Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Azt mondják a reggeli a...

Azt mondják a reggeli a legfontosabb, én viszont 4kor kelek, és olyankor legkevésbé enni van kedvem! Mást is gátol ilyen dolog a diétájában?

Figyelt kérdés
Mivel ilyen korán kelek, maximum 10kor jutok élelemhez, és igazából nincs is időm enni, a munkahelyemen nem szoktak mások sem. Viszont minden fogyókúra leírja mi a reggeli, sőt van amelyik még az időpontot is megadja, de ezt egyszerűen képtelen vagyok betartani. Régen tudtam enni reggel, és kiegyensúlyozottabb is voltam, de mára sajnos felejtősek a ráérős reggelik zabpehellyel meg gyümölcsökkel :(
2012. szept. 30. 18:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az időponttal ne foglalkozz mit írnak, mindenkinek más az életritmusa. Én is 4-5kor kelek, és 5-6 kor reggelizem. Ennek csak annyi az oka, hogy nem tudok aludni éjjel, és utálom ha rögtön evés után kell valahova mennem, szóval így pont kapóra is jön, hogy várhatok még 1-2 órát.

Gondolom neked azért kell korán kelned, mert esetleg oda kell érned a munkahelyre 5 vagy 6 körül.

Hát, amit tanácsolni tudok, hogy készítsd el előző este, és vagy útközben edd meg, vagy próbáld meg a készülődés utánra beszorítani. Én akkor is eszem reggel, ha nem vagyok éhes, és általában egy két falat után meg is jön a kedvem hozzá. :)

2012. szept. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 poiu ***** válasza:
65%

Szerencsédre, ez már régen megdőlt, annyira, hogy már az orvosok egy része is értesült róla. Minél később reggelizel, annál jobb. Minél kevesebb gyors szénhidrátot regelire, annál jobb.

(Ennek az az oka, hogy reggel reagálsz inzulinnal a legdurvábban, az pedig nem jó)

2012. szept. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Puliszkas válasza:
100%
Az én háziorvosom szerint is ez az elmélet hamis.Saját bőrömön is tapasztaltam már.Gyerekkoromban sem tudtam reggel enni,ugyanígy van vele a lányom is.Mindig a fejemhez vágták,hogy azért hízom,mert nem eszek reggel semmit,az első falat kb.11-kor megy le a torkomon.Három hónapig dolgoztam kiküldetésben,ott reggel 8-kor behozták a kaját,legyűrtem felét,hogy "életmódot változtassak".Ezután már csak délután 5 körül tudtam enni,igaz akkor annyit amennyi jólesett,de nem zabálva.Az eredmény három hónap után:3 kg plusz.Most már tudom,hogy jobb a szervezetemre hallgatni ésszerű keretek között.Ez pont olyan tévhit,mint az,hogy 6 után nem kell enni,mert megterheljük a gyomrot....és aki éjfél után fekszik le?
2012. okt. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!