Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nektek eddig milyen fogyókúra...

Nektek eddig milyen fogyókúra vált be leginkább? Amelyikkel szépen és folyamatosan tudtatok fogyni?

Figyelt kérdés
2013. jan. 31. 08:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én január 5. óta a kalóriaszámlálást csinálom. nagyon elégedett vagyok vele. Van egy oldal, ahol be tudtam állítani, hogy a súlyomhoz, magasságomhoz, munkámhoz mennyi kalóriára van szükségem, majd beírtam a vágyott álomsúlyt. Kiírta, hogy mikorra érem el és ehhez mennyi kalóriát kell ennem naponta.

Be lehet írni, ha tornázom, illetve más egyebeket.

Hasznos, mert előtte nem is gondoltam arra, hogy egy szelet csokiban mennyi kalória van például.

Nem túl sok kalóriát eszek, így nasi helyett rászoktam például a nyers répára, tehát céltudatosabban, egészségesebben étkezem.

És nem utolsó sorban folyamatosan fogyok! :)

Júniusra érem el a kívánt súlyt! :)

2013. jan. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi ! :)
2013. jan. 31. 09:15
 3/13 anonim ***** válasza:
Én január közepe óta csinálom és már fogytam 4 kg-t. Annyi hogy reggelire általában kefírt eszem. Az ebédem és a vacsorám úgy néz ki, hogy a tányérom fele zöldség az 1/4 hús és a másik 1/4 szénhidrát. Utána 1 narancs vagy ami van otthon. Életemben ilyen jól még diétát nem tartottam. Mindig csak 1-2 napig bírtam. Tudom hogy az a kezdeti 4 kg azért volt mert abbahagytam a zabálást, mert eddig esténként jól bevacsoráztam és rengeteg kenyeret megettem.Mivel a babot és a krumplit is szénhidrátnak veszem, így a kenyér elég jól kiesett az étrendemből.De csak azért mert inkább a húshoz krumplit eszem és nem kenyeret.Esténkén még egy kis joghurtot is szoktam enni.Igazából nem zárok ki semmilyen ételt, csak mennyiségileg korlátozom.Pl: Ha megkívánom a bundás kenyeret akkor azt eszem. Csak az a baj vele hogy egy fél szelet már kiteszi a tányér 1/4 részét.És az a fél szelet kenyér valljuk be kevés egy ebédnek, úgyhogy inkább mást választok. Én is nyár elejére tervezem a célt. Szerintem olyan heti 0,5-1 kg-ra fog ez majd beállni.És mellette elkezdtem tornázni, ami eddig ugye nem volt. Nem viszem túlzásba mert nem akarom megutálni és abbahagyni. Inkább fokozatosan szoktatom magam hozzá.
2013. jan. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Hogy nem híztuk el:

Ha érezzük, hogy jóllaktunk, nem eszünk még egy adagot...

Nem lustálkodunk, otthon rendben tartjuk a lakást/kertet és már mozogtunk is. Amúgy is sportosan élünk, tehát ha nem muszáj, nem autókázunk, hanem gyaloglunk, biciklizünk, vagy éppen futunk a busz és vonat után akár két teli bevásárlószatyorral is. A munkahelyen sosem liftezünk, inkább a lépcsőt használjuk, főleg ebédidőben, hogy legyen akkor is egy frissítő mozgás.

Ha ennek ellenére hízunk, mert hízékonyak vagyunk, akkor hétvégén futunk, kirándulunk, de semmiképpen sem várjuk meg, míg két számmal nagyobbak leszünk...

2013. jan. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat ! :)
2013. jan. 31. 09:58
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem a kalória számolós honlap nem jön be. Azt írja, hogy napi 650 kcal-nál nem fogyaszthatok többet. Azért ez nagyon kevés.

Az orvos lexikon szerint 1400 kcal az alap kalória égetésem, így 1100 kcal-t kell fogyasztanom az álom súly elérésére. De én nem számolom már,mert nekem a minőség a mennyiség rovására megy, így nem is akarom tudni,hogy mennyi kcalt fogyasztok.

Egy a lényeg: hagyj fel minden keményítővel, egyél sok zöldséget, fehér húsokat és akkor menni fog.

2013. jan. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! :)
2013. jan. 31. 10:56
 8/13 anonim válasza:
a 650 kcl valóban nagy butaság. Azt csak és kizárólag orvosi felügyelet alatt lehet csinálni. én csináltam 2 hét alatt 6kgt fogytam... most szeretnék kipróbálni a sport és a diéta mellet valami fogyibogyót, sokat kipróbáltam már, eddig semmi eredmény, de kutatok tovább :))
2013. jan. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen ilyen tablettát én is próbáltam már de semmit nem ért ,inkább csak hátránya volt..
2013. jan. 31. 11:26
 10/13 Mirk ***** válasza:

"Azt írja, hogy napi 650 kcal-nál nem fogyaszthatok többet. Azért ez nagyon kevés."


Azért írt ilyen keveset mert TE azt állítottad be, hogy havonta 6 kilót fogyj kb. Vagy túl közeli dátumot állítottál be. Nem az oldal a hibás, te akarsz túl gyorsan fogyni. Egyébként ott is le van írva, hogy nem ajánlatos 1200 alá menni. Tűzz ki egy olyan ésszerű dátumot ami mellett ehetsz legalább ennyit.

2013. jan. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!