Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tippek, tanácsok, esetleg...

Tippek, tanácsok, esetleg házi praktikák, saját tapasztalat, nem fogyás?

Figyelt kérdés

nekem nem a fogyással van a gondom, nem is kell (165/ 45-48) hanem az élelmek elvitelével

igazából egészségesen étkezek, csak most hogy itt a suli nem annyira tudok, mert új közösség és egyszerűen nem merem kivenni a kis dobozkám, tudom hogy butaság de félek hogy figyelnek, kirögönek pl ha előveszek egy kefírt vagy kiutálnak majd a kövérebb lányok hogy na ez egész nap kefírt zabál..

pl viszek szendvicset de én külön szoktam készíteni hozzá salátát, paprikát, paradicsomot télem meg savanyúságot, csalamádét hogy ne ázzon el a kenyér de szégyellem elővenni és villával megenni hozzá

mit tegyek hogy ne feszengjek


2012. szept. 3. 20:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha utálni akarnak, találnak mást is, ha meg nem akarnak utálni, senki nem fog foglalkozni azzal, mit eszel.

Viszont kórosan sovány vagy. Vagy LÉNYEGESEN többet kell enned, és kefír MELLETT tartalmasabbat IS, vagy ha úgy érzed, eleget eszel, és mégis ennyi kiló vagy, akkor nagyon gyorsan kivizsgáltatni magad, mert valami betegséged lehet, ami miatt nem szívódik fel a tápanyag.

2012. szept. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

vagy pl mivel új suli, osztály ezért mindenki csöndben ült szünetben de én nagyon éhes voltam már 11 felé mert hozzá vagyok szokva hogy ilyenkor gyümölcsöt rágcsálok, vittem is egy nagy almát csak szégyeltem elővenni mert akkor mindenki azt hallja hogy ott rágcsálom és ciki

értitek hogy mi a problémám? vagy pl előveszek egy kis dobozos túrót nos ilyeneket nálunk úgy látom nem esznek

(a lányok kövérek, energiaital+fornetti) vagy csoki, fánk, péksüti iyeneket ettek és ha én most ott előveszem lehet hogy kiutálnak és 4 évig engem szivatnak

2012. szept. 3. 20:58
 3/10 anonim ***** válasza:
Képzeld magad elé, hogy a többiek közül valaki ugyanígy elővesz valamit, mondjuk valami még furcsábbat, pl. egy banánt mártogat hagymás tejfölbe. Mit tennél illetve gondolnál magadba? Nem hiszem hogy odamennél hozzá, hogy "de hülye vagy hogy így eszel". Max. azt gondolnád, fura ízlése van. Na ugyanígy nem foglalkoznának azzal sem, hogy te mit csinálsz. Hidd el, a többiek ugyanúgy feszengenek, de ennek semmi értelme. A többiek szeretik a bátor, normális nem félős embereket.
2012. szept. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

hu de félénk vagy ! olyan nincs hogy nem ezsle egésznap! szerintem inkább szendvicseket visznek a suliba meg gyümölcsöt de a joghurt vagy oylan kaja ételhordóban amit nem kell melegíteni is tökéletesen megteszi.

Ha ezért kiutálnak akkor ők a szánalmasak, ne aggódj , az almaevéssel nincs semmi gond természetes hogy recseg:D hihetetlen....jó mondjuk ilyen káposztás tojásos dolgokat nem tanácsos vinni mert belengi a termet nem vmi kellemes az illata de már nálunk volt aki rántottát hozott.

2012. szept. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszönöm kedves első válaszoló

nem koplalok vagy ilyesmi, fél re érsd

ma pl reggeli 2 szelet barna kenyér, 1paradicsom, 2szelet sajt, 2szelet sonka

ebéd 1szelet csirkemell párolt gombával é cukkinivel, kovászosuborka

uzsonna egy nagy tál szőlő

vacsora 2tányér húsgombócleves

2db pászka 10dkg sajt 3paradicsom

2012. szept. 3. 21:05
 6/10 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek. Ugyanez a problémám.

