, a sportot nem hagyhatod el, mert az fontos! A kaját pedig gondold át még egyszer.

2012. ápr. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%

NAGYON ROSSZ ötlet. Az agyműködéshez kell enni (az 1200 kalória csirkével is koplalás, egyszerűen azért, mert ennél többre van szüksége a szervezetednek valószínűleg, a paramétereid alapján, de számold ki: (Heti fél kg-val, és a fontot állítsd át kg-ra)

[link]

Ráadásul az agy kimondottan szénhidráttal működik. Tehát nem ajánlom, hogy vizsga előtt szénhidrátszegényen étkezz. Egy pillanatig sem tudsz koncentrálni, még azt is elrontod, amit egyébként tudsz. Én énekes vagyok és volt zongoravizsgám is, tudom, mekkora koncentrációt igényel.

Ha eddig nem volt sürgős, akkor várd meg a vizsgák végét.


Amúgy meg - úgyis hiába koplalod le a 10 kilót (egyébként 6 elég lenne, és most sem vagy kövér), és hiába a szénhidrátmegvonás, ha nem tartod utána is ezeket a szabályokat, akkor visszahízol. Tehát érdemesebb olyan "programot" kialakítani, amit később is tudsz tartani, különben hiába az egész, és még a vizsgádat is kockáztattad.

2012. ápr. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én csak a saját tapasztalatomat tudom leírni.

11 hónapja szültem, a szoptatás alatt, és a terhességből visszamaradt súly miatt feljött rám 11 kg(6 hónap alatt).

Amikor abbahagytam a szoptatást nekiálltam diétázni. A sportot nagyon ritkán tudtam megoldani, mert nincs segítségem. Nem is erőltettem, mert szerintem a kampányszerű mozgásnak semmi értelme. Naponta 2x megyek sétálni a fiammal. Ennyi a "sport". Így gyakorlatilag intenzív mozgás nélkül fogytam le 18 kilót fél év alatt. Nem lettem löttyedt(na jó, se Rubint Réka-de nem is ez volt a cél), és nem lassult az anyagcserém.

Szénhidrátot reggel eszek(teljes kiőrlésű kenyér) És csokit is szoktam enni (mértékkel), ha érzem , hogy már nagyon hiányzik:)

Pár éve saját bőrömön tapasztaltam, hogy annak nagyon rossz vége lesz, ha valamit (pl. szénhidrát) huzamosabb ideig megvon az ember magáról...

28 éves vagyok, 170 cm. 67 kiló voltam amikor terhes lettem (17 kilót híztam a terhesség alatt) szülés után a legnagyobb súlyom 78 kiló volt.

Most 60 kiló vagyok. Elégedett és boldog:)

2012. ápr. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 nemvalaki123 válasza:

a 10 kg-os fogyás simán lehetséges, de nem biztos, hogy szükséges is :D

a ketogén diéta nem csak a szénhidrátok drasztikus csökkentését írja elő, hanem az állati zsírok drasztikus emelését is. konkrétan 4 g zsírhoz kell enni 1 g fehérjét, és csak ezek után max 10 g ch/nap. nem kell kalóriát számolgatni, zsírból úgysem tudsz megenni napi 120 g.nál többet :D, ahhoz 30 fehérje, azt számold ki csirke mellből, és néhány salátalevél. ez a világ legdrasztikusabb fogyását eredményező diéta. epilepsziás gyerekeknek 2 éven keresztül ajánlják megszakítás nélkül folytatni, tehát egészséges embereknél sem jelent semmilyen távon semmilyen veszélyt.

az agy NEM szénhidráttal működik, hanem szőlőcukorral. szőlőcukrot bármiből elő tud állítani, zsírból is, tehát az agyadnak is tökéletes eledel a zsír. mivel te nem vagy sem beteg, sem kövér nincs szükséged a fenti drasztikus diétára, kicsit lazíthatsz rajta, feltétlenül olvasd el a Paleolit táplálkozás c. könyvet, vagy keress rá a neten, leesik az állad!

Ja, és nem kell edzés, csak amennyit a kismama is írt, menj gyalogolni, sokkal jobb minden szempontból, mint a futás!

a felsorolt kaják jók, de nem tudom, hogy a 100 % protein miből készül, mert a szója tönkreteszi a szívedet és a pajzsmirigyed, semmi szín alatt nem fogyasztható, és egyél sok zsírt!!! nem hízlal a sok szalonna, töpörtyő, csülök bacon, de kizárva az étolajak, és a margarinik, tej, tejtermék, gabonák, kenyér, tészta, rízs.

nekem is kényelmesen lement 25 kg felesleg, és rengeteg zavaró nyavalyától is örökre búcsút vettem :D

2012. máj. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!