Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért káros a cola? Lehet...

Miért káros a cola? Lehet tőle függőséget kapni?

Figyelt kérdés

2012. aug. 22. 11:11
 1/7 B25 válasza:
2012. aug. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én elolvastam a cikket. Ha fele is igaz lenne, akkor betiltanák. Egyébként mi is kipróbáltuk a cola kísérleteket,és érdekes nekünk nem tűnt el a fog 3 nap múlva (bár beszíneződött) Nem tűnik el a vérfolt.(ezt egy lány próbálta ki aki egy menstruáció miatt átázott,és véres lett a bugyija. Kipróbáltuk a szöget is,hogy áztattuk majdnem 3 hétig colában,és nem marta szét..

na ennyit a sok káros dologról.


Viszont két dolgot elismerek,és tapasztalom magam is.

1. tényleg tönkre teszi a fogaidat,de nem úgy ahogy leírják.

2. függőséget okoz.


De ezeket a kávéra is lehet mondani. Azok is tönkreteszik a fogakat és függőséget okoz.

2012. aug. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!!


Hűűűha már meg van akkor miért vagyok mindig fáradt északa aligtudok aludni rendszeresen iszom a szaros colát elovastam a cikkat és ezek a tűnetek mindenaposak és nem tudtam mitől.

A koffein hatása főként a központi idegrendszerben jelentkezik, a kezdeti nyugtalanságot, idegességet követi a krónikus kimerültség, az energiahiány és a tartós álmatlanság.

2012. aug. 22. 11:46
 4/7 anonim ***** válasza:

mert tele van nyomva cukorral, egyáltalán nem hidratál, csak vizet von el, a koffein és a cukor miatt.

tehát hiába iszol meg belőle 3l-t, kb semmit nem ér, mert közben szomjazik a szervezeted.


én max heti 1x iszom belőle 1 pohárral, ha beülünk valahova, és nem akarok alkoholt inni.


a víz az egyetlen dolog, ami hidratál.

2012. aug. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 poiu ***** válasza:
Elsősorban a magas fruktóz (gyümölcscukor) tartalom miatt. A fruktóz rosszabb, mint a glüköz, csak a máj tudja bontani, mint az alkoholt. Kialakulhat függőség.
2012. aug. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Na az egy ritka nagy butaság, hogy a kóla ne hidratálna. Volt már olyan, hogy napokig csak kólát ittam, ha vizet vonna el, akkor szomjan kellett volna halnom. Ehelyett én jól elvoltam, pisilni is jártam rendesen, ahogy kell.
2012. aug. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

azt nemtudom,hogy káros vagy nem,de a suliba egy poharat megtöltöttünk colával beleraktunk egy hús darabot,2 nap mulva a húst lerágta... döntsétek el hogy káros vagy nem.

én attól szeretem :)

2013. márc. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!