Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha eddig sose mozogtam, és...

Ha eddig sose mozogtam, és most indennap 20 percet elliptikus trénerezek, eredményes lehet fogyás szempontjából?

Figyelt kérdés

Minden nap 20 percet elleiptikus trénerezek, és már fejlődtem úgy érzem, az első nap (csütörtök) még nagyon nem ment, csak 10 percet bírtam, 2. nap 15, és azóta 20 percet, ma már 7 km-t futottam a gép szerint. Ez elég lehet a fogyáshoz megfelelő diéta mellett? A 7 km elfogadható ennyi idő alatt? Persze ha már ennél is jobban bírom mindenféleképpen feljebb viszem az időtartamot:)

17/L, 167 cm/70kg



2012. aug. 20. 19:56
 1/8 anonim válasza:

Megfelelő diéta mellett, ha minden reggel éhgyomorra 40-60 percet elliptikus trénerezel, úgy hogy a pulzusod aerob tartományban tartod akkor eredményes lehet.

Az aerob pulzus tartomány életkortól függően eltérő, a legegyszerűbb módon így számolható ki:

alsó határ: (220-életkor) x 0,65

felső határ: (220-életkor) x 0,85

Tehát a te esetedben: (220-17) x 0,65=132 és (220-életkor) x 0,85=172 ezt pulzusmérő órával vagy az elliptikus trénerrel ha van rajta pulzusmérő, ha egyik sincs akkor olyan intenzitással dolgozz, hogy közben még nehézség nélkül tudj beszélni, ne kapkodd semmiképpen a levegőt.

Nem a távolság a lényeg, hanem az idő és a monotonitás.

Bármikor csinálhatod de legjobb reggel, mielőtt szénhidrátot viszel be a szervezetedbe, mert akkor a tested zsírtartalmát kezdi el lebontani.

2012. aug. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, sajnos nincs pulzus mérő órám, és az elliptikus trénerem se vmi drágább fajta, viszont most találtam rajta egy bemenetet "pulse" felirattal, vajon az mi?:D

Úgy érzem át kell állnom akkor a reggeli edzésekre, eddig mindig délután csináltam.

Sajnos még csak 20 percet bírok, holnap megpróbálom hátha tudok többet is ha akarok.

Egyébként kezdetnek jó? Eddig tényleg semmit nem sportoltam, tesiből is majdnem megbuktam :D ... (bár a tanár se csípett:))

2012. aug. 20. 21:05
 3/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk nemsokára suli, sajnos akkor nem tudom reggelre tenni, mert így is fél 6kor kelek :(
2012. aug. 20. 21:06
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az előttem szólónak, a kulcs a monotonitás és a minimum 40 perc.

Persze nem baj, ha még csak 20 percet bírsz! Ha eddig nem mozogtál, ez is jó eredmény.


Ha délután tudod csinálni, akkor csinál délután. Én úgy fogytam le több kilót ZSÍRBÓL (1 nadrágméretet vagy talán többet is lefogytam egy hónap alatt :)))) ), hogy kicsit átvariáltam az étrendemet (5x-6x eszek egy nap,3 liter víz egy nap, este felé + vacsira inkább fehérjét eszek) és hetente 5x elmegyek sétálni legalább 1 órát (olyan helyre, ahol nem kell 2 percenként lámpa miatt megállnom).


Neked is ajánlom, hogy ahová csak tudsz, menjél gyalog és amellett még az elliptikus tréneren is edz, 2 héten belül már látni fogod a hatást (mérd magad centikben is, ne csak mérlegen).


A mozgás önmagában nem elég, figyelj nagyon oda a kajálásra is. Ezeket kerüld:

- finomított lisztes dolgok, mindenféle pékáru (zsemle, kifli, túrós táska, perec, stb.)

- cukros üdítők

- olajos és zsíros kaják

- mekis és burger kinges kaják

- édességek

- alkoholos italok

- disznóhús

- édesített tejtermékek (puding, gyümölcsös joghurtok!!!)

