Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyhogy nem vagyok rosszul,...

Hogyhogy nem vagyok rosszul, miközben 5 napja nem ettem?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, ennek valamilyen szinten örülök, de aggódom, hogy később hirtelen jön az ájulás, és komolyabb bajom is lehet. Leszögezném, hogy nem direkt csinálom, hanem azért, mert egyszerűen nem bírom. Nem bírok mostanában enni, amit fogyasztottam a napokban, az energiaital, és kávé, fél pohár tej. Azt is kínszenvedéssel. Nem tudom mitől lehet ez, bár már sokszor előfordult, gondolom pszichoszomatikus, mert más miatt nagyon nem lehet. Valami tanács esetleg, hogy hogyan hozzam helyre magam?

2013. jan. 16. 23:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyél sokszor 1-2 falatot, igyál tejet, gyümölcslevet stb. Nem jó ez így, baj lehet belőle :S Én egyszer voltam így de nagyon törekedtem hogy egyek.
2013. jan. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Ha nem is eszel pár napig, abba még nem halsz bele, de ilyenkor fokozott folyadékbevitelre van szükség, mert a kiszáradás már komoly problémákhoz is vezethet. Nem attól fogsz összeesni, hogy éhes vagy, hanem attól, hogy dehidratlt!!! Javaslatom, hogy ezerjófű és a narancshéj keverékéből főzz teát (bármely patikában vagy gyógynövény szaküzletben beszerezhető) és kortyolgasd serényen. A mézet se felejtsd ki belőle, de csak ha már langyos. Ez az egyik leghatékonyabb természetes étvágyfokozó, és még az íze is kellemes (szerintem)
2013. jan. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tényleg nagyon fontos az ivás! De hozzátenném, hogy a só kiürülése a szervezetből a legnagyobb veszély, azt mindenképp pótolni érdemes!

Amúgy gondolom, tudod, hogy az energiaital menynire iszonyatosan ártalmas az egészségre -evés vagy nem evés ide vagy oda. Megpróbálhatnál helyette (lehetőleg friss, házi facsarású) gyümölcsleveket inni, vagy zöldségekből turmixolni (ebbe a sót is bele tudnád keverni).

2013. jan. 17. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, és gyakorlatilag azért iszom, mert ez "használ", mert tele leszek energiával, jobban is, mintha kávét innék. És ezt meg bírom inni. Amúgy próbálok sokat inni, de az sem megy igazán, de igyekszem. Citromos vizet szoktam inni (cukor nélkül) ehhez szoktam hozzá. De mostanában nagyon nehezen megy, pedig teli töltök egy üveget, és mindig mondom magamnak, hogy:"Ezt meg kell inni!" Az nagyon nehéz..És azt sem értem, hogy miért nem érzek éhségérzetet, mert fel sem tűnt, hogy már eltelt ennyi nap, ezért gondolom veszélyesnek. Főleg kombinálva a már megszokott éjszakázásommal, és a többi dologgal... Köszönöm a tippeket, ki fogom őket próbálni. :)
2013. jan. 17. 02:23
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

menj el orvoshoz


és még a sok okostojás tanácsolgat itt

2013. jan. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

5 napja nem derítetted ki, hogy miért nem bírsz enni, és az zavar hogy nem vagy rosszul?


Azért nem vagy rosszul, mert a szervezeted az utolsókat rúgja, az utolsó esélyeidet alszod át, hogy levadássz valamit, összegyűjts valamit ami ehető. Vagyis hogy egyél.


A 2. nap étvágytalanság után orvoshoz kell fordulni, nyilván 1 nap is fura, de megeshet.. nagyon sok sikert kívánok a túléléshez, lehet kórházba kéne menni és infúzió nem tenne rosszat.

2013. jan. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Beszéltem orvossal, és azt mondta, hogy előfordul, és majd elmúlik, és csipegessek.....
2013. jan. 17. 14:15
 8/9 anonim ***** válasza:

OMFGOAS


Most egy fejemben lévő csúnya káromkodás jött elő. Te valóban tökéletes páciens vagy. Türelmes, végül is 'csak' az egészségedről van szó, majd elmúlik.


[link]

Budapesten itt ki fognak tudni vizsgálni.


Más városban, faluban.. keresni kell másik orvost. Én sajnos ehhez nem értek, esetleg (AMÍG ORVOST KERESEL, HÍVSZ) addig írd ki ugyan ezt a kérdést egészség témakörben. Nem tudom ott válaszolnak-e hozzáértők..


5 nap már igen komoly éhezés a testednek, ez nagyon nem vicc, és ami kiváltja az sem lehet az. Jobbulást kívánok, próbálj enni valami zöldség-gyümölcs turmixot, ha húst, zsírokat nem is kívánsz, és folyadékot, sót is pótolj mindenképpen, ha csak cseppenként megy akkor úgy!

2013. jan. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hülye orvoshoz mentél, én amikor eggyel közöltem, hogy étkezési zavarokkal küzdök ( még anno ) elkezdi, hogy eszegessél, iszogassál - és ennyi. Nincs ideje ilyenekkel foglalkozni, van elég betege, satöbbi.

Menj el egy normális orvoshoz.

És próbálj meg enni, én se bírtam múltkor enni, amikor beteg voltam, de az antibiotikum miatt muszáj volt, így néztegettem a recepteket neten, finom kajákról képeket, és csináltam valami olyasmit, amit szeretek, illetve megkívántam.

2013. jan. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!