Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Megtennétek, hogy válaszoltok...

Megtennétek, hogy válaszoltok néhány kérdésemre?

Figyelt kérdés

30 kg-ot szeretnék fogyni, normális tempóban, elsősorban életmódbeli változtatásokkal, nem konkrét diétával, nem koplalással. Elsősorban azoktól kérnék ehhez tanácsot, akik maguk is éppen ezen az úton haladnak vagy már sikeresen túl vannak rajta.


1. Mit használtok kristálycukor helyett?

2. Mit használtok finomliszt helyett?

3. Milyen kenyeret esztek?

4. Jól bevált ötletek, példák egy napi étkezésre ( reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora ) konkrét példákkal.

5. Milyen köreteket esztek krumpli, rizs, tészta helyett?

6. Aki nagyon édességmániás ( mint én, sajnos, főleg csokik, sütik ), mivel helyettesíti a nasit?

7. Jól bevált torna tippek, amiket 30 kg súlyfelesleggel is meg lehet csinálni ( Norbitól, Rékától vagy valami hasonlóra gondolok )

8. Mire figyeltek oda főleg ( mit esztek, mennyit esztek, mit mikor esztek, hány kalóriát esztek ) ezek közül?

9. Mennyit sikerült eddig fogynotok, mennyi idő alatt, mekkora magassághoz képest?


2013. febr. 6. 00:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

1. édesítőszert. Sweeteners édesítőszert használok. Nagyon finom, és nincs olyan kesernyés utóíze.

2. teljes kiőrlésű lisztet.

3. magvas kenyeret vagy teljes kiőrlésű lisztből készült barna kenyeret veszek. Én nem szeretem, de a párom inkább eszi az abonett kenyérféléket.

4. A lényeg hogy egy nap legalább ötször eszünk, és igyekszünk mindig ugyanakkor enni. Mivel mi járunk konditerembe így a következőket szoktuk enni.

reggelire- 2-3 tojásból (de ebből csak 1 tojássárgáját használok fel, a többi csak tojásfehérje) tojásrántotta.

tízóraira- gyümölcs

ebédre- valamilyen csirkés étel+ rizzsel amit különféleképpen lehet ízesíteni. Mellé főt brokkoli, vagy főt bab..vagy bármilyen zöldség

uzsonna- saláta vagy gyümölcs vagy valami könnyű szendvics vagy magvak

vacsora: többnyire az amit ebédre is eszünk.

5. krumplit már nem eszek. Helyette rengeteg rizst mint korábban írtam, ezerféle módon lehet ízesíteni.(tojásos rizs, rizibizi, kukoricás rizs stb) Tésztát eszem, de csak teljes kiőrlésű tésztákat.

6. én is édesszájú vagyok, így nem vonom meg az édességeket sem. Lehet kapni olyan csokikat amik cukormentesek, kimondottan diétázóknak találták ki. De hétvégén megengedem magamnak a kényeztetést és bizony eszem egy kis fagyit, vagy egy kis csokit. Nem eszem meg egy táblával de 1-2 kis kocka csoki belefér. Így nincs csokihiányom. Nálam bevált, mert így nem nassolok.

7. Én nekem rengeteg DVD-m van Norbitól, Rékától és a többiektől. Mind felesleges pénzkidobás volt. Ugyanis otthon a lustaság sokkal erősebb volt, minthogy 2 órán át ugráljak DVD-re. Így konditerembe iratkoztam, és heti 4 alkalommal megyek oda. Még akkor is ha nincs kedvem. Felemelem a fenekemet és megyek. Amikor már bent vagyok, akkor kardiózóm, súlyokat emelek, és újra kardiózóm. Amennyire nehezen indultam, ma már el se tudom képzelni hogy ne menjek. Bent egy edzőtől kértem edzéstervet és azt követem becsületesen.

8. Én arra figyelek, hogy sose legyek éhes. HA kell 2 óránként eszek valamit ami nem hizlal, de abból is keveset. Nem szabad hogy a szervezetem éhséget jelezzen. A mottóm: egyél sokszor de keveset,

9. 160 cm magas vagyok és 94 kilóról 61 kilóra fogytam kicsivel több mint másfél éve változtattam az étrendemen.

Bár én nem csak fogytam hanem szépen izmosodtam is, így még 2-3 kiló a cél, és utána csak fenntartani azt hogy továbbra is izmos, de nőies maradjak.

40/N

2013. febr. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
lifetilt.hu - diétás receptek
2013. febr. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ananászt,gyümölcsöket alacsony cukortartalommal lehet enni.Almát sokat.Szénhidrátot ne egyél ha lehet.
2013. febr. 6. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Almát sokat.Szénhidrátot ne egyél ha lehet."