- sok krumpli meg rizs (egyél ezt is, csak keveset)


Egyél helyette ilyeneket:

- teljes kiőrlésű kenyér (inkább csak kora délutánig egyed, később már ne)

- cukormentes üdítőt válassz, ha mindenképp édeset akarsz inni (a Deit pl. nagyon finom, cukorbetegeknek való kaják pultjához szokták tenni)

- olaj meg zsír persze a legtöbb ebédben van, de rántott hús helyett mondjuk egyél pörköltet csirkehúsból, fasírt helyett sült csirkét

- sok zöldség, gyümölcs (itt azért figyelj arra, hogy mondjuk banánból ne egyél meg estére hármat, inkább tízóraira egyet)

- sovány túró, kaukázusi kefír és főtt csirke jöhet minden mennyiségben


Sajnos én nagyon édesszájú vagyok és néha nem bírok magammal és bekajálok egy csomó édességet (pl. 5-6 bonbont, 2 kinder buenot vagy marcipánt - ezt imádom jajj), de utána másnap ugyanúgy mozgok, normálisan eszem és szépen fogyok tovább.


Ha majd megőrülsz egy jégkrémért, edd meg, attól nem lesz baj, csak utána megint egyél normálisakat.

2012. aug. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm a segítségedet! :) a fehér kenyér helyett rozs kenyeret szoktam enni, a zsíros kajákat alapból nem szeretem, sajnos én is édességfüggő vagyok, szóval becsúszik néha egy kevés.:) Azt szeretném még kérdezni, hogy a tejfölt mennyire szabad enni fogyókúra közben? és a sertéshús nagy baj? :S bár általában csirkehúst eszek, de nem mindig az van itthon sajnos:)

Meki és társai szerencsére nincsenek nagyon a közelben, amiért hálás vagyok, így nem tudok elcsábulni:)

2012. aug. 21. 00:11
 6/8 A kérdező kommentje:
ja és áttértem a vízivásra, sajnos régebben nagyon sok pepsit ittam...sztem már függő is voltam :DDD de már csak ásványvizet iszok, és büszke vagyok magamra, mert általában max az 1 liter volt, amit tudom hogy alapból egészségtelen, de mostanában 2-3 litert iszok:) nem hittem volna hogy ennyit megtudok inni, mivel régebben mindig csak akkor ittam amikor szomjas voltam, és sokat nem tudtam akkor se..:)
2012. aug. 21. 00:14
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyon jól tetted, hogy áttértél a vízivásra :) Régebben én is nagyon keveset ittam (pont, mint te), de ma már simán lemegy a 3 liter és meglepő módon nem is kell olyan gyakran wc-re járnom :D


Nem, nem olyan hatalmas probléma, ha néha csak sertéshúst tudsz enni :) Ha pl. sertésfasírt van (vagy bármilyen fasírt, itt igazából az olaj a gáz, amiben ázik, meg a zsemle, ami benne van), egyél csak 1 darabot + köret, sok savanyúsággal. Ha sült oldalas van (ami isteni finom), válassz kevésbé zsírosat vagy azt a zsírréteget szedd ki belőle. De pl. ha rakott zöldbabot vagy rakott kelkáposztát csináltok sertéshússal, az nem gáz :)


Tejfölt egyél, de csak úgy, hogy pl. rakott krumpli tetejére teszed (mármint úgy sütöd), vagy süteményrecept részeként, önmagában is megehetsz 1 kanállal, ha majd megőrülsz érte, de pl. túrógombóchoz felejtsd el azt a cukrozott tejfölös masszát :D A gombóc natúrban is finom, de egy kis barackkal is tökéletes.


Ha szereted az aludt tejet (és tudsz is piacon pl. normális tejet szerezni hozzá), akkor annak a tetején szokott képződni egy réteg, ami átmenet a tejszín és a tejföl között, na az pl. nagyon finom. És napi 1 pohár aludt tejet simán bekanalazhatsz, én is ettem és semmi probléma nem lett belőle :)


Egyébként ami még nagyon finom, az a 'Minna' márkájú kaukázusi kefir, 500 grammos kiszerelésben lehet kapni :)

2012. aug. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A kefíren én is gondolkodtam, sőt, olyan Minnásat is láttam már a boltban, akkor kipróbálom szerintem!:)

Köszi a válaszodat, ha eszembe jut még vmi, akkor írok!:)

2012. aug. 21. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!