Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akkor ez hogy van? A tejtermek...

Akkor ez hogy van? A tejtermekek egeszsegesek vagy nem? Szukseges-e a szervezetnek a napi 100-150 g ch vagy nem? Egeszseges-e a puliszka vagy a buzabol keszult termekek?

Figyelt kérdés
Ossze vagyok kavarodva. Egyesek szerint a tej es a tejtermekek feleslegesek, mert az emberi szervezet csak kicsi korban tudja megemeszteni. Ez igaz?

2013. jan. 10. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Most ez a divat, de szerintem a legokosabb az olyan iránzatokat teljesen kihagyni, ami bizonyos élelmiszereket, amit az emberiség évezredek óta fogyaszt, letilt.

Ha több ezer évig nem volt bajuk töle az embereknek, akkor nem valószinü, hogy most egyszerre méreggé váltak.

2013. jan. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Majd jön TáplálkozásHarcmûvész és elmondja, hogy káros. Neki ez a véleménye, másnak nem. Nem fogsz egy, arany igazságot találni ittsem. Mindenki mást mind.
2013. jan. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyrészt:

[link]


Ha valaki rendszeresen iszik tejet, akkor bizonyos enzimek továbbra is termelődnek, de nem mindegyik. Szóval igazából nincs olyan felnőtt ember, aki a tejet 100%-osan meg tudja emészteni, és hogy kinek mennyi tejmaradvány hol és hogyan halmozódik fel az idők során, az emberenként változik.


A másik pedig, hogy a hőkezelés, pasztőrözés hatására a tejből lényegében kihal minden hasznos anyag, és a kórokozók táptalajává válik. Tejet csakis nyersen, frissen fejve, vagy sehogy. Feldolgozott, erjesztett tejtermékeknél kicsit más a helyzet, de szerintem nem érdemes sokat tűnődni ezen, legjobb, ha kerüli az ember őket.

2013. jan. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem mondom senkinek, hogy ne igyon tejet, de én inkább kihagynám.Semmi mellébeszélés, IGF-1 vagyis növekedési hormon (az anyatehénből jön).Apukám cukorbeteg, nem akarok úgy járni mint ő, nem kellenek ezek a hormonok, jól megvagyok nélkülük.A napi CHval kapcsolatban: én napi 1 kiló ch körül eszek, igen, kb 1000 gramm/nap (annak a 70%a cukor) és tökéletes egészségnek örvendek, alacsony testzsírszázalék mellett (semmi genetika, voltam kövér is), fenomenális vérképpel.


Nem érdekel ha most valaki hirtelen meg akarna győzni hogy mennyire egészségtelen amit csinálok, mert én nem úgy érzem.A tudomány maradandó részét az okoskodó kövér emberekre hagyom.


Üdvözlettel egy nyers vegan.

2013. jan. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!