???? enyhe ellentmondás:D

2013. febr. 6. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

én is ebben a cipőben járom,csak én 40-et szeretnék leadni

harmadik hete váltottam

én nem használok kristálycukor helyett semmit,nagyon kevés olyan kaját eszek,amibe cukor kell,így ez elhanyagolható

finomlisztet is hazsnálok,ha néha eszek főzeléket,egy kanáltól egy nagy adag főzelékhez nem lesz semmi bajom

ceres toast kenyeret eszek,max két szeletet egy nap

napi étrend

reggeli szendvics két toast kenyér,sonka,savanyú káposzta,kefír,300 kalória

tízórai egy alma 50 kalória

ebéd csirkemell sütőben zsíradék nélkül jénaiban,rajta karfiol,leöntve natúr joghurttal,kis reszelt sajttal

uzsi müzli szelet,így a nasi is megvan,ebből csökkentett cukortartalmú

vacsi rántotta,tükörtojás,túró,sali főtt tojással ilyesmi

ez kb 1400 kalória

rizst,krumplit,tésztát egyáltalán nem eszem

én edzőterembe járom heti háromszor,fél óra gyors gyaloglás,fél óra elippszis tréner,fél óra kerózás

mindenemet megmozgatja,ízületemet kíméli

itthon nem tornáznék,próbáltam,de kudarcba fulladt

ide szívesen járok,rendesen megszerettem,soha nem gondoltam volna,hogy szeretni fogok mozogni

hat kiló ment le,hétfőn kezdtem a harmadik hetet

ja és jó sokat iszok,citromos ásványvizet,sima vizet

2013. febr. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.Többször nekifutottam már annak, hogy lefogyjak, de az a bajom, hogy ha pl nem hagyományos köretet eszek, akkor utána hamar éhes leszek a salátáktól, zöldségkörettől. A másik nagy problémám az édesség kérdése, mert hiába próbáltam azt, hogy valami kevésbé hízlaló nasival vagy gyümölccsel helyettesítsem, egy ideig ment, de aztán mindig hiányzott a csoki, mert az csak nem ugyanaz. Azt meg nem tudom betartani, hogy egy táblából csak 1-2 kis kockát egyek meg. Odáig már eljutottam, hogy megveszek pl egy csomagos csokit, amiben van 5 szelet csoki és abból 1 szeletet eszek meg egy nap, de ez még így mindig sok, főleg, hogy tejcsoki, mivel az étcsokit nem szeretem.
2013. febr. 6. 16:26
 7/11 anonim ***** válasza:

1, Édesítőszer vagy stevia.

2. Semmilyet

3. Semmilyet

4. R: tojás, zöldséggel, salátával, gombával, sonkával. T: gyümölcs, E: Hús zöldséggel, salátával, savanyúsággal, U: napraforgómag, gyümölcs, V: Tojás, saláta, gyümölcs, sonka, hús

5.Zöldségek, saláta, gomba

6. Gyümölcs

7. Zumba

8. Ezek közül mmind fontos

9. 6 hónap 16 kiló( 75ről 59-re, még 5 kilót akarok, 162 cm)

2013. febr. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Írod hogy állandóan éhes vagy és nem tudsz a csokiknak ellenállni, még úgy sem ha csak 1-2 kockával ennél heti 1 alkalommal.

Ebben az esetben nálad az a gond hogy semmi akaraterőd nincs. Elkezded a fogyókúrát mert eldöntöd hogy lefogysz. De mivel éhes vagy, és a mérleg nem sokat változik 4-5 nap koplalás, vagy folyamatos éhségérzet mellett így hamar fel is adod. A csokival ugyanez a helyzet. Annyira nincs akaraterőd, hogy el sem tudod képzelni hogy ne egyél 1-2 kocka csokinál többet.

Amíg nem jön meg a végleges elhatározás, amíg nem lesz akaraterőd addig kár is foglalkoznod a fogyókúrával mert csak kínzod magad, és a kilóid jójózni fognak.

Előbb legyen meg az elhatározásod. Ha ez megvan, akkor már nem lesz gond az sem ha havonta csak egyszer eszel csokit.

Tudom mert én is így voltam vele. De én rájöttem, hogy valamit-valamiért. Vagy elviselem hogy lóg a hasam, és soha semmi szép ruha nem jön rám, de ehetek annyi csokit, édességet amennyit akarok, vagy egy időre lemondok a sok édességről, tornázom, de cserébe végre nem lóg a hasam, szép izmos lettem, és végre tudok magamnak szép ruhákat is venni.. Csak a kezdet nehéz. Később már minden megszokott lesz.

2013. febr. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A fogyás a fejben kezdödik és erös akarat kell hozzá.Aki elcsábul tejcsokira meg nassolós annak nagyon nehezen fog menni.El kell határoznod magad és kizárni ezeket az életedböl.Inkább okozz magadnak mással örömöket,van elég jó dolog még amivel kényeztetheted magad az édesség rágcsálás helyett.
2013. febr. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
8-as válaszoló, teljesen igaz, amit írsz, bár pár hónapja, amikor legutóbb belevágtam, hetekig betartottam mindent, amit elterveztem ( beleértve a nassolásról való lemondást is ), mégsem volt látszatja, pedig azért hetek alatt már kellene némi változás.Egyszer, kb 10 éve már végigcsináltam és sikerült is lefogynom 87 kg-ról 55 kg-ra ( aztán rá kb 1 évre még tovább fogytam, bár annak lelki okai voltak, 46 kg-ra, aztán később visszaálltam a normális súlyomra ), de aztán 2 évre rá megszületett a nagyobbik fiam és szülés után elkezdtem hízni, pedig terhesség alatt 10 kg-ot híztam és le is ment rólam rögtön. Mire a kisebbik fiammal terhes lettem, akkorra lefogytam megint valamennyit, 60 kg-mal kezdtem a terhességet és 70-nel szültem. Szülés után pár nappal már csak 57 kg voltam, de megint elkezdtem hízni, pedig ugyanúgy étkezem, mint előtte.
2013. febr. 6. 23:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!