Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Napról napra rosszabb a...

Napról napra rosszabb a hangulatom, pedig csupa egészséges ételt eszek. Voltatok ti is így?

Figyelt kérdés

Gyümölcsöt, teljes kiörlésű gabonát, tejtermékeket, halat, zöldséget fogyasztok.


Nem az a baj, hogy éhes vagyok, a fent említett ételek tökéletesen eltelítenek, viszont semmihez sincs kedvem, semmihez sincs motivációm, csak az ágyat nyomnám egész nap. :(


2012. jún. 4. 19:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ezek a cukormegvonás tünetei. Ha egyik napról a másikra megvonod a szénhidrátokban gazdag élelmiszereket, akkor levert leszel. Próbáld kompenzálni egy kis szőlőcukorral vagy kevéske mézzel, vagy étcsokival.
2012. jún. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam, mert a diéta előtt majdnem napi szinten megettem egy tábla csokit, ha nem csokit, akkor fagyit, kekszet, sütit majszoltam, szóval biztos ez lesz az. Csak nincs szívem visszatérni ezekhez a rossz ételekhez, ha egyszer sikerült rávennem magam a diétára.
2012. jún. 4. 19:56
 3/11 anonim ***** válasza:
Azok nem rossz ételek!! A szervezetednek kell, állj meg kis mennyiségnél, de egyél belőlük!
2012. jún. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ja, nekem is szokott lenni ilyen, mostmár tudom mitől :) de el is szokott múlni egy idő után.
2012. jún. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

gratulálok a kitartásodhoz, tudom milyen nehéz az elején. nagyon helyesen teszed, nem szabad feladni! nehéz felhagyni a berögzült étkezési szokásokkal, de segíthetnek az egészséges nasik, pl mézes túró cukormentes keksszel, mézes natúr joghurt gyümölccsel, zabkása.

nekem is nagyon nehéz volt az elején, de ahogy egyre vékonyabb leszek, ez olyan örömérzetet ad, amivel nem ér fel az édesség, nasi pillanatnyi öröme :) ez adjon neked is kitartást majd.

2012. jún. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A cukros etelek igenis rossz etelek. Most ne kelljen mar felsorolni mi minden korsaga van a ma emberenek a cukor miatt. Es most nemcsak a szuvas fogakra gondolok.


Hozzaadott cukrot NE fogyassz. De egyel nyugodtan epret, cserkot, ezek "fogyokura" baratabbak, de egyel banant ha azt kivanod. A cukor fuggoseget okoz es mint barmirol, a cukorrol leszokni is nehez. Adj idot magadnak. Ha mar nagyon nem birod fogyassz mezet, vagy juhar szirupot, de ne egyel csokit meg ilyen szinezekkel/mesterseges aromaval/ izfokozoval tomott szarokat!


Amugy sportolsz? mert ha nem, akkor surgosen kezdj neki! A sport endorfint szabadit fel, 'happy' hormon!

2012. jún. 5. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Smartguy86 ***** válasza:

A cukor egyes embereknél kompenzál, egyfajta drog. Olyanoknál van ez így, akik a szomorúság ellen ettek. Sokan vannak ezzel így, mert a sírós kisbabát anyuka hogyan tudta a legkönnyebben leszerelni: betömte a száját cumisüveggel. A gyerek meg megtanulta, hogy ha szomorú, akkor ennie kell. Ennyi...


Szóval kitartás, tartsd magad a kitűzött célhoz és igen, sportolj! A sport növeli a hormontermelést, így a boldogsághormont is. Amúgy meg kösd le magad munkával vagy a hobbiddal (legjobb, ha a sport lesz a hobbid).

2012. jún. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

előzővel egyetértek: valóban drogszerű - tapasztaltam. csak én nem bánatomban ettem, hanem azért, mert "cukoréhségem volt" ha egyik nap ettem, másik nap is kellett (volna) a vérckorszintem stabilizálására.


kicsit úgy képzelem el, hogy a szervezetem állandó glükóz értéket akar. viszont: én dönthetem el, hogy ez kb. mennyi is legyen. és ha egyszer túl magasat állítottam be édességfogyasztással, akkor utána persze hogy "elvonási tünetem" van, amikor megpróbálom visszakalibrálni magam alacsonyabb szintre.


amúgy laikus vagyok, szóval ki tudja, hogy így van-e :P

2012. jún. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Smartguy86 ***** válasza:
Minden az izulinszinttől függ. Ha valaki sok cukrosat eszik, az megnyomja az inzulinszintet. Idővel ebből az következik, hogy a sejteknek egyre magasabb inzulinszintre lesz szüksége, hogy fel tudják venni a glükózt a vérből. Ezt nevezik a sejtek inzulin-rezisztenciájának - mennyire ellenáll a sejt az inzulinnak a cukor felvételénél. Ebből alakul ki később a 2-es típusú cukorbetegség és ezért nem egészséges a finomított cukrok fogyasztása a szervezet számára!
2012. jún. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
azt hallottam, ha valamirol lemondasz, akkor kb. 5 nap amig kiurul a szervezetedbol es utana konnyebb lesz ellenallni neki. vagyis ha cukormentes kajakat eszel, akkor az elso 5 nap ami gaz, de utana mar konnyebb. persze a finomitott cukrokrol beszelunk, amit por/kristalycukor meg egyeb formaban tomenytelen mennyisegben hozzaadnak a kajakhoz.
2012. jún. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!