Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akik kalóriaszámolással...

Akik kalóriaszámolással fogyóznak, ők hogyan tudják kiszámolni a kalóriát?

Figyelt kérdés
Mármint honnan tudják,hogy pl.: 1 vékonyan megkent vajas,párizsis kenyér hány kalória,vagy a borsófőzelékben mennyi kalória van?
2012. júl. 10. 23:32
 1/4 A kérdező kommentje:

Neten találtam kalória táblázatot,de igazándiból ezt se értem.

Pl.: írja,hogy a borsó 321 kcal. Akkor ez 1 kg borsóra vonatkozik?

2012. júl. 10. 23:37
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nem írják oda külön, akkor általában 100 g-ra vonatkoznak a kalória értékek. A példádat ki lehet számolni úgy, hogy fogod a mérleget, leméred az üres kenyeret. Aztán megkened vajjal, megint leméred, így meglesz a vaj tömege. Végül ráteszed a párizsit, ismét leméred, kiszámolod a párizsi tömegét. Aztán a 100 g-ra megadott értékekből egyenes arányossággal jön ki az eredmény. De vannak kalóriaszámoló programok, amikkel sokkal gyorsabb, nem neked kell pötyögni (mint pl. Excelben vagy papíron).
2012. júl. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amit magunk főzünk, annak pedig le kell mérni még főzés előtt az összes hozzávalóját, az alapján számolni kalóriát. Ilyenkor érdemes a víz tömegét is hozzáadni (ha tettünk bele), mert amikor szedünk a kész kajából, és lemérjük az adagot, akkor azt is belemérjük.
2012. júl. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Régen én is azt hittem, de ez hülyeség. Nem kell. Gondolj bele, főzés közben azért annak egy része távozik, a csirke súlya sem ugyanaz lesz főzés, sütés után, stb. Na meg a vízben ugye nincs kcal...

Van egy x súly meg egy össz kcal érték. Mondjuk a súly 2,3 kg. Na akkor a kcal (meg ch, fehérje, zsír) értékeket elosszuk 23-al, megvan, hogy 100 grammban mennyi a kcal. Ha szedünk kaját, lemérjük. Hogyha az 430 g, akkor a 100 g-ra vonatkozó értéket szorozzuk 4,3-al.

2012. júl. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!