Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek egy ilyen étrend...

Szerintetek egy ilyen étrend egészséges vagy egészségtelen? Ha így táplálkozom, rendszeres mozgás mellett, akkor hosszútávon tarthatom az alakomat?

Figyelt kérdés

Reggeli: zabkása egy kis mézzel, gyümölcsökkel, vagy müzli, vagy pirítós sonkával/lekvárral/főtt tojással és zöldséggel

Tízórai: Egy marék csonthéjas (kesudió, mandula, pisztácia, dió..), és / vagy egy kis gyümölcs; puffasztott rizs; keksz

Ebéd: Csirkemell (a többi húst nem szeretem, szóval csirkemell variálva, pl natúran, grillezve, különféle fűszerekkel) tepsiben sült burgonyával (nem olajon, hanem alufóliában, rajta pirított sajttal; vagy mirelit sültkrumpli, szintén tepsiben sütve) vagy zöldséges rizzsel és vagy párolt zöldségekkel (zöldbab, répa, kukorica..) vagy valami friss saláta, esetleg savanyúság; vagy valami szószos hús rizzsel, ritkán tésztával; néha húsleves

Uzsonna: Egy-két kocka étcsoki / gyümölcs / túró rudi / korpás keksz túróval

Vacsora: kefir / túró sonkával, főtt tojással, zöldségekkel, kétszersült, vagy néha egy zsömle valamilyen szendvicskrémmel


Inni általában vizet iszom (csapvíz), vagy gyümölcsteát (nincs benne se cukor se fekete tea), vagy gyümölcslevet (szeretem itthon préselni, ha nem akkor 100%-os narancslé), néha szoktam limonádét is, de nem teszek bele cukrot, mert úgy nem ízlik :D szóval tulajdonképpen víz friss citromlével. Meg van elég gyakran, főleg nyáron, hogy pár szem gyümölcsöt összemixelek jégkockával meg citromlével és úgy iszom.. Alkalmanként (főleg vizsgaidőszakban :D) kávét is szoktam inni, hogy ne energiaitalt igyak.. olyankor feketén iszom, cukor nélkül, egy kis vízzel felhígítva.


Tudom, hogy nem nagyon egészséges, de szerintetek ez nagyjából megfelelő étrend? Nem szoktam sokat enni, szerintem átlagos adagokat eszem, átlagos sebességgel. Néha becsúszik egy kis édesség (a gumicukor a gyengém, de próbálom visszafogni magam..), vagy süti, de próbálom heti 1-re leszorítani.. És még reggelire szoktam néha péksütiket enni, de itthon készülnek.

Köszi, ha végigolvassátok :)


2012. jún. 1. 15:53
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és emellé kb napi 1 órát sportolok, de reggelente, szerintetek az jó, vagy inkább délután/este sportoljak? Hogy hatásosabb? Általában futok, nyújtok, vagy jógázom. Van rajtam pár kiló, amit szívesen ledobnék, nem vagyok valami karcsú, de nem is szeretnék az lenni, én kereken tetszem magamnak, csak nem ennyire kereken :D Szóval alapvetően az a kérdés, hogy ha így étkezem, akkor szerintetek fogok-e hízni, ha igen, akkor mit változtassak, ha nem, akkor van-e esélyem ledobni kb 5-6 kilót?
2012. jún. 1. 15:56
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem rossz ez így, esetleg megpróbálhatnád, hogy az adagokat egy kicsit csökkented. A sültkrumpli és fehér rizs helyett tudom ajánlani a barnarizst vagy a kölest, utóbbi nem néz ki túl jól, de szerintem finom. :) És megpróbálhatnád a nasit is elhagyni, ha semmiképp nem tudod, akkor ne uzsonnára, hanem reggelire edd! :)
2012. jún. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ja, nagyjából megfelelő. Ha meg észrevennéd, hogy hízol, legfeljebb próbálj többet és erőteljesebben edzeni. A reggeli edzés a leghatékonyabb szerintem.
2012. jún. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az adagok nem nagyok egyáltalán :) És ezt nem mind egyszerre eszem értelemszerűen :D

De köszönöm a tippeket, majd megpróbálom a nasit kiirtani, csak délutánra fáradt leszek, és úgy vagyok vele, hogy pár kocka csokival vagy cukorral még mindig jobban járok, mint a kávéval. :)

2012. jún. 1. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!