Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most akkor többet égettem el...

Most akkor többet égettem el mint amit bevittem? Összes kcal bevitel: 1001.61 Kcal égetés (testmozgással) : 609.21 Kcal égetés (Alapjárat kcal égetés) : 2073

Figyelt kérdés
2013. febr. 23. 18:21
 1/4 anonim ***** válasza:

1001-(609+2073) = -1681 igen ma többet égettél el 1681 kcal-al.

2000-t szerintem megehetsz az még sima. Én ma 2800-at ettem, de elvileg még ígyis többet égettem el.

2013. febr. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

# 1 - Ez nem így működik.


A kérdező kalóriamennyisége már a koplalás kategóriába sorolható, amely rövidesen lefogja lassítani az anyagcserét és a szervezet átáll raktározó módba. Ekkor még az az alapjáraton említett 2073 kcal is megfog csappanni, ugyanis az anyagcsere lelassul, nem fog már ennyit égetni ( a koplalás miatt nyilván ).


Arról nem beszélve, hogy ezt az iramot így nem lehet bírni néhány napnál tovább, mert fizikai képtelenség.

1000 kcal bevitel ( koplalás ) , a minimális energiaszükséglet határa pedig 1200-1400 kcal körül van, tehát a test saját biológiai funkcióit nem tudja rendesen ellátni, és kizárólag azért tudsz testmozgást végezni jelenleg, mert a testednek még van annyi tartaléka, hogy 1-2 napig löketet adjon neked, de ezután kámpec leszel.


Fogjátok fel, hogy van egy adott határ, amely alá ha mentek, akkor NEM fogtok sem jobb, sem gyorsabb eredményeket elérni, pusztán taccsra vágjátok magatokat. De semmi gond, mindig lesznek olyanok, akik azt hiszik, hogy ők egy másik bolygóról érkeztek és más testük van, mint a többieknek, ezért feszegetik a határokat- aztán majd a határok visszaütnek.

2013. febr. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

nem másik bolygóról jöttem.-.-

napi szintem max.1500 kalóriát eszek..nem 1000-et .. csak éppen az nap nem ettem annyit..

2013. febr. 25. 18:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát jól van te lány, de akkor ezt írni kellett volna ám ! ^^

Felraksz egy ilyen anorexiagyanús kérdést és utólag hozzáfűzöd, hogy " jaa, de ez csak egy nap volt " - a kérdésből viszont úgy jött le, hogy te ebből napi rendszert akarsz alakítani.


Nyilván amúgy, hogy 1 nap nem oszt és nem szoroz, lehet szó táplálkozásról vagy mozgásról. Viszont ismétlem, pont ezért volt kivitelezhető, mert egy napról volt szó.

Senki ne gondolja, hogy ekkora kalóriadeficitben dolgozhat napokig.

2013. febr. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!