Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 6 hét alatt mennyit tudnék...

6 hét alatt mennyit tudnék még javítani az alakomon? Aki jártas a témában, adna néhány tanácsot még nekem?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy az én esetem nem az utolsó pillanatban eszembe jut, hogy x idő múlva bombajól kellene kinéznem. Már jó pár hete tudatosan táplálkozom és mozgok, érzem is a hatását, viszont van még 6 hetem a szalagavatóig.

Ezt a 6 hetet tényleg keményen meg akarom nyomni, mert szeretnék a lehető legjobb formában lenni a szalagavatómon - minden értelemben. :)


Amire én gondoltam:

- Reggelire lassan felszívódó szénhidrát pl. zabpehely tejjel/joghurttal és gyümölccsel, tk. kenyér, magvas zsömle sonkával, paradicsommal, paprikával meg ilyesmik.

- Tízóraira müzli, gyümölcsök, esetleg zöldségek. Ha hosszú napom van és csak 4 körül érek haza, akkor szendvics magvas zsömléből.

- Ebédre amit anyukám főz. Szerencsére nem főz nagyon zsírosan, és a nehezebb ételeket kerülöm. Amihez csak tudok zöldköretet, salátát eszek.

- Uzsonnára zöldséget, gyümölcsöt vagy egy maréknyi magvat eszek (dió, mandula, mogyoró, szezámmag..).

- Vacsorára minél több fehérjét pl. túró, hús, sonka zöldséggel.

- Emellett reggelente iszok egy bögre zöldteát és napközben 2-2,5 liter vizet.


Mozgás már bonyolultabb kérdés.

Hetente 1x van dupla tesim, de az nem olyan kemény, szerintem. Emellett hetente 1x van 1,5 órás edzésem (kézilabda), ahol szoktunk erősíteni, futni meg minden.

Ezenkívül én Rubint Réka gyakorlatra gondoltam. Egyiknek a van öt perced? 3 videóját gondoltam, de kellene még mellé valami, hogy tudjam váltogatni.

Sajnos hamar megunom a mozgást, ezért kell egyszerre többféle, hogy felváltva csináljam.

Mit ajánlotok mellé? Az alakreform jó?


Egyébként elsősorban nem a kilóim számával van bajom, mert nincs rám írva, sokan nem is néznek annyinak, amennyi vagyok. Viszont szeretnék feszesebb lenni és szeretnék a kis párnácskákat a hasamról, combomról átalakítani, eltüntetni. :)

Ha ez a cél, milyen tornát ajánlotok még? Az étkezés jó lesz így?



2012. okt. 21. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Az jo, hogy 5 x eszel, de szerintem erdemes lenne kaloriat szamolni es akkor kontollalni tudod a fogyast. Marmint legalabb kicsit egyel kevesebbet mint szoktal, ha fogyni szeretnel valamennyit. Viszont formalasra a mozgas a jo. Szerintem hatasos lesz Rubint Reka, es futas is, ahogy jol esik. Azert hetente 3 x legalabb csinald 1- 2 orat a tesiden kivul.
2012. okt. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Futni sajnos nem bírok, mert fáj a térdem.


Úgy gondoltam, hogy hetente 4x tornáznék itthon. 2x a van öt perced? 3 videóját csinálnám végig, 2x pedig valami mást, pl. alakreform.

Kisebb adagokat eszek, mint korábban, és jobban is érzem magam. Mondjuk nem kifejezetten fogyni akarok, inkább formálni az alakom. :)

2012. okt. 21. 22:16
 3/4 Andrea Ilona válasza:
Nem baj ha zsíros az étel, mert tévhit, hogy a zsír hizlal a legjobban. Valójában a szénhidrátot kell kerülnöd, de azt messzire. A callanetics nagyon szépen végigformáz, már a 4-5 alkalomnál látni. Van fönt warez oldalakon, leszeded és mehet otthon. (www.organa.hu)
2012. okt. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Mivel a szüleimmel élek teljes mértékben egyébként sem tudom mellőzni a zsíros ételeket. Inkább az adagokat próbálom arányosan csökkenteni. Valamennyire minden étkezéskor elfogyasztott mennyiséget csökkentem, de főleg azt, ami hízlalóbb, egészségtelenebb.


Erről a callaneticsről már hallottam, lehet, hogy kipróbálom. :) Így tényleg nem tudnám megunni a mozgást, hiszen felváltva csinálnám Rubint Rékával. :D

2012. okt. 29. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!