Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Jó ideje diétázom, rendszerese...

Jó ideje diétázom, rendszeresen sportolok, és sikerült is lefogynom 16kg-t, de a hasam alján még mindig van kb.4-5kg zsír, és őszintén szólva hetek óta nem történik azon a területen semmi. Mi lehet az ok?

Figyelt kérdés
Már egy jó ideje diétázom, rendszeresen sportolok, és sikerült is lefogynom 16kg-t. A hasamról is sikerült leadni pár kg zsírt, de a hasam alján még mindig van kb.4-5kg zsír, és őszintén szólva hetek óta nem történik azon a területen semmi. A combom, fenekem már teljesen jó, de a hasam alja nagyon elkeserít. Már szinte mindent kipróbáltam, de nem történik semmi a hasam alján. Eddig elzárkóztam minden zsírégető szerektől (Adipokill, Re-Form), de már teljesen elvagyok keseredve, ezért erősen gondolkodom, hogy zsírégetőhöz nyúlok. Mit gondoltok mi lehet a hiba, hogy nem tűnik el a zsír a hasam aljáról? Minden vélemény érdekel.
2012. szept. 17. 17:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tökéletes a diétád. Ha az lenne és mindent jól csinálnál, akkor már kockás hasad lenne. Írd le pontosan, hogy mit mozogsz, hozzá hányszor, miket és mikor eszel és magadról mindent! (a kutyád fajtája nem érdekel, az életkorod, nemed, magasságod, súlyod és esetleg a testtípusod már annál inkább, ha ismered ez utóbbit)
2012. szept. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Fiú vagyok, 20 éves, 187 cm magas és 82 kg.

Étrend:

Reggeli: sovány tej és egy kis zabpehely

Tízórai: 1 müzliszelet

Edzés előtti étkezés: 100g rizsa + 100-150g csirkemell.

Edzés utáni étkezés: zöldségsaláta (paradicsom,paprika,uborka, néha hagyma) + 100-150g csirkesonka.

Uzsonna: mindig változó, valamikor 1 alma, vagy egy kis joghurt (zsírszegény), vagy 1-2 kisebb paradicsom,uborka.


Mit sportolok? Napi 2*1 óra szobabiciklizés + járok terembe súlyzózni.


Futást ne javasoljátok, ugyanis én régebben fociztam, és súlyosan megsérült a bal térdem, (ekkor híztam el, addig egy deka zsír sem volt rajtam) és már kétszer műtötték,de még egyszer biztosan fogják, ezért nem bírok futni.

2012. szept. 17. 18:57
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja, és heti 5 alkalommal. Szerdán és Vasárnap pihenek, de az étrend a pihenőnapokon is ugyan ez.
2012. szept. 17. 19:05
 4/7 anonim ***** válasza:
A reggeli rendben van, a tízórai cukros, edzés előtt soknak tűnik a 100 gr rizs, mert az főve mindjárt több, mint 200 gr lesz. Azt elég megenni. Edzés után csak zöldséget eszel meg csirkesonkát. A csirkesonkák 98%-ában a fehérjetartalom jelentős része szójafehérjével van pótolva, ami nem éppen jó neked. Persze tévedek, ha a legdrágább csirkesonkát veszed, mert annál feltételezhető, hogy tiszta csirkéből van. El kell olvasni az összetevőket! Még uzsonnát írsz, aztán semmi. Az uzsonna is gyümölcscukorból (alma) vagy tej- és hozzáadott cukorból áll (a joghurt esetében), a zöldség magában szintén elég karcsú üzemanyag. Tehát a hiba ott van az étrendben, hogy nincs benne esszenciális zsírsav egyáltalán, sok a cukor, egyszerre sok a szénhidrát (edzés előtt), kevés a minőségi fehérje és ha az uzsonna az utolsó és az is ilyen szegényes, akkor sok az "éhezés" (nem te vagy éhes, hanem a tested nem jut megfelelő mennyiségű tápanyaghoz). Ha nem eszel több, mint 8-12 órán át, akkor a tested nem akar majd megszabadulni a feleslegtől, ahogy azt teszi is elmondásod szerint...
2012. szept. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azert azt hozzatennem, ez altalanos problema ferfiaknal, nalam is pontosan ez van es minden nap futok, es mar mindenhol tokeletes vagyok de a hasam meg nagy.
2012. szept. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az étrenddel kapcsolatban az előző hozzászóló leírt mindent.

De a mozgásod sem jó!

Teljesen fölösleges 2x1 órákat tekerni.

Ne mennyiséget, hanem minőséget végezz, vagyis nem az edzés hossza, hanem az intenzitása a fontosabb.

Állj át heti 3 súlyzós edzésre és heti 3 intervallum edzésre, váltott napokkal.

Meg fogod látni 2-3 hét után az eredményt.

2012. szept. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy azt már csak formásítani kéne valamilyen jó kis gyakorlattal?
2012. szept. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!