Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy fogyjak le/formásodjak...

Hogy fogyjak le/formásodjak ha mindig kifogásokat találok/elvesztem a motivációm?

Figyelt kérdés

Mindig az van, hogy elhatározom, na holnaptól stepperezek, és 2 naponta futok. Aztán az van belőle, hogy jön egy olyan időszak, hogy rengeteget kell tanulnom, és mivel tanulok gitározni, ezért gyakorolni is kell, és persze hogy a mozgásra nem marad időm. De ha meg van időm, akkor az van, hogy nincs semmi a tv-ben hogy ne unatkozzak, hogy nem tudok zene nélkül futni, mert unatkozok/nincs meg a ritmus (nincs mp3-am, telefont meg nem tudom a zsebembe rakni mert mindig ugrál.). Aztán sokszor az van, hogy ha el is kezdek mozogni, akkor az van a fejembe, hogy úgyse lesz hatása, mert 4 hónapot kondiztam ősszel, olyan 1,5-2 órákat, és nem látszott meg semmi, akkor most mért lenne másképp? Ilyen és ehhez hasonló dolgokkal akadályozom magam. Mit tehetnék hogy máshogy legyen?

Az étkezésem sincs rendben, szinte csak száraz dolgokat eszem, alig van itthon gyümölcs, hiába mondom szüleimnek hogy vegyünk többet, az a válasz hogy megvesszük és itt rohad meg mert nem esszük. Nincs "diétás" kaja itthon, mert attól hogy én fogyni szeretnék, mért kéne mindenkinek olyat enni mint nekem, alkalmazkodjak én hozzájuk, mert ők vannak többen.

(Amúgy nem vagyok kövér, csak "hájas", van olyan 6-8 kiló feleslegem, amit le szeretnék adni. Olyannyira, hogy pl térdnél rövidebb nadrágot/szoknyát fel se veszek, nyáron nem járok strandra, itthon se vetkőzöm le a családom előtt a 40°-ban, annyira nem tudom magam elfogadni.)

16/L



2012. jún. 2. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Ismerős problémák.


A diétás kaja dolog mondjuk megoldható abból, ami otthon van. Pl ha pörkölt ugyan nem túl diétás, de ha nem eszel hozzá kenyeret és nokedlit akkor már annyira nem vészes.

Tojásrántotta olajban sütve, nem diétás, de ha megfőzöd akkor már igen. Kenyeret itt is mellőzheted.


A másik meg, hogy mindent ehetsz, csak egyél kevesebbet.


Mozgással kapcsolatban, ha nincs időd sportolni néha, akkor lehet trükközni a mindennapi dolgokkal. Például busz helyett séta vagy bicikli... ha barátokkal találkozol, akkor nem beültök valahova, hanem elmentek sétálni, vagy görkorizni vagy bármi ilyesmi.

Meg szerintem általánosságban igaz hogy bármilyen mozgás izgalmasabb, ha többen csinálják. Szóval keress barátokat, vagy kezdj csapatsportba, esetleg tanulj táncolni.


A lényeg, hogy élvezd és ne azért csináld, hogy fogyj, mert úgy tűnik az nem motivál eléggé.

2012. jún. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A kifogásaiddal nem lehet mit kezdeni. Vagy elhatározod és csinálod vagy nem. Csak rajtad múlik.
2012. jún. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

MOndjam?drága,nincs időm a gyerek mellett,utálok sportolni,béna vagyok,úgyse fogyok le,nem is vagyok olyan kövér,vannak nálam durvábbak is...Futni,ééén?ugyanmár,azt nem bírom...Csak most nemrég szültem,ez még belefér..szoptatok,nem lehet...de nem tudok egyszerre 3félét főzni,nincs rá időm...

Na,ezek mentek nálam évekig,majd szülés után 9hónapig...aztán azt mondtam,h itt elég,majdnem 80kiló vagyok,170 centihez,az már akárhogy nézzük nem baráti...

Ekkor kerestem egy konditermet,kértem egy személyi edzést(ami kb. 3000ft-omba fájt)nagyon laza programot állított nekem össze az edző kezdetnek,dicsért,h milyen jól csinálom,elmondta,h mire figyeljek az étkezéseknél.Elmondta,h jó lenne,ha kb. heti 4szer mozognék,stbstb...Ennek négy hónapja,azóta fogytam 15 kilót,szoptatásban semmit nem befolyásolt(azt mondják,h nem szabad,mert elmegy a tejed..)tudok egyszerre 3félét(család,gyerek,én) főzni,mert lényegében egyféle alapkaját variálok..(pl sült hús: családnak krumpli v rizs,nekem saláta,gyereknek pl párolt zöldség)

Szóval ezzel csak azt akartam,h kifogásokban én is jó vagyok,de ezen sajnos valóban csak saját maga segíthet az ember...

Amúgy egy tipp: én teloval futok mindig,a melltartómba dugom...mondjuk jóféle sportmelltartóm van,ami rendesen tart..

2012. jún. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Most következő héten még nagy hajtás van, most még nem kezdem, de addig azon dolgozom hogy gondolatban pozitívan álljak hozzá és utána héten már igyekszem majd menni!
2012. jún. 2. 21:52
 5/10 anonim ***** válasza:

"Hogy fogyjak le/formásodjak ha mindig kifogásokat találok/elvesztem a motivációm?"


Így bizony nagyon nehezen.

2012. jún. 3. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Motiváció:

[link]

[link]

2012. jún. 3. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Minden fejben dől el. Nincs olyan hogy majd holnap, majd jövőhéten. Elhatározod és csinálod.
2012. jún. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves 3/7 es. Tetszik ahogy írsz, és ahogy csinálod. Csak azt nem tudom felfogni, hogy miért írtad azt, hogy én telóval futok, és a telót a melltartómba dugom. Pl ha én a gatyámba dugnám a telómat, az segítene valamin?

Egy pasi.

2012. jún. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

azért a melltartómba,mert a kérdezőnek problémája,h ugrál a zsebében a telo.Namármost én ezt a melltartóba dugással küszöböltem ki,mert sz ott fixen tartja,és nem ugrál...:)

Amúgy köszi:)

2012. jún. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja, most olvastam csak végig a kérdést. Amúgy csak az első 3 sort olvasom el. Azért megnézném a módszeredet. :D
2012. jún. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!