Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek ez az orvosilexiko...

Szerintetek ez az orvosilexikon.hu jól adja meg a napi kalóriabevitelt?

Figyelt kérdés
Csak mert nekem azt írja,hogy 3500kcal ehetek testsúly megörzéséhez..És ebből 2000kcal szénhidrát ajánlott és csak 566 kcal fehérje.. Sztem ez baromság.
2012. ápr. 27. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:

viszonylag jó.

a megadott értékei viszont nem sportolókra,vagy komoly alak változási terveket dédelgetőknek készült.

hanem pl józsi néninek,aki reggel héttől négyig dolgozik,hazamegy,takarít,főz-mos,lefekszik.

és testsúly csökkentést jelöl meg,nem testzsír csökkentést,uh igen.

jól írja.

2012. ápr. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is használható, csak én kicsit módosítottam a tápanyagok arányán pont amiatt, amit az 1. ír. Kcal limitnek a BMR értéket vettem, szénhidráthoz, zsírhoz a fogyáshoz szükséges értékeket, a fogyáshoz ajánlott kalória és a BMR különbségét pedig a fehérjékhez számoltam hozzá. (Bár ezzel csak kísérletezgetek magamon, eddig bejött.)
2012. ápr. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nekem meg 1500-at ajánlott a megőrzéshez. Hány kg vagy?
2012. ápr. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
194/83 F
2012. ápr. 28. 07:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is baromi sokat számol testúly csökkentéshez.2200 kalória. Én még testsúlyt megőrizni sem tudok ennyivel,most 1600-1800at eszem és kb 3-4százat mozgok le egy nap 5ször a héten és így fogyok 0.5-0.8 kilót egy héten.. képzelem mi lenne 2200nál.
2012. ápr. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!