Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 13 éves vagyok és rendszeresen...

13 éves vagyok és rendszeresen mozgok napi testneveléssel és heti 3 edzéssel, és későn sem eszem, de rajtam maradnak a felesleges kilók. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
2012. okt. 8. 21:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Semmit, a túlzott izomzat építés teljesen tönkre fog tenni és megállsz a növésben.
2012. okt. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%

Megáll a növésben. Komoly tudományosan megalapozott, sok-sok tapasztalaton alapuló válasz.



Kérdező, 13 évesen ugyan úgy hormonrendszer szabályozza a tested működését, mint 20-40 évesekét is. Annyi előnyöd van, hogy neked még kevesebb időd volt ezt tönkretenni.


Na most hiába szólnak le bármennyi alkalommal is leírom, hogy a sport, edzés nem fogyaszt, és ugyan úgy vannak zsíros (vagy kövér) sportolók mint ahogy a keveset edző emberek közt is, sajnos igazam lesz mindig.


Amíg sok szénhidrátot, tejfélét eszel, addig nagyon kis esélyed van arra, hogy leszálkásodj. Ez fordítottan arányos a betegségekkel, amíg ilyeneket eszel (gabonák, tej) addig olyan beteg lehetsz, mint a lakosság nagy része. Nem 1 példa van magas vérnyomású vagy cukorbeteg 15-6 évesekre. Ez nem feltétlen függ össze a kevés edzéssel egyébként.


Amint húst, zöldséget fogsz enni kenyér, krumpli-rizs stb. és tej nélkül, pár hét és jobban lesz a tested.


Esetleg ha vannak betegek a családodban, elhízottak stb. ők is rendbe jöhetnek, bár aligha fognak egy 13 éves gyerekre hallgatni vagy egy névtelen fórumos íróra. De fel kell keresni egy paleo szemléletű orvost, és ők már hitelesebbek (és el fogják mondani ugyan ezt, csak bővebben)

2012. okt. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!