Én sem merem elővenni vagy elvinni azt amit szeretnék. Inkább a mosdóban csinálok 15-20 guggolásból felugrást és elmegy az étvágyam. Lelkibetegek vagyunk...

A megoldás szerintem egy pszichológus lenne mindkettőnknek:S

2012. szept. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Smartguy86 ***** válasza:

Azt kell eldönteni, hogy magad miatt csinálod azt az életvitelt, vagy azért, hogy másoknak megfelelj.


Ha az utóbbi, akkor rossz úton jársz és előbb-utóbb az élet bármely területén be fog dilizni, amennyi kegyetlenség és támadás fog érni téged. Gondold el, ez még csak az iskola, ahol felügyelnek a tanárok, ahol van egy házirend, ahol lehet a tanítónéni szoknyája alá bújni. De mi lesz a való életben? Sokkal kegyetlenebb dolgokra kell még felkészülnöd, és ha most nem kezded el azt, hogy konfrontálódsz a saját érdekedben, akkor sose fogod megtanulni, hogy milyen helyzetben hogyan kell reagálni.


Ilyenkor lesz az, hogy utólag majd otthon egyedül fogsz sírni, és azon hergeled magad, hogy mit kellett volna jól odamondani annak a tetű valakinek. De akkor már mindegy lesz - és a te lelked és önbizalmat látja majd kárát.


Állj a sarkadra, legyél érett és ha valaki szívózik, mondd oda neki a magadét. Mondd el neki, hogy te szeretnél egészséges és fitt lenni, jobban tanulni, és ezért csinálod. Így érzed magad jól a bőrödben és ők is jobban tennék, ha figyelnének az egészségükre... Majd később megértik ők is, de akkor már késő lesz.



Neked ne legyen késő sose! Érj el dolgokat saját erőből és akkor büszke leszel magadra, lesz tartásod, lesz önbizalmad. Ne mások határozzák meg az életedet, hanem te magad!

2012. szept. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azt mondom, hogy ha valakinek furcsa az, hogy te joghurtot eszel, vagy kis dobozkában viszed a salátát, akkor legyen az neki. Neked ez a normális. Te sem szólod meg őket a fornettiért vagy a csipszekért. S ha reálisan belegondolsz szánni valóbb az az ember, aki ilyen ,,papírkajákon" él, és mit sem törődik az egészségével. Persze, ezt mindenki maga dönti el, ahogyan ők sem kell, hogy beszóljanak, úgy Neked is meg kell tanulnod elfogadni az ő étkezési szokásaikat is. Ha jól magadba nézel, vagy csak visszaolvasod a kérdésed, simán lekövéreztél mindenkit a volt osztályodból... Az alma meg hagy ropogjon, arról tanúskodik, hogy a fogaid is egészségesek.
2012. szept. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen

félreértettél utolsó

én nekem nem baj hogy ők mit esznek, hogyan mit csinálnak magukkal, engem ez nem érdekel, az én szemembe ettől ők még ugyanolyanok mint csak valakinek ez valakinek meg más az ízlése ezért vagyunk emberek, különbözőek

a kövérséget meg nem roszz indulatból írtam, szerintem szép arcúak, ápoltak stb de nem írhatom azt hogy vékonyak mikor kb 80kilósak és 160cm

2012. szept. 3. 22:37
 10/10 poiu ***** válasza:
100%
Az étkezésed nem önmagában, hanem a csontsoványságoddal együtt lesz fura az osztálytársaidnak. Ha valóban ezt és ennyit eszel, akkor az étrended szerintem rendben van. Ez most egy fordított világ. 50 évvel ezelőtt a pár túlsúlyos gyereket dagizták le, most ezek szerint a pár soványt cikizik. Mondd azt, hogy cukor allergiás van, és sajnos nem ehetsz édesített dolgokat. Ha nem akarsz hazudni, mondd hogy cukorundorod van. (Reméled, hogy kigyógyulsz belőle és akkor Te is olyan szép kövérre tudsz hízni mint ők a Fornettin :-)
2012. szept. